AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (08/09/4)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

április 23-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 


 

I g a z g a t ó i   d i c s é r e t b e n   r é s z e s ü l t :    

Középfokú, C tipusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Major Zita (10. a)
• Halmai Luca Adél (10. c)
• Harmat Levente (12. a)
• Vándor Dávid (11. b)
• Suszta Laura (11. b)
• Herbay Réka (11. b)
• Tóth Barnabás (11. c)
• Sándor Anna (11. c)
• Horváth Vanda (12. a)
• Ruckel Beáta (12. a)
• Kövér Botond (13. c)
• Kirchner Balázs (13. c)
• Hegyi Emil (13. c)
• Korek Lilla (13. c)
• Zelei Ágnes (13. c)

Középfokú, C tipusú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

• Polonkai Dávid (11. a)
• Szarvas Dóra (11. a)
• Major Tímea (11. a)
• Kovács Anna (11. a)
• Agócs Bence (11. a)
• Zsiros Petra (10. b)
• Turcsán Lilla (11. c)
• Tóth Dorottya (12. b)
• Kovács Henriett (12. b)
• Biró Aliz (12. b)

Középfokú, C tipusú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

• Nagy Eszter (13. c)
• Nagy Szandra (12. b)

A kiskunlacházi szavalóversenyen elért eredményéért:

• 1. helyezés (vers): Harmat Levente (12. a)
• 2. helyezés (vers): Horváth Flóra (9. a)
• 1. helyezés (vers): Veres Eszter (7. b)
• 2. helyezés (próza): Bartos Ágnes (9. b)
• 1. helyezés (próza): Szász Júlia (7. b)
• különdíj: Balázs Dóra (10. b)

A Költészet napja alkalmából Csepelen rendezett szavalóversenyen

• 1. hely: Balázs Dóra (10. b)
• 2. hely: Timel Barbara (12. a)
• 3. hely: Horváth Flóra (9. a)
• 3. hely: Bartos Ágnes (9. b)

A Bendegúz országos anyanyelvi tanulmányi verseny és a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei döntőjében elért eredményeiért:

• Jäckl Marcell Richárd (7. a)

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei döntőjében elért eredményéért:

• Balogh Nikolett (8. a)

A Rácz Zsolt fizika emlékversenyen Nagykőrösön:

• 6. helyezést ért el Patkó Dóra (7. b)
• 5. helyen végzett Takács Róbert (7. b)
• 4. helyen végzett Csizek Péter (8. b)
• 3. helyen végzett Osztoics Péter (7. a)
• 2. helyen végzett Csizek Miklós (8. b)
• 1. helyezést ért el Boldis Bálint (8. b)

A Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulójában:

• Takács Róbert (7. b): 6. hely
• Csáki Edina (8. a): 14. hely

Az Édes anyanyelvünk verseny megyei fordulóján elért 1. helyezéséért:

• Bókkon Judit (11. c)

A Teleki Pál országos földrajz-földtan verseny megyei fordulóján két diákunk vett részt:

• 3. helyen végzett Bányász Gáspár (6. b)
• 3. helyen végzett Takács Róbert (7. b)

Az Országos Általános Iskolai Tanulmányi Versenyen angol nyelvből

• 21. helyen végzett Nemes Luca (7. b)
• 21. helyen végzett Patkó Dóra (7. b)
• 26. helyen végzett Balogh Boglárka (7. b)
• 17. helyen végzett Balogh Nikolett (8. a)

A halásztelki Agrárium által szervezett országos informatikaversenyen

• 2. helyezett lett Szarka Ákos (12. a)
• 3. helyen végzett Hajnal Erik (11. a)

Az angol nyelvi OKTV 2. fordulójában elért eredményéért Tóth Dorottya (12. b)

A Tudományos Napokon végzett végzett munkájukért igazgatói dicséretben részesülnek a technikusok:

• Benics Tamás (11. c)
• Gere Dániel (10. b)
• Sárácz Valter (6. b)

A március 15-ei rendezvényen vállalt szerepléséért:

• Barlangi Kristóf (9. a)
• Prodán Gergely (9. a)
• Mics Eszter (9. a)
• Sümegi Zsuzsanna (9. a)
• Bartos Ágnes (9. b)
• Schwartz Lilla (9. b)
• Vámosi Péter (9. b)
• Kós Botond (9. b)
• Szabó József (9. c)
• Valóczki Nikolett (9. c)
• Horák Bence (9. c)
• Gereben Gábor (9. c)
• Tóth Zsámboki Balázs (9. c)
• Becz Lilla (9. c)
• Csibi Cintia (9. c)

A Tudományos Napokon a Kazinczy-verseny szervezéséért

• Pukánszky Alexandra (9. b)
• Hajdú Lili (9. b)
• Zsoldos Beatrix (9. b)
• Balázs Dorina (9. a)
• Darulla Kamilla (9. a)
• Papp Gábor (9. a)
• Szarvas Dávid (9. a)

A Kázmér-bál szervezésében vállalt munkájáért

• Kiss Erika (9. b)
• Halász Flóra (9. c)
• Kovács Anita (9. c)
• Éliás Boglárka (9. c)
• Tábori Dóra (9. c)
• Tóth Szabina (9. c)

A Francia est szervezéséért Kenesei Mária (11. c)

Április 19-én, a Vivicitta városvédő futáson iskolánkból 23 tanuló vett részt. A legjobb eredményt érte el, ezért igazgatói dicséretet kap: Märtz Cintia (10. c)

Szeptembertől iskolánknak 3 korcsoportban is van kosárlabda csapata, akik már az első évben szépen szerepeltek a Diákolimpián, illetve a Középiskolai Bajnokságon, ezért a csapatok tagjai igazgatói dicséretben részesülnek:

az 5-6. évfolyamosok korosztályában:

• Novák Mátyás
• Székely Tamás
• Bárdosi Bence
• Székely László
• Rad Benjamin
• Szabó Bence
• Dominguez Zoltán
• Hostya Béla
• Bartha Gergő
• Kiss Máté
• Sárácz Valter
• Rápolthy Norbert

a 7-8. évfolyamosok korosztályában:

• Vass Menyhért
• Somorjai Dávid
• Zeke Attila
• Landsmann Antal
• Gyóni Áron
• Ládi Péter
• Hatvani Máté
• Bartha Gergő
• Horváth Norbert
• Uri József
• Debreceni Gergő
• Jancsovics Áron

a 9-10. évfolyamosok korosztályában:

• Allaga László
• Fülöp Ádám
• Halász Gergő
• Heil Kristóf
• Kós Botond
• Kőrösi Bence
• Sós Tibor
• Törőcsik Marcell

A Pest Megyei Diákolimpia megyei bajnokságán iskolánk leány röplabda csapata IV. helyezést ért el:

• Roósz Rebeka (12. c)
• Kosch Réka (12. c)
• Turcsán Lilla (11. c)
• Kollár Viktória (10. a)
• Mészáros Kitty (10. b)
• Balázs Dóra (10. b)
• Halmai Luca (10. c)
• Varga Karolina (9. c)
• Szász Imola (9. c)


T a n t e s t ü l e t i   d i c s é r e t b e n   r é s z e s ü l t :

A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében Nyíregyházán

• 5. helyezést ért el Petrikó Péter (6. a)
• 5. helyezést ért el Weiner Bendegúz (6. b)
• 3. helyezést ért el Selmeci Bianka (5. b)
• 3. helyezést ért el Abonyi-Tóth Ádám (6. a)
• 3. helyezést ért el Méder Emese (6. b)
• 2. helyezett Pintért Gergő (5. b)
• 1. helyezett Czeglédy Levente 4. osztályos tanuló, aki szeptembertől lesz iskolánk tanulója

A Less Nándor országos földrajzverseny döntőjében iskolánk 3 tanulója is eredményesen szerepelt:

• 9. helyezést ért el Kabai Máté (9. b)
• 13. helyezést ért el Kovács Péter (9. b)
• 14. helyezést ért el Pölöskei Péter (9. a)

Az Országos Általános Iskolai Tanulmányi Versenyen angol nyelvből

• 6. helyen végzett Tóth Réka (7. b)
• 14. helyen végzett Takács Róbert (7. b)

A budapesti Németh László Gimnázium Országos Nyelvi Versenyének döntőjében latin nyelvből:

• 3. helyen végzett Kunzer Regina (10. b)
• 4-10. helyen végzett Hégner Noémi (10. a)
• Proksa Gabriella (10. a)
• Csáki Edina (8. a)

Szép magyar beszéd anyanyelvi verseny országos döntőjében elért eredményéért

• Walter Alexandra (11. c)
• Nagy Zsófia (8. a)

Gordiusz Matematikaverseny Pest megyei fordulóján csapatban 1. helyezést értek el:

• Horváth László (12. b)
• Póth Antal (12. a)
• Molnár Imre (12. a), ő továbbjutott az országos döntőbe is és ott a 26. helyen végzett.

Az Országos Elsősegély-ismereti Verseny döntőjében elért eredményükért:

• Koroknyai Boglárka (11. c)
• Bágyi Blanka (11. c)
• Bácskai Réka (11. c)

A német nyelvi OKTV döntőjében elért eredményéért Rajna Renáta (11. a)

A március 15-ei rendezvényen vállalt szereplésért: Pölöskei Péter (9. a)

2009. április 15-19 között Lengyelországban rendezték meg a Testvérvárosok Ifjúsági Olimpiáját. Diákjaink közül a következők kaptak meghívást:

• Halmai Luca Adél (10. c) röplabdázó, csapatban 1. helyezést értek el
• Debreceni Gergő (8. b) kosárlabdázó, csapatban 3. helyezést értek el
• Páldi Ferenc (8. b) labdarúgásban, csapatban 1. helyezést ért el.