AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2007/2008/5)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

június 5-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

A “partizán” házibajnokság eredménye:

I. 6. a
II. 6. b
III. 5. a

Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny elődöntőjében iskolánk 2 csapata eredményesen szerepelt, a szervezők kérésére az okleveleket most adjuk át:

Az Orion csapat tagjai:

o Motyovszky Nelli
o Dornbach Ádám
o Gyóni Áron
o Csizek Péter

A Mátra csapat tagjai:

o Vámosi Péter
o Seidner Benjámin
o Kardos Botond
o Bálint Sándor

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • o Zaveczky Mariann (9.a)
    o Ferencz Brigitta (11.a)
    o Diamant Máté (12.b)
    o Bak Roland (12.b)

Igazgatói dicséretben részesült:

 

o Az Ábel Jenő országos latin tanulmányi verseny döntőjébe jutott:

o Kulcsár Dávid (8.b)
o Ivanics Lilla (10.a)

o Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny elődöntőjében a Galaxis csapat tagjai 14. helyezést értek el:

o Zeke Angéla
o Kovács Adél
o Szentesi Gréta
o Szente Bernadett

o A Duna ismerettár c. országos versenyen 12. helyezést elért csapat tagjai:

o Proksa Tünde (6.a)
o Zeke Attila (6.a)
o Nagybányai Nagy Blanka (6.a)

o Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi versenyen egyéni 7. helyezést ért el Pölöskei Péter (8.a)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 6. helyezést ért el Heringh Levente (5.b)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 7. helyezést ért el Daróczi Tünde (5.b)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 1. helyezést ért el Molnár Imre (11.a)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 5. helyezést ért el Horváth László (11.b)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 6. helyezést ért el Kitzinger Tamás (11.a)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 9. helyezést ért el Póth Antal (11.a)

o A Kazinczy-emlékverseny országos döntőjébe jutott iskolánk 3 csapata. Ők ezért az eredményért most igazgatói dicséretet kapnak, mert a döntő a következő tanév elején lesz. Reméljük, hogy akkor majd tantestületi dicséretet adhatunk a döntőben elért eredményükért.

A 8. b osztály egyik csapata:

o Prekop Judit
o Zsoldos Beatrix
o Kiss Erika
o Sántha Orsolya

A 8. b osztály másik csapata:

o Hajdú Lili
o Pukánszky Alexandra
o Kovács Laura
o Eisenbacher Kitti

A 8. a osztály csapata:

o Papp Gábor
o Szarvas Dávid
o Bódis Sándor
o Törőcsik Marcell

o A dabasi történelmi csapatversenyen iskolánk 3 csapata szerepelt.

1. hely: 10. a csapata:

o Budai Zsófia
o Kovács Anna
o Rajna Renáta

4. hely: 7.b csapata:

o T. Nagy Brigitta
o Andrási Katinka
o Beniczky Nikolett

5. hely: 7.b csapata:

o Kardos Botond
o Bálint Sándor
o Gyóni Áron

o A Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen megyei 6. helyet szerzett Pukánszky Alexandra (8.b)
o A Rácz Zsolt fizika emlékversenyen nyújtott teljesítményéért Szentesi László (7.a)
o A Kiskunlacházán megrendezésre került szavalóversenyen:

o 1.hely: Csontos Kata (8.a)
o 2.hely: Sümegi Zsuzsanna (8.a)
o 2.hely: Harmat Levente (11.a)
o 3.hely: Horváth Flóra (8.a)

o A Szigetszentmiklóson megrendezésre került vers- és prózamondó versenyen:

o 1.hely: Szász Júlia (6.b)
o 1.hely:Horváth Flóra (8.a)
o 1.hely Frankó Petra (10.b)
o 2.hely: Veres Eszter (6.b)
o 2.hely: Rukkel Veronika (11.c)
o 2.hely: Vámosi Péter (8.b)
o 2.hely: Bodnár Anett (11.c)
o 3.hely: Balázs Dóra (9.b)

o A Csepelen megrendezésre került vers- és prózamondó versenyen:

o 1.hely: Koruhely Ákos (10.b)
o 2.hely: Bodnár Anett (11.c)
o 3.hely: Piróth Erika (12.c)

o A Pest megyei Ki mit tud? elődöntőjében elért eredményéért Bartos Mátyás és Sümegi Zsuzsanna (8.a)

o Megyei szavalónapon:

o 1.hely: Szász Júlia (6.b)
o 3.hely: Czeglédy Flóra (6.b)
o különdíjas: Sümegi Zsuzsanna (8.a)

o Édes anyanyelvünk nyelvi versenyen országos döntőbe jutott (ősszel lesz) Kenesei Mária (10.c)

o A szigetszentmiklósi városi József Attila versenyen a 8. a osztályból 2 csapat is szép eredményt ért el.a 2. helyezett csapat tagjai:

o Nagy Evelin
o Papp Gábor
o Szarvas Dávid

a 3. helyezett csapat tagjai:

o Balázs Dorina
o Darula Kamilla
o Motyovszky Nelli

o A kistérségi német szavalóversenyen:

o 1. helyen végzett Nagybányai Nagy Blanka (6.a)
o 2. helyen végzett Eperjesi Enikő (7.b)
o 2. helyen végzett György Csilla (8.b)

o Az áprilisban megrendezésre került diáknap szervezéséért:

o Allaga László (8.b)
o Cséfalvay Balázs (9.b)
o Schneck Máté (9.b)
o Szaniszló István (9.b)
o Szűcs Nikolett (9.b)

o Az Országos Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési pályázatán 1. díjat kapott Kenesei Mária a 10.c osztályból, 2. díjat kapott Walter Alexandra a 10.c osztályból.

o Jancsovics Áron (7.a) zongorista növendék a liptószentmiklósi nemzetközi művészeti versenyen ezüst fokozatot kapott.

o A Sziget Olimpia nemzetközi labdarúgó tornán 2. helyezést értek el:

o Nemes Viktor (5.b)
o Póth Máté (7.a)
o Sági Péter (7.a)
o Varga Balázs (7.a)
o Páldi Ferenc (7.b)
o Szépi Szabolcs (7.b)
o Kós Botond (8.b)
o Lugosi Bence (8.b)
o Pintér Mihály (8.b)

o A Sziget Olimpián asztaliteniszben 1. helyezést ért el és a Sziget Kupán 3. helyet szerzett Landsmann Antal (6.a).

o A Sziget Olimpián íjászatban 2. helyet szerzett Horváth Ádám (7.b).

o A Csepel-sziget és környéke középiskolái részére labdarúgásban alapított vándorkupát elnyerték:

o Pádi Ferenc (7.b)
o Kitzinger Tamás (11.a)
o Balázs Tibor (11.a)
o Drahos Gábor (11.c)
o Bereck Ádám (11.c)
o Buziássy Dávid (12.c)
o Keresztes Tamás (12.c)
o Kirchner Balázs (12.c)
o Mester Ádám (12.c)

o Iskolánk lány röplabda csapata a Csepel-sziget és vonzáskörzete középiskolái számára meghirdetett versenyen 2. helyezést ért el. A csapat tagjai:

o Kosch Réka (11.c)
o Fáki Anna (9.c)
o Halmai Luca (9.c)
o Turcsán Lilla (10.c)
o Kollár Viktória (9.a)
o Hégner Noémi (9.a)
o Darabos Rózsa (7.a)
o Spitzer Lili (12.b)
o Simonyi Erzsébet (12.b)

o A Csepel-sziget félmaratoni suliváltó futáson iskolánk 8.a osztályosokból álló csapata 4. lett:

o Balázs Dorina
o Bódis Sándor
o Horváth Flóra
o Darula Kamilla

o Bancsi Eszter (6.b) akrobatikus rock and rollban elért kiemelkedő eredményeiért.

o Sallai Andrea (5.a) show táncban a Hungarian Open nemzetközi versenyen elért 2. helyezéséért.

o Radovits Roxána (9.a) az ONI Kupa országos utánpótlás karateversenyen KATA kategóriában elért 1. helyért.

Tantestületi dicséretben részesült:

o Az Ábel Jenő országos latin tanulmányi verseny döntőjében elért eredményükért:

o Kutrucz Emese (10.b)
o Schneider Viktória (10.a )

o Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny döntőjében iskolánk csapata 3. helyezést ért el:

o Tomin Márton (8.b)
o Papp Gábor (8.a)
o Pongrácz Dániel (7.a)
o Tarsoly Lajos (7.a)

o Palásti Petra (5.a) a Bendegúz nyelvész tanulmányi verseny döntőjében elért 13. helyért.
o A Nyelvünkben élünk országos nyelvhasználati versenyen 9. helyezést ért el Hajdú Lili (8.b).
o A Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében 14. helyezést ért el György Csilla (8.b).
o A Less Nándor országos földrajzversenyen 7. helyezést ért el Kovács Anett (9.b).
o A Less Nándor országos földrajzversenyen 12. helyezést ért el Kabai Máté (8.b).

o Az Olvass velünk országos irodalomverseny döntőjében a 8.b osztály csapata 1. helyezést ért el:

o Bartos Ágnes
o Zeke Angéla
o Hajdú Lili

o A Hunyadiak és kora országos történelmi csapatverseny döntőjében 1. helyezést ért el a 8.b osztály csapata:

o Bartos Ágnes
o Hajdú Lili
o Schwarz Lilla
o Zeke Angéla

o A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében:

o Nagy Ivett (5.b) 3. hely
o Méder Emese (5.b) 3 hely.
o Sárácz Valter (5.b) 3. hely
o Weiner Bendegúz (5.b) 3. hely
o Abonyi-Tóth Ádám (5.a) 3. hely
o Jäckl Marcell (6.a) 6. hely
o Osztoics Péter (6.a) 6. hely
o Proksa Tünde (6.a) 6. hely
o Takács Róbert (6.b) 5. hely
o Csala Diána (6.a) 3. hely
o Páldi Ferenc (7.b) 6. hely
o Pete Nóra (7.b) 4. hely
o Boldis Bálint (7.b) 3. hely
o Allaga László (8.b) 5. hely
o Tomin Márton (8.b) 5. hely
o Vámosi Péter (8.b) 4. hely

o A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében:

o Weiner Zoltán (9.b) 16. hely
o Pölöskei Tamás (10.b) 7. hely

o Két tantestületi dicséretben részesülő tanulók:

o Eszes Dávid (11.c)
Hatvani István fizikaverseny országos döntőn 12. hely
Szilárd Leó atomfizika verseny országos döntőn 7. hely
o Kovács Péter (8.b)
Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőn 5. hely
Hatvani István fizikaverseny országos döntőn 4. hely
o Horváth László (11.b)
Szilárd Leó atomfizika verseny országos döntőn 6. hely
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos döntőn 15. hely (ezzel az eredménnyel emelt szintű 100%-os érettségit szerzett)

o Három tantestületi dicséretben részesülő tanuló:

o Pölöskei Péter (8.a)
Öveges József fizikaverseny országos döntőn 23. hely
Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőn 4. hely
Hatvani István fizikaverseny országos döntőn 1. hely

o Az áprilisban megrendezésre került diáknap szervezéséért:

o Becz Péter (10.b)
o Igaz Sándor (12.b)
o Rusznyák Dániel (11.a)

o Eőry Viktória (5.a) Szentpéterváron a Kiscsillag dalfesztiválon „A legszebb hang” díjat kapta, a Pest megyei Ki mit tud? elődöntőjén 3. helyezést ért el, valamint az Europop nemzetközi dalfesztiválon Dömsödön 4. és 5. helyezést ért el.
o Durbák Fruzsina (6.a) Mobilkor Delfin-kupán szinkronúszásban mini páros kategóriában országos 2. helyen végzett.
o Szlama Dorottya (6.a) kardvívó eredményei: Vidékbajnokság 1.hely, csapatban 1. hely, nemzetközi serdülő lány kardversenyen 3.hely, országos diákolimpián csapatban 1. hely, újonc országos lány kardversenyen 8. hely és országos újonc bajnokságon 5. hely.
o Szlama Ákos (6.a) kardvívó eredményei: országos diákolimpia serdülő fiú kardversenyen 5. hely, Rády József emlékversenyen 5.hely, országos vidékbajnokságon 2.hely, nemzetközi Savaria versenyen 2. hely.
o Nagy Noémi (6.a) eredményei: Atlétikai Világnap Tiszaújváros nemzetközi versenyen 60m gáton 2. hely, távolugrásban 4. hely, Budapest összetett bajnokságon 1. hely.
o Pintér Tamás (6.a) petanque sportágban országos diákolimpián 6. hely.
o Török Réka (7.b) kardozónk a szombathelyi nemzetközi versenyen elért 5. helyért, a veszprémi vidékbajnokságon elért 3. helyért és a balatonkenesei diákolimpián csapatban elért 1. helyért.
o Bujtor Xénia (7.b) ritmikus gimnasztikában felnőtt korosztályban diákolimpia országos döntőn 3. hely, vidékbajnokságon 2. hely.
o Ács Nóra (8.a) társastáncban országos klubközi versenyeken elért 1. 2. és 3. helyezéseiért, nemzetközi versenyeken elért 2. és 3. helyezéseiért, országos modern balett fesztiválon elért 1. helyezéséért és országos jazzbalett fesztiválon elért 1. helyezéséért.
o Országos karateversenyen 1. helyezést ért el Kovács Péter (8.b).
o Tomin Márton (8.b) az országos szabadfogású diákolimpián elért 3. helyért, nemzetközi kötöttfogású VINUM-kupán elért 1. helyért és nemzetközi kötöttfogású Vízmű-kupán elért 2 helyért.
o Pölöskei Péter (8.a) birkózónk diákolimpia országos döntőjében elért 3. helyért és a Nemzetközi Szigetvízmű Kupán szerzett 2. helyért.
o Törőcsik Marcell (8.a) kosárlabda országos serdülő bajnokságon csapatával 6. he-lyet szerzett, országos kadett bajnokságon 4. helyet és a XII. Csepel streetball versenyen 1. helyezést ért el.
o Rajna Renáta (10.a) IDO táncok magyar bajnokságán felnőtt show szóló női kategóriában elért 3. helyezéséért és Hungarian Open nemzetközi versenyen elért 2. helyezéséért.
o Ivanics Lilla (10.a) Hungarian Open nemzetközi versenyen elért 1. helyezéséért és IDO táncok Magyar Bajnokságán felnőtt show szóló női kategóriában elért 4. helyezéséért.
o Kovács Kinga (10.a) strandkézilabda válogatott kerettag. Teremkézilabdában a Tököl-Spartacus csapatban Országos Ifi Kupán 4. helyezést ért el. Ifi NBI./B Kelet csoportban bajnokságot nyert csapatával.
o Laszák Zoltán (11.b) az országos diákolimpia döntőjében 2. helyet ért el, a szegedi világkupán junior korosztályban ezüstérmet, felnőtt korosztályban bronzérmet szerzett.
o A dzsungel könyve c. évzáró kóruskoncerten énekelt főszerepekért:

o Harmat Levente (11.a) BALU
o Hajkus Norbert (11.b) KÁ
o Fáki László (10.b) MAUGLI