AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2007/2008/4)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

április 9-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

  Igazgatói dicséretben részesült:     

  Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:      

  • o Juhász Nikolett 12. b

  Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:     

  • o Bartus Nikolett 12. a
    o Kővári Róbert 12. b
    o Mersits László 12. b

  Versenyeredmények alapján:     

o Takács Róbert (6. b) a Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen elért 22. helyért
o Petrikó Péter (5. a) a Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen elért 24. helyért
o Hajkus Norbert (11. b) az angol OKTV 2. fordulójában elért eredményéért
o Pukánszky Alexandra (8. b) megyei angol versenyen 3. helyezést ért el
o Miskolczi Enikő (7. b) megyei német versenyen elért eredményéért
o Eperjesi Enikő (7. b) megyei német versenyen elért eredményéért
o Szarvas Dávid (8. a) megyei német versenyen elért eredményéért
o Vass Menyhért (5. a) a „Víz a négy őselem egyike” c. városi képzőművészeti pályázaton elért 1. helyért
o Hoffer Barbara (6. a) a „Víz a négy őselem egyike” c. városi képzőművészeti pályázaton elért 3. helyért
o Sallay Andrea (5. a) Junior Show táncversenyen 4. helyezést ért el
o Sós Tibor (9. c) asztaliteniszező, az Országos Diákolimpia döntőjében csapatban 9. helyet, egyéniben pedig 16. helyet szerzett

A megyei Gordiusz matematikaversenyen iskolánk 11. évfolyamos és 12. évfolyamos csapata is 1. helyezést ért el. A 11. évfolyamos csapat tagjai:

o Bernát Balázs, egyéniben 2.
o Papp Gábor, egyéniben 4.
o Horváth László, egyéniben 1., ezért ő tantestületi dicséretet kap

A 12. évfolyamos csapat tagjai:
o Nemecz Balázs, egyéniben 5.
o Pejó Balázs
o Herbay Máté

Az 1848-as forradalom 160. évfordulója alkalmából rendezett történelmi versenyen iskolánkból három csapat is sikeresen szerepelt.

1. helyezést ért el a 7. b csapata:
o Debreceni Gergő
o Koruhely Sára
o Szente Bernadett
o Andrási Katinka
2. helyezést ért el a 8. b osztály csapata:
o Sántha Orsolya
o Zsoldos Beatrix
o Hajdú Lili
o Schwarz Lilla
3. helyezést ért el a 7. b osztály csapata
o Eperjesi Enikő
o T. Nagy Brigitta
o Török Réka
o Kubik Emese

Tantestületi dicséretben részesült:    

o Mészáros Nikolett (11. a) a magyar irodalom OKTV országos döntőjében elért eredményéért. Neki már jövőre nem kell magyarból érettségi vizsgát tennie, ezzel megszerezte az emelt szintű 100%-os eredményt
o Piróth Erika (12. c) a Jótékonysági est ötletéért és megszervezéséért
o Bókkon Judit (10. c) az Országos Implom József Helyesírási Verseny döntőjében 10. helyezést ért el
o Csáki Edina (7. a)  Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen elért 13. helyért és a Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen elért megyei 1. helyért
o Ender Alexandra (12. c) a Frankofón Dalverseny országos döntőjében 8. helyen végzett
Iskolánk 5. a osztályosokból álló női kardcsapata az Országos Diákolimpián 1. helyezést ért el, a csapat tagjai:
o Juhász Tekla
o Schultz Nóra
o Veres Panna

o Nagy Noémi (6. a)  atléta, a Dortmund Nemzetközi Versenyen 60 m-es futásban egyéni 1. helyért, távolugrásban elért 3. helyért és csapatban elért 3. helyért
o Ferancz Marcell (7. a) a Birkózó Diákolimpia országos döntőjében 1. helyezést ért el
o  Kovács Péter (8. b) országos karateversenyen elért 1. és 3. helyért, valamint a megyei  Halom Kupán elért 1. és 3. helyért
o Tomin Márton (8. b) Országos Kötöttfogású Birkózóversenyen elért 2. helyért és Területi Szabadfogású Diákolimpián elért 2. helyért

A Kardvívó Magyar Bajnokságon iskolánk két csapata szerepelt eredményesen, mindkét csapat 4. helyezést ért el.
A  férfi csapat tagjai voltak:
o Gelencsér László 12. a
o Molnár Péter 12. a

A női csapat tagjai voltak:
o Mikulik Júlia 11. b
o Nagy Zsófia 12. b
o Lilienberg Zsuzsanna 10. b

o Szendrői László (10. b) a 16 éven aluli fedettpályás tenisz Európa-bajnokságon elért 1. helyezéséért, valamint a Magyar Férfi elsőosztályú versenyen elért 2. helyezéséért.