AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (07/08) 1.

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

október 12-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Ebben a tanévben is folytatjuk azt a hagyományt, mely szerint az iskolagyűlések keretén belül – tanulmányi téren vagy valamilyen más területen (pl.  sportban) – kimagasló eredményt elért diákjainknak igazgató úr személyesen adja át az igazgatói  vagy még magasabb elismerést: a tantestületi dicséretet. Változás a tavalyi tanévhez képest , hogy a középfokú C típusú nyelvvizsgát letett diákjaink szintén igazgatói dicséretben, felsőfokú nyelvvizsgát szerzett tanulóink pedig tantestületi dicséretben részesülnek.

Az ezt megelőző utolsó iskolagyűlésünk 2007. június 6-án volt, most az azóta elért eredményeket jutalmazzuk.

Középfokú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

  • o Puskás Zsuzsanna 12. b
    o Benyó Anna 12. b
    o Igaz Sándor 12. b

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • Totok Dóra 10. c
    o Sós Györgyi 10. c
    o Zelenka Zsolt 10. c
    o Boros Dávid 10. c
    o Karlik Cintia 10. a
    o Budai Zsófia 10. a
    o Havalda Endre 10. a
    o Valentin Renáta 10. a
    o Rusznyák Dániel 11. a
    o Oltvári Beatrix 11. a
    o Balázs Tibor 11. a
    o Zsebők Boglárka 11. c
    o Keresztény Zsófia 12. b

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o  Vass Zsófia 12. a
    o Varga Zsófia 12. a
    o Herbay Máté 12. a
    o Gelencsér László 12. a
    o Ág Luca 10. c
    o Bodzán Réka 10.c
    o Bókkon Judit 10. c
    o Bolla Szilvia 10. c
    o Gazdik Péter 10. c
    o Kenesei Mária 10. c
    o Ordasi Adrienn 10. c
    o Past Mirjam 10. c
    o Szőczei Mónika 10. c
    o Török Renáta 10. b
    o Bajnóczi Gabriella 10. b
    o Frankó Petra 10. b
    o Farkas Fanni 10. b

Igazgatói dicséretben részesült:

o A Batthyány Lajos és kora történelmi vetélkedő középdöntőjében iskolánk 3 csapata ért el helyezést (felkészítő tanár: Gelencsérné Szarka Mária):

o a 7. helyen végzett a 11. a osztályból Raffay Kristóf, Tőkési Sándor és Fiedler Ferenc,
o a 10. helyen végzett a 10. b osztályból Fáki László, Becz Péter és Frankó Petra,
o a 14. helyen végzett szintén a 10. b osztály csapata, Bajnóczi Gabriella, Hadarits Flóra és Bartha Hajnal.

o Szeptember 30-án iskolánkból 22 diák vett részt a Plus Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztiválon Sándor Enikő tanárnő vezetésével. Közülük az első befutó 3,5 km-es távon Juhász Tekla az 5. a osztályból.

o Kardvívóink az elmúlt időszakban is szép eredményeket értek el, közülük igazgatói dicséretben részesül:

o Schultz Anna Nóra (5. a), aki a Pest Megyei Diákolimpián és Megyei Bajnokságon az I. korcsoportban 1. helyezést ért el,
o Szlama Dorottya (6. a) a III. korcsoportban 1. helyezést ért el,
o Szlama Ákos (6. a) a III. korcsoportban 1. helyezést ért el,
o Kövér Csenge (7. b) a III. korcsoportban 2. helyezést ért el,
o Török Réka (7. b) a IV. korcsoportban 1. helyezést ért el.

o Bancsi Eszter 6. b osztályos tanuló akrobatikus rock and rollban a Budapest Open versenyen 2. és 3. helyezést ért el.

Tantestületi dicséretben részesült:

o Horváth László (11. b): Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaversenyen 2. hely. (felkészítő tanár: Bülgözdi László)
o Molnár Imre (11.a): Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaversenyen 6.hely. (felkészítő tanár: Bülgözdi László)
o Tóth Gábor (12. b): Olaszországban, az I. Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon képviselte városunkat és egyben iskolánkat, ahol „Szigetszentmiklós, édes otthonom” c. rövidfilmjét mutatták be
o Nagy Noémi 6. a osztályos tanuló atlétikában nyújtott kimagasló teljesítményeket: Dortmundban 60 m-es gátfutásban 1. helyezést, 800 m-es síkfutásban 2. helyezést, Eindhovenben 60 m-es gátfutásban 3. helyezést, 60 m síkfutásban 3. helyezést, Serdülő Budapest Bajnokságon 80 m gátfutásban 2. helyezést, 300 m-es síkfutásban 2. helyezést és Országos Csapatbajnokságon 60 m-es gátfutásban 2. helyezést ért el
o Horváth Ádám (7. b) íjász versenyző, kadet fiú kategóriában EAA 3D Országos Bajnokságon 2. helyezést, EAA 3D Európa Kupán 2. helyezést, országos minősítő versenyen 1. helyezést, a IV. Mergen Kupa Országos Bajnokság és Világranglistán 1. helyezést, a IV. Szent László kupa Történelmi Országos Bajnokságon 1. helyezést, az EAA 3D Európa Bajnokságon felnőtt férfi kategóriában 10. helyezést ért el
o Bujtor Xénia szintén 7. b osztályos tanuló ritmikus gimnasztikában Pest Megyei Bajnokságon 1. helyezést, a Sziget Kupa nemzetközi versenyen pedig 1. helyezést ért el.
o Tomin Márton (8. b) birkózó a Bíró Károly Országos Emlékversenyen 1. helyezést, a BVSC-DEGA-TAT 2007 Országos Versenyen pedig 1. helyezést ért el
o Pinczés Róbert 8. b osztályos vitorlázó a Pille Vándorkupán 1. helyezést, a Marina-sport kupa 2007 versenyen 1. helyezést, a Csillagtúra 2007 Unió Kupán 1. helyezést ért el
o Mikulik Júlia (11. b) a nemzetközi korosztályos vívóversenyen kadet női kard kategóriában 2. helyet szerzett
o Laszák Zoltán (11. b) kick-box versenyző a Magyar Bajnokság döntőjében Low-kick szabályrendszerben 1. helyezést ért el
o Szendrői László 10. b-s teniszező az ETA 16 éven aluli 3 kategóriás európai versenyen Szlovákiában 1. helyezést, ugyanezen a versenyen Százhalombattán 3. helyezést és a Magyar Férfi Elsőosztályú pénzdíjas versenyen 3. helyezést ért el.