Kategória: 2007/2008-as tanév eredményei

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2007/2008/5)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

június 5-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

A “partizán” házibajnokság eredménye:

I. 6. a
II. 6. b
III. 5. a

Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny elődöntőjében iskolánk 2 csapata eredményesen szerepelt, a szervezők kérésére az okleveleket most adjuk át:

Az Orion csapat tagjai:

o Motyovszky Nelli
o Dornbach Ádám
o Gyóni Áron
o Csizek Péter

A Mátra csapat tagjai:

o Vámosi Péter
o Seidner Benjámin
o Kardos Botond
o Bálint Sándor

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • o Zaveczky Mariann (9.a)
    o Ferencz Brigitta (11.a)
    o Diamant Máté (12.b)
    o Bak Roland (12.b)

Igazgatói dicséretben részesült:

 

o Az Ábel Jenő országos latin tanulmányi verseny döntőjébe jutott:

o Kulcsár Dávid (8.b)
o Ivanics Lilla (10.a)

o Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny elődöntőjében a Galaxis csapat tagjai 14. helyezést értek el:

o Zeke Angéla
o Kovács Adél
o Szentesi Gréta
o Szente Bernadett

o A Duna ismerettár c. országos versenyen 12. helyezést elért csapat tagjai:

o Proksa Tünde (6.a)
o Zeke Attila (6.a)
o Nagybányai Nagy Blanka (6.a)

o Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi versenyen egyéni 7. helyezést ért el Pölöskei Péter (8.a)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 6. helyezést ért el Heringh Levente (5.b)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 7. helyezést ért el Daróczi Tünde (5.b)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 1. helyezést ért el Molnár Imre (11.a)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 5. helyezést ért el Horváth László (11.b)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 6. helyezést ért el Kitzinger Tamás (11.a)
o Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 9. helyezést ért el Póth Antal (11.a)

o A Kazinczy-emlékverseny országos döntőjébe jutott iskolánk 3 csapata. Ők ezért az eredményért most igazgatói dicséretet kapnak, mert a döntő a következő tanév elején lesz. Reméljük, hogy akkor majd tantestületi dicséretet adhatunk a döntőben elért eredményükért.

A 8. b osztály egyik csapata:

o Prekop Judit
o Zsoldos Beatrix
o Kiss Erika
o Sántha Orsolya

A 8. b osztály másik csapata:

o Hajdú Lili
o Pukánszky Alexandra
o Kovács Laura
o Eisenbacher Kitti

A 8. a osztály csapata:

o Papp Gábor
o Szarvas Dávid
o Bódis Sándor
o Törőcsik Marcell

o A dabasi történelmi csapatversenyen iskolánk 3 csapata szerepelt.

1. hely: 10. a csapata:

o Budai Zsófia
o Kovács Anna
o Rajna Renáta

4. hely: 7.b csapata:

o T. Nagy Brigitta
o Andrási Katinka
o Beniczky Nikolett

5. hely: 7.b csapata:

o Kardos Botond
o Bálint Sándor
o Gyóni Áron

o A Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen megyei 6. helyet szerzett Pukánszky Alexandra (8.b)
o A Rácz Zsolt fizika emlékversenyen nyújtott teljesítményéért Szentesi László (7.a)
o A Kiskunlacházán megrendezésre került szavalóversenyen:

o 1.hely: Csontos Kata (8.a)
o 2.hely: Sümegi Zsuzsanna (8.a)
o 2.hely: Harmat Levente (11.a)
o 3.hely: Horváth Flóra (8.a)

o A Szigetszentmiklóson megrendezésre került vers- és prózamondó versenyen:

o 1.hely: Szász Júlia (6.b)
o 1.hely:Horváth Flóra (8.a)
o 1.hely Frankó Petra (10.b)
o 2.hely: Veres Eszter (6.b)
o 2.hely: Rukkel Veronika (11.c)
o 2.hely: Vámosi Péter (8.b)
o 2.hely: Bodnár Anett (11.c)
o 3.hely: Balázs Dóra (9.b)

o A Csepelen megrendezésre került vers- és prózamondó versenyen:

o 1.hely: Koruhely Ákos (10.b)
o 2.hely: Bodnár Anett (11.c)
o 3.hely: Piróth Erika (12.c)

o A Pest megyei Ki mit tud? elődöntőjében elért eredményéért Bartos Mátyás és Sümegi Zsuzsanna (8.a)

o Megyei szavalónapon:

o 1.hely: Szász Júlia (6.b)
o 3.hely: Czeglédy Flóra (6.b)
o különdíjas: Sümegi Zsuzsanna (8.a)

o Édes anyanyelvünk nyelvi versenyen országos döntőbe jutott (ősszel lesz) Kenesei Mária (10.c)

o A szigetszentmiklósi városi József Attila versenyen a 8. a osztályból 2 csapat is szép eredményt ért el.a 2. helyezett csapat tagjai:

o Nagy Evelin
o Papp Gábor
o Szarvas Dávid

a 3. helyezett csapat tagjai:

o Balázs Dorina
o Darula Kamilla
o Motyovszky Nelli

o A kistérségi német szavalóversenyen:

o 1. helyen végzett Nagybányai Nagy Blanka (6.a)
o 2. helyen végzett Eperjesi Enikő (7.b)
o 2. helyen végzett György Csilla (8.b)

o Az áprilisban megrendezésre került diáknap szervezéséért:

o Allaga László (8.b)
o Cséfalvay Balázs (9.b)
o Schneck Máté (9.b)
o Szaniszló István (9.b)
o Szűcs Nikolett (9.b)

o Az Országos Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési pályázatán 1. díjat kapott Kenesei Mária a 10.c osztályból, 2. díjat kapott Walter Alexandra a 10.c osztályból.

o Jancsovics Áron (7.a) zongorista növendék a liptószentmiklósi nemzetközi művészeti versenyen ezüst fokozatot kapott.

o A Sziget Olimpia nemzetközi labdarúgó tornán 2. helyezést értek el:

o Nemes Viktor (5.b)
o Póth Máté (7.a)
o Sági Péter (7.a)
o Varga Balázs (7.a)
o Páldi Ferenc (7.b)
o Szépi Szabolcs (7.b)
o Kós Botond (8.b)
o Lugosi Bence (8.b)
o Pintér Mihály (8.b)

o A Sziget Olimpián asztaliteniszben 1. helyezést ért el és a Sziget Kupán 3. helyet szerzett Landsmann Antal (6.a).

o A Sziget Olimpián íjászatban 2. helyet szerzett Horváth Ádám (7.b).

o A Csepel-sziget és környéke középiskolái részére labdarúgásban alapított vándorkupát elnyerték:

o Pádi Ferenc (7.b)
o Kitzinger Tamás (11.a)
o Balázs Tibor (11.a)
o Drahos Gábor (11.c)
o Bereck Ádám (11.c)
o Buziássy Dávid (12.c)
o Keresztes Tamás (12.c)
o Kirchner Balázs (12.c)
o Mester Ádám (12.c)

o Iskolánk lány röplabda csapata a Csepel-sziget és vonzáskörzete középiskolái számára meghirdetett versenyen 2. helyezést ért el. A csapat tagjai:

o Kosch Réka (11.c)
o Fáki Anna (9.c)
o Halmai Luca (9.c)
o Turcsán Lilla (10.c)
o Kollár Viktória (9.a)
o Hégner Noémi (9.a)
o Darabos Rózsa (7.a)
o Spitzer Lili (12.b)
o Simonyi Erzsébet (12.b)

o A Csepel-sziget félmaratoni suliváltó futáson iskolánk 8.a osztályosokból álló csapata 4. lett:

o Balázs Dorina
o Bódis Sándor
o Horváth Flóra
o Darula Kamilla

o Bancsi Eszter (6.b) akrobatikus rock and rollban elért kiemelkedő eredményeiért.

o Sallai Andrea (5.a) show táncban a Hungarian Open nemzetközi versenyen elért 2. helyezéséért.

o Radovits Roxána (9.a) az ONI Kupa országos utánpótlás karateversenyen KATA kategóriában elért 1. helyért.

Tantestületi dicséretben részesült:

o Az Ábel Jenő országos latin tanulmányi verseny döntőjében elért eredményükért:

o Kutrucz Emese (10.b)
o Schneider Viktória (10.a )

o Az „Ember-Föld-Világegyetem” Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny döntőjében iskolánk csapata 3. helyezést ért el:

o Tomin Márton (8.b)
o Papp Gábor (8.a)
o Pongrácz Dániel (7.a)
o Tarsoly Lajos (7.a)

o Palásti Petra (5.a) a Bendegúz nyelvész tanulmányi verseny döntőjében elért 13. helyért.
o A Nyelvünkben élünk országos nyelvhasználati versenyen 9. helyezést ért el Hajdú Lili (8.b).
o A Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében 14. helyezést ért el György Csilla (8.b).
o A Less Nándor országos földrajzversenyen 7. helyezést ért el Kovács Anett (9.b).
o A Less Nándor országos földrajzversenyen 12. helyezést ért el Kabai Máté (8.b).

o Az Olvass velünk országos irodalomverseny döntőjében a 8.b osztály csapata 1. helyezést ért el:

o Bartos Ágnes
o Zeke Angéla
o Hajdú Lili

o A Hunyadiak és kora országos történelmi csapatverseny döntőjében 1. helyezést ért el a 8.b osztály csapata:

o Bartos Ágnes
o Hajdú Lili
o Schwarz Lilla
o Zeke Angéla

o A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében:

o Nagy Ivett (5.b) 3. hely
o Méder Emese (5.b) 3 hely.
o Sárácz Valter (5.b) 3. hely
o Weiner Bendegúz (5.b) 3. hely
o Abonyi-Tóth Ádám (5.a) 3. hely
o Jäckl Marcell (6.a) 6. hely
o Osztoics Péter (6.a) 6. hely
o Proksa Tünde (6.a) 6. hely
o Takács Róbert (6.b) 5. hely
o Csala Diána (6.a) 3. hely
o Páldi Ferenc (7.b) 6. hely
o Pete Nóra (7.b) 4. hely
o Boldis Bálint (7.b) 3. hely
o Allaga László (8.b) 5. hely
o Tomin Márton (8.b) 5. hely
o Vámosi Péter (8.b) 4. hely

o A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében:

o Weiner Zoltán (9.b) 16. hely
o Pölöskei Tamás (10.b) 7. hely

o Két tantestületi dicséretben részesülő tanulók:

o Eszes Dávid (11.c)
Hatvani István fizikaverseny országos döntőn 12. hely
Szilárd Leó atomfizika verseny országos döntőn 7. hely
o Kovács Péter (8.b)
Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőn 5. hely
Hatvani István fizikaverseny országos döntőn 4. hely
o Horváth László (11.b)
Szilárd Leó atomfizika verseny országos döntőn 6. hely
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos döntőn 15. hely (ezzel az eredménnyel emelt szintű 100%-os érettségit szerzett)

o Három tantestületi dicséretben részesülő tanuló:

o Pölöskei Péter (8.a)
Öveges József fizikaverseny országos döntőn 23. hely
Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőn 4. hely
Hatvani István fizikaverseny országos döntőn 1. hely

o Az áprilisban megrendezésre került diáknap szervezéséért:

o Becz Péter (10.b)
o Igaz Sándor (12.b)
o Rusznyák Dániel (11.a)

o Eőry Viktória (5.a) Szentpéterváron a Kiscsillag dalfesztiválon „A legszebb hang” díjat kapta, a Pest megyei Ki mit tud? elődöntőjén 3. helyezést ért el, valamint az Europop nemzetközi dalfesztiválon Dömsödön 4. és 5. helyezést ért el.
o Durbák Fruzsina (6.a) Mobilkor Delfin-kupán szinkronúszásban mini páros kategóriában országos 2. helyen végzett.
o Szlama Dorottya (6.a) kardvívó eredményei: Vidékbajnokság 1.hely, csapatban 1. hely, nemzetközi serdülő lány kardversenyen 3.hely, országos diákolimpián csapatban 1. hely, újonc országos lány kardversenyen 8. hely és országos újonc bajnokságon 5. hely.
o Szlama Ákos (6.a) kardvívó eredményei: országos diákolimpia serdülő fiú kardversenyen 5. hely, Rády József emlékversenyen 5.hely, országos vidékbajnokságon 2.hely, nemzetközi Savaria versenyen 2. hely.
o Nagy Noémi (6.a) eredményei: Atlétikai Világnap Tiszaújváros nemzetközi versenyen 60m gáton 2. hely, távolugrásban 4. hely, Budapest összetett bajnokságon 1. hely.
o Pintér Tamás (6.a) petanque sportágban országos diákolimpián 6. hely.
o Török Réka (7.b) kardozónk a szombathelyi nemzetközi versenyen elért 5. helyért, a veszprémi vidékbajnokságon elért 3. helyért és a balatonkenesei diákolimpián csapatban elért 1. helyért.
o Bujtor Xénia (7.b) ritmikus gimnasztikában felnőtt korosztályban diákolimpia országos döntőn 3. hely, vidékbajnokságon 2. hely.
o Ács Nóra (8.a) társastáncban országos klubközi versenyeken elért 1. 2. és 3. helyezéseiért, nemzetközi versenyeken elért 2. és 3. helyezéseiért, országos modern balett fesztiválon elért 1. helyezéséért és országos jazzbalett fesztiválon elért 1. helyezéséért.
o Országos karateversenyen 1. helyezést ért el Kovács Péter (8.b).
o Tomin Márton (8.b) az országos szabadfogású diákolimpián elért 3. helyért, nemzetközi kötöttfogású VINUM-kupán elért 1. helyért és nemzetközi kötöttfogású Vízmű-kupán elért 2 helyért.
o Pölöskei Péter (8.a) birkózónk diákolimpia országos döntőjében elért 3. helyért és a Nemzetközi Szigetvízmű Kupán szerzett 2. helyért.
o Törőcsik Marcell (8.a) kosárlabda országos serdülő bajnokságon csapatával 6. he-lyet szerzett, országos kadett bajnokságon 4. helyet és a XII. Csepel streetball versenyen 1. helyezést ért el.
o Rajna Renáta (10.a) IDO táncok magyar bajnokságán felnőtt show szóló női kategóriában elért 3. helyezéséért és Hungarian Open nemzetközi versenyen elért 2. helyezéséért.
o Ivanics Lilla (10.a) Hungarian Open nemzetközi versenyen elért 1. helyezéséért és IDO táncok Magyar Bajnokságán felnőtt show szóló női kategóriában elért 4. helyezéséért.
o Kovács Kinga (10.a) strandkézilabda válogatott kerettag. Teremkézilabdában a Tököl-Spartacus csapatban Országos Ifi Kupán 4. helyezést ért el. Ifi NBI./B Kelet csoportban bajnokságot nyert csapatával.
o Laszák Zoltán (11.b) az országos diákolimpia döntőjében 2. helyet ért el, a szegedi világkupán junior korosztályban ezüstérmet, felnőtt korosztályban bronzérmet szerzett.
o A dzsungel könyve c. évzáró kóruskoncerten énekelt főszerepekért:

o Harmat Levente (11.a) BALU
o Hajkus Norbert (11.b) KÁ
o Fáki László (10.b) MAUGLI

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2007/2008/4)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

április 9-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

  Igazgatói dicséretben részesült:     

  Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:      

  • o Juhász Nikolett 12. b

  Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:     

  • o Bartus Nikolett 12. a
    o Kővári Róbert 12. b
    o Mersits László 12. b

  Versenyeredmények alapján:     

o Takács Róbert (6. b) a Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen elért 22. helyért
o Petrikó Péter (5. a) a Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen elért 24. helyért
o Hajkus Norbert (11. b) az angol OKTV 2. fordulójában elért eredményéért
o Pukánszky Alexandra (8. b) megyei angol versenyen 3. helyezést ért el
o Miskolczi Enikő (7. b) megyei német versenyen elért eredményéért
o Eperjesi Enikő (7. b) megyei német versenyen elért eredményéért
o Szarvas Dávid (8. a) megyei német versenyen elért eredményéért
o Vass Menyhért (5. a) a „Víz a négy őselem egyike” c. városi képzőművészeti pályázaton elért 1. helyért
o Hoffer Barbara (6. a) a „Víz a négy őselem egyike” c. városi képzőművészeti pályázaton elért 3. helyért
o Sallay Andrea (5. a) Junior Show táncversenyen 4. helyezést ért el
o Sós Tibor (9. c) asztaliteniszező, az Országos Diákolimpia döntőjében csapatban 9. helyet, egyéniben pedig 16. helyet szerzett

A megyei Gordiusz matematikaversenyen iskolánk 11. évfolyamos és 12. évfolyamos csapata is 1. helyezést ért el. A 11. évfolyamos csapat tagjai:

o Bernát Balázs, egyéniben 2.
o Papp Gábor, egyéniben 4.
o Horváth László, egyéniben 1., ezért ő tantestületi dicséretet kap

A 12. évfolyamos csapat tagjai:
o Nemecz Balázs, egyéniben 5.
o Pejó Balázs
o Herbay Máté

Az 1848-as forradalom 160. évfordulója alkalmából rendezett történelmi versenyen iskolánkból három csapat is sikeresen szerepelt.

1. helyezést ért el a 7. b csapata:
o Debreceni Gergő
o Koruhely Sára
o Szente Bernadett
o Andrási Katinka
2. helyezést ért el a 8. b osztály csapata:
o Sántha Orsolya
o Zsoldos Beatrix
o Hajdú Lili
o Schwarz Lilla
3. helyezést ért el a 7. b osztály csapata
o Eperjesi Enikő
o T. Nagy Brigitta
o Török Réka
o Kubik Emese

Tantestületi dicséretben részesült:    

o Mészáros Nikolett (11. a) a magyar irodalom OKTV országos döntőjében elért eredményéért. Neki már jövőre nem kell magyarból érettségi vizsgát tennie, ezzel megszerezte az emelt szintű 100%-os eredményt
o Piróth Erika (12. c) a Jótékonysági est ötletéért és megszervezéséért
o Bókkon Judit (10. c) az Országos Implom József Helyesírási Verseny döntőjében 10. helyezést ért el
o Csáki Edina (7. a)  Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen elért 13. helyért és a Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen elért megyei 1. helyért
o Ender Alexandra (12. c) a Frankofón Dalverseny országos döntőjében 8. helyen végzett
Iskolánk 5. a osztályosokból álló női kardcsapata az Országos Diákolimpián 1. helyezést ért el, a csapat tagjai:
o Juhász Tekla
o Schultz Nóra
o Veres Panna

o Nagy Noémi (6. a)  atléta, a Dortmund Nemzetközi Versenyen 60 m-es futásban egyéni 1. helyért, távolugrásban elért 3. helyért és csapatban elért 3. helyért
o Ferancz Marcell (7. a) a Birkózó Diákolimpia országos döntőjében 1. helyezést ért el
o  Kovács Péter (8. b) országos karateversenyen elért 1. és 3. helyért, valamint a megyei  Halom Kupán elért 1. és 3. helyért
o Tomin Márton (8. b) Országos Kötöttfogású Birkózóversenyen elért 2. helyért és Területi Szabadfogású Diákolimpián elért 2. helyért

A Kardvívó Magyar Bajnokságon iskolánk két csapata szerepelt eredményesen, mindkét csapat 4. helyezést ért el.
A  férfi csapat tagjai voltak:
o Gelencsér László 12. a
o Molnár Péter 12. a

A női csapat tagjai voltak:
o Mikulik Júlia 11. b
o Nagy Zsófia 12. b
o Lilienberg Zsuzsanna 10. b

o Szendrői László (10. b) a 16 éven aluli fedettpályás tenisz Európa-bajnokságon elért 1. helyezéséért, valamint a Magyar Férfi elsőosztályú versenyen elért 2. helyezéséért.

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2007/2008/3)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

február 20-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Igazgatói dicséretben részesült:

 

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • o Fodor Melinda 10. a
    o Hajnal Erik 10. a

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o Bácskai Réka 10. c
    o Vancsura Petra 12. a
    o Kovács Zsófia 12. a
    o Unyi Regina 12. a
    o Farkas Fanni 12. a

Középfokú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

  • o Németh Noémi 12. b
    o Simonyi Erzsébet 12. b
    o Galambos Máté 12. b
    o Szalay Péter 12. b

 

Versenyeredmények alapján:

Molnár Imre (11. a) a matematika OKTV 2. fordulójában nyújtott teljesítményéért.
Horváth László (11. b) a matematika OKTV 2. fordulójában nyújtott teljesítményéért.
Szász Júlia (6. b) a Kazinczy-verseny területi döntőjében 1. helyezést ért el és a ráckevei szavalóversenyen különdíjat kapott.
Nemes Luca (6. b) a Kazinczy-verseny területi döntőjében különdíjat kapott.
Nagy Zsófia (7. a) a Kazinczy-verseny területi döntőjében 2. helyezést ért el.
Veres Eszter (6. b) a ráckevei szavalóversenyen elért 2. helyért.
Czeglédy Flóra (6. b) a ráckevei szavalóversenyen elért 3. helyért.
Bartos Mátyás (6. b) a ráckevei szavalóversenyen különdíjat kapott.
Sümegi Zsuzsanna (8. a) a ráckevei szavalóversenyen elért 2. helyért.
Balázs Dóra (9. b) a ráckevei szavalóversenyen elért 2. helyért.
Poór Bettina (11. c) a ráckevei szavalóversenyen elért 1. helyért.
Kovács Nóra (11. c) a ráckevei szavalóversenyen elért 3. helyért.
Ivanics Barbara (5. a) a II.Crystal Kupa Ritmikus gimnasztika versenyen elért 1. helyezéséért.
Seidner Benjamin (8. b) Országos Keresztrejtvényfejtő Bajnokságon elért 2. és 4. helyért.

 

Tantestületi dicséretben részesült:

Felsőfokú C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:
Bak Roland 12. b
Hochrein Ákos 12. b

Felsőfokú C típusú nyelvvizsgát tett német nyelvből:
Szentesi Annamária 11. a

A Gloria Victis Kárpát-medencei történelemverseny döntőjében iskolánk csapata 8. helyezést ért el:
Matula Gábor 11. b
Mészáros Nikolett 11. a
Póth Antal 11. a

A Vass Albert emlékversenyen megzenésített vers kategóriában országos 1. helyezést ért el:
But Enikő 9. a
Fekete Balázs 11. b

Laszák Zoltán 11. b a Nyílt Nemzetközi Kempo Kupán 1. helyezést ért el.
Bernát Balázs 11. b országos Rubik-kocka versenyen vakonkirakás kategóriában 1. helyezést ért el.

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2007/2008/2)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

december 20-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

 

Középfokú nyelvvizsgát tett eszperantó nyelvből:

  • o Unyi Regina 12. a

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • o Csabai Erika 10. c
    o Szeltner Petra 10. c
    o Gálos Bettina 11. a
    o Szabó Dávid 12. a
    o Agárdi Sándor 12. b
    o Mersits László 12. b

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o Bartha Hajnal 10. b
    o Nemecz Balázs 12. a

A Művészeti esten nyújtott kiemelkedő teljesítményükért dicséretben részesülnek a következő osztályok.:

5.a,    5.b,    6.b,    7.b,    8.a,    8.b,    9.a,    9.b,    9.c,    10.a,    10.b,    10.c,    11.b,    11.c

 

Igazgatói dicséretben részesül az adventi időszakban nyújtott szorgalmas munkájáért minden egyes kórustag.

 

Igazgatói dicséretben részesült:

o A Bolyai János matematika csapatverseny területi döntőjében iskolánk két csapata is szép eredményt ért el. 5. helyen végeztek az 5. a osztály diákjai:

o Schultz Nóra
o Juhász Tekla
o Ivanics Barbara
o Kulcsár Henrietta

o 3. helyen végzett a 8. b osztály csapata:

o Tomin Márton
o György Csilla
o Kovács Péter
o Allaga László

o Póth Antal (11. a) a Pest megyei matematikaverseny döntőjében elért 5. helyért
o Dominquez Levente (11. c) a Pest megyei matematikaverseny döntőjében elért 8. helyért
o Hermann Attila (12. b) a Pest megyei matematikaverseny döntőjében elért 9. helyért
o Hajdú Eszter (6. a) a makádi területi szavalóversenyen elért 2. helyért
o Hoffer Barbara (6. a) városi rajzpályázaton elért 2. helyezéséért
o Mánhoffer Fanni (6. b) városi rajzpályázaton elért 3. helyezéséért
o Balogh Boglárka (6. b) városi rajzpályázaton elért 3. helyezéséért
o Ivanics Barbara (5. a) ritmikus gimnasztikában a Minorex kupán karikával és szabad gyakorlattal elért 1. helyezéséért
o Bancsi Eszter (6. b) akrobatikus rock and roll budapesti területi pontszerző versenyen elért 1. helyért és a Budapest Open versenyen elért 1. helyért.
o Török Réka (7. b) kardvívónk a Budapest Bajnokságon elért 8. helyért és a Csata DSE 2007 versenyen elért 6. helyért
o György Csilla (8. b) a makádi területi szavalóversenyen elért 3. helyért
o A péntek esti izomláz szervezésében és lebonyolításában végzett munkájáért

o Pinczés Róbert 8. b
o Rusznyák Dániel 11. a

Igazgatói dicséretben részesülnek a Művészeti esten nyújtott kiemelkedő teljesítményükért:

5. a:

o Bíró Milán (szereplő)
o Eőry Viktória (szereplő)
o Fazekas Laura (szereplő)
o György Virág (szereplő)
o Ivanics Barbara (szereplő)
o Kulcsár Henrietta (szereplő)
o Palásti Petra (szereplő)
o Sallai Andrea  (szereplő)

5. b

o Láng Eszter (szereplő)
o Székely László (szereplő)
o Sándor Bernadett (szereplő)
o Svajka Szevil (szereplő)

6. b

o Bancsi Eszter (szereplő)
o Balla Péter (szereplő)
o Veres Eszter (szereplő)

7. a

o Jancsovics Áron (szereplő)
o Darabos Rózsa (szereplő)
o Keresztény Júlia (szereplő)
o Szabó Veronika (szereplő)
o Pongrácz Dániel (technikus)
o Zsubori Eszter (szereplő)

7. b

o Beniczky Nikolett (szereplő)
o Péter Petra (szereplő)

8. a

o Mics Eszter (szereplő)
o Ács Nóra (szereplő)

9. a

o Studer Bence (technikus)

9. b

o Balázs Dóra (szereplő)

10. a

o Ivanics Lilla (szereplő)
o Rajna Renáta (szereplő)

10. b

o Koruhely Ákos (műsorközlő, szereplő)
o Frankó Petra (szereplő)
o Kecskeméti Ádám (szereplő)
o Fáki László (szereplő)

10. c

o Benics Tamás (technikus)

11. b

o Fekete Balázs (zenekar)
o Budai Péter (zenekar)
o Hannah Kriegler (szereplő)

11. c

o Poór Bettina (szereplő)
o Rukkel Veronika (szereplő)

12. a

o Varga Zsófia (szereplő)
o Kenesei Ferenc (szereplő)

12. b

o Keresztény Zsófia (szereplő)

12. c

o Ender Alexandra (szereplő)

 

Tantestületi dicséretben részesült:

o A Bolyai János matematika csapatverseny országos döntőjében 14. helyet szerzett a 7. a osztály csapata:

o Palásti Dorottya
o Pongrácz Dániel
o Szentesi László
o Tarsoly Lajos

o A Batthyány Lajos és kora történelemverseny országos döntőjében iskolánk csapata a 4. helyen végzett:

o Póth Antal (11. a)
o Matula Gábor (11. b)
o Gelencsér László (12. a)

 

o Horváth László (11. b) a Pest megyei matematikaverseny döntőjében elért 2. helyért

o Molnár Imre (11. a) a Pest megyei matematikaverseny döntőjében elért 1. helyért

o A Művészeti esten technikusként nyújtott kiemelkedő teljesítményükért:

o Gere Dániel (9. b)
o Rusznyák Dániel (11. a)
o Szabó Bence (12. b)

 

o Bujtor Xénia (7. b) ritmikus gimnasztika Országos Bajnokságon 3 kategóriában (karika, labda, összetett) elért 1. helyezéseiért

o Gelencsér Bence (8. a) kardvívó az Országos West End Kupa csapatversenyen elért 3. helyért és Pest megyei versenyen elért 8. helyért

o Szlama Ákos (6. a) kardvívó az Országos West End Kupa csapatversenyen elért 3. helyért, Sárvár Thermál Welness Kupán elért egyéni 3. helyért és a Budapest Bajnokságon elért egyéni 3. helyért

o Ács Nóra (8. a) országos táncversenyeken elért kimagasló eredményeiért: III. Kolibri kupa 3. hely, III. Sziluett kupa 2. hely, IV. Gizella kupa 1. hely és Lászlóvill kupa 1. hely

o Tomin Márton (8. b) Szegeden országos szabadfogású birkózóversenyen elért 1. helyért, pécsi Nemzetközi kötöttfogású ISOTEQ kupán elért 2. helyért és országos kötöttfogású magyar bajnokságon, Karcagon elért 3. helyért

o Szendrői László (10. b) Izraelben az Európai Tenisz Szövetség 16 éven aluli európai versenyén elér 1., 2. és 3. helyezéseiért. (Így az európai ranglista 20 helyén áll.)

o Blank Dóra (11. b) western-lovas Országos Bajnokságon elért 3-szoros 1. helyért és egy 2. helyért. A 2007. évi teljesítménye alapján Cody nevű lovával 2 kategóriában 1. helyezett, Donna nevű lovával 2 kategóriában 1. helyezett, 1 kategóriában 2. helyen végzett

o Laszák Zoltán (11. b) a XI. Tököl Kupa nemzetközi kick-box versenyen 2. helyezést ért el

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (07/08) 1.

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

október 12-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Ebben a tanévben is folytatjuk azt a hagyományt, mely szerint az iskolagyűlések keretén belül – tanulmányi téren vagy valamilyen más területen (pl.  sportban) – kimagasló eredményt elért diákjainknak igazgató úr személyesen adja át az igazgatói  vagy még magasabb elismerést: a tantestületi dicséretet. Változás a tavalyi tanévhez képest , hogy a középfokú C típusú nyelvvizsgát letett diákjaink szintén igazgatói dicséretben, felsőfokú nyelvvizsgát szerzett tanulóink pedig tantestületi dicséretben részesülnek.

Az ezt megelőző utolsó iskolagyűlésünk 2007. június 6-án volt, most az azóta elért eredményeket jutalmazzuk.

Középfokú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

  • o Puskás Zsuzsanna 12. b
    o Benyó Anna 12. b
    o Igaz Sándor 12. b

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • Totok Dóra 10. c
    o Sós Györgyi 10. c
    o Zelenka Zsolt 10. c
    o Boros Dávid 10. c
    o Karlik Cintia 10. a
    o Budai Zsófia 10. a
    o Havalda Endre 10. a
    o Valentin Renáta 10. a
    o Rusznyák Dániel 11. a
    o Oltvári Beatrix 11. a
    o Balázs Tibor 11. a
    o Zsebők Boglárka 11. c
    o Keresztény Zsófia 12. b

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o  Vass Zsófia 12. a
    o Varga Zsófia 12. a
    o Herbay Máté 12. a
    o Gelencsér László 12. a
    o Ág Luca 10. c
    o Bodzán Réka 10.c
    o Bókkon Judit 10. c
    o Bolla Szilvia 10. c
    o Gazdik Péter 10. c
    o Kenesei Mária 10. c
    o Ordasi Adrienn 10. c
    o Past Mirjam 10. c
    o Szőczei Mónika 10. c
    o Török Renáta 10. b
    o Bajnóczi Gabriella 10. b
    o Frankó Petra 10. b
    o Farkas Fanni 10. b

Igazgatói dicséretben részesült:

o A Batthyány Lajos és kora történelmi vetélkedő középdöntőjében iskolánk 3 csapata ért el helyezést (felkészítő tanár: Gelencsérné Szarka Mária):

o a 7. helyen végzett a 11. a osztályból Raffay Kristóf, Tőkési Sándor és Fiedler Ferenc,
o a 10. helyen végzett a 10. b osztályból Fáki László, Becz Péter és Frankó Petra,
o a 14. helyen végzett szintén a 10. b osztály csapata, Bajnóczi Gabriella, Hadarits Flóra és Bartha Hajnal.

o Szeptember 30-án iskolánkból 22 diák vett részt a Plus Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztiválon Sándor Enikő tanárnő vezetésével. Közülük az első befutó 3,5 km-es távon Juhász Tekla az 5. a osztályból.

o Kardvívóink az elmúlt időszakban is szép eredményeket értek el, közülük igazgatói dicséretben részesül:

o Schultz Anna Nóra (5. a), aki a Pest Megyei Diákolimpián és Megyei Bajnokságon az I. korcsoportban 1. helyezést ért el,
o Szlama Dorottya (6. a) a III. korcsoportban 1. helyezést ért el,
o Szlama Ákos (6. a) a III. korcsoportban 1. helyezést ért el,
o Kövér Csenge (7. b) a III. korcsoportban 2. helyezést ért el,
o Török Réka (7. b) a IV. korcsoportban 1. helyezést ért el.

o Bancsi Eszter 6. b osztályos tanuló akrobatikus rock and rollban a Budapest Open versenyen 2. és 3. helyezést ért el.

Tantestületi dicséretben részesült:

o Horváth László (11. b): Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaversenyen 2. hely. (felkészítő tanár: Bülgözdi László)
o Molnár Imre (11.a): Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaversenyen 6.hely. (felkészítő tanár: Bülgözdi László)
o Tóth Gábor (12. b): Olaszországban, az I. Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon képviselte városunkat és egyben iskolánkat, ahol „Szigetszentmiklós, édes otthonom” c. rövidfilmjét mutatták be
o Nagy Noémi 6. a osztályos tanuló atlétikában nyújtott kimagasló teljesítményeket: Dortmundban 60 m-es gátfutásban 1. helyezést, 800 m-es síkfutásban 2. helyezést, Eindhovenben 60 m-es gátfutásban 3. helyezést, 60 m síkfutásban 3. helyezést, Serdülő Budapest Bajnokságon 80 m gátfutásban 2. helyezést, 300 m-es síkfutásban 2. helyezést és Országos Csapatbajnokságon 60 m-es gátfutásban 2. helyezést ért el
o Horváth Ádám (7. b) íjász versenyző, kadet fiú kategóriában EAA 3D Országos Bajnokságon 2. helyezést, EAA 3D Európa Kupán 2. helyezést, országos minősítő versenyen 1. helyezést, a IV. Mergen Kupa Országos Bajnokság és Világranglistán 1. helyezést, a IV. Szent László kupa Történelmi Országos Bajnokságon 1. helyezést, az EAA 3D Európa Bajnokságon felnőtt férfi kategóriában 10. helyezést ért el
o Bujtor Xénia szintén 7. b osztályos tanuló ritmikus gimnasztikában Pest Megyei Bajnokságon 1. helyezést, a Sziget Kupa nemzetközi versenyen pedig 1. helyezést ért el.
o Tomin Márton (8. b) birkózó a Bíró Károly Országos Emlékversenyen 1. helyezést, a BVSC-DEGA-TAT 2007 Országos Versenyen pedig 1. helyezést ért el
o Pinczés Róbert 8. b osztályos vitorlázó a Pille Vándorkupán 1. helyezést, a Marina-sport kupa 2007 versenyen 1. helyezést, a Csillagtúra 2007 Unió Kupán 1. helyezést ért el
o Mikulik Júlia (11. b) a nemzetközi korosztályos vívóversenyen kadet női kard kategóriában 2. helyet szerzett
o Laszák Zoltán (11. b) kick-box versenyző a Magyar Bajnokság döntőjében Low-kick szabályrendszerben 1. helyezést ért el
o Szendrői László 10. b-s teniszező az ETA 16 éven aluli 3 kategóriás európai versenyen Szlovákiában 1. helyezést, ugyanezen a versenyen Százhalombattán 3. helyezést és a Magyar Férfi Elsőosztályú pénzdíjas versenyen 3. helyezést ért el.

BATTHYÁNY-DÍJ – EREDMÉNYEK (2008)

A 2007/2008-as tanévvel kezdődően iskolánk névadójának, Batthyány Kázmérnak emléke megőrzésére, valamint az oktató-nevelő munka fejlődéséért, iskolánk jó hírének öregbítéséért kiemelkedő teljesítményt, eredményt felmutató tanulók, tanárok, munkatársak, szülők, öregdiákok kitüntetése céljából az intézmény igazgatója Batthyány-díjat alapított. Az igazgató kezdeményezését elfogadva a gimnázium tantestülete ebben a tanévben létrehozta Az Év Tanára és Az Év Diákja díjakat.

A szavazás elfogadott rendje szerint első lépésként a diákok adhatták le javaslataikat, majd a jelöltek közül a tantestület titkos szavazással döntött.
Az eredmény az alábbiakban olvasható.

 

Az Év Tanára díjat a 2007/2008-as tanévben Scheuer Zsuzsanna tanárnő kapta.

sch.jpg

Scheuer Zsuzsanna született pedagógus, tanórái élményszámba mennek. Stílusa, lehengerlő egyénisége magával ragadja a diákokat.
Rendkívüli munkabírású. Nevéhez fűződik az erdei iskola programjának kidolgozása. Neki köszönhetjük az iskola színvonalas honlapját, a gimnázium 2. évkönyvét, az Isi-ász iskolaújság működtetését. A Túr’ dö franc stratégiai természetjáró verseny egyik alapítója, a városi iskola kezdeményezője.
Közép- és emelt szinten egyaránt sikeresen készíti fel diákjait biológia érettségi vizsgára.
Egyéni ötleteivel, határtalan lelkesedésével, sokoldalúságával kitűnik tanártársai közül, az iskola meghatározó egyénisége.
(Gelencsér László)

 

Az Év Diákja díjat a 2007/2008-as tanévben Horváth László 11. b osztályos tanuló nyerte.

laci.jpg

Horváth László iskolánk egyik legsokoldalúbb tanulója: 7 éves kora óta zongorázik, jelenleg két zenekar billentyűse.
Elsős kora óta vesz részt matematikaversenyeken, az idei OKTV 2. fordulójába jutott.
Legkiemelkedőbb eredményeit fizikaversenyeken érte el, ahány versenyen indult, mindig országos döntőbe jutott. Algimnazista korában az Öveges József fizikaverseny különdíjasa, valamint a Jedlik Ányos fizikaverseny ezüstérmese lett.
A középiskolás fizikaversenyek szenzációs eredménylistája a következő:

• A Mikola Sándor versenyen kétszeres országos döntős, 15. és 11. helyezést ért el.
• A Szilárd Leó atomfizika versenyen háromszor jutott országos döntőbe: 9., 6., tavaly pedig 1. helyezett lett.
• A Vermes Miklós nemzetközi versenyen 14., tavaly és idén pedig 2. helyet szerzett.

Mindezek mellett az idei fizika OKTV-n az országos döntőn elért 15. helyével 100%-os emelt szintű fizika érettségi vizsgáról szerzett bizonyítványt a már meglévő angol érettségije mellé.

 

ÉRDEMES DIÁK (2007/2008)

A  h í r :   

2008. március 15-én Szigetszentmiklós Város Önkormányzata Keresztény Zsófiának (2000-2008/B osztály) Érdemes Diák Díjat adományozott.

A   h á t t é r :

e_h_k.jpg

e_e_k.jpg
Szigetszentmiklós Város Önkormányzata nagyra becsüli a város érdekeinek előmozdításában, fejlődésében, az oktatás, nevelés, közművelődés, sport, egészségügy, szociális tevékenység és közbiztonság területén kimagasló, példamutató tevékenységet kifejtő állampolgárok munkáját.A fentiekre tekintettel a helyi közügyek valamennyi területén elért teljesítmény, vagy huzamosabb időn át folytatott kiemelkedő munkálkodás, életmű elismerésére kitüntető díjakat alapított a 23/2004.(IX.29.) számú helyi rendelettel.A “Város Érdemes Diákja Díj” 1997 évtől kezdődően adományozható annak a diáknak, aki a városban működő oktatási intézményben folytatja tanulmányait, s annak során tartósan kiemelkedő eredményt ér el, valamint jó tanulmányi munkája mellett kimagasló teljesítményt nyújt valamely területen. A díj adományozására javaslatot tehetnek az önkormányzat képviselői, a testület bizottságai, az iskolaszékek, a szülői munkaközöségek, a tantestületek és a diákközösségek.

A díjhoz tárgyjutalom (90 mm-es ezüst emlékérem a város címerével és felirattal, a hátlapon névvel ellátva), oklevél és pénzjutalom társul.
~    ~    ~    o     ~    ~    ~

a1_k.jpga2_k.jpg 

K e r e s z t é n y   Z s ó f i a 
2004 óta él Szigetszentmiklóson. Az általános iskolai 4. osztály elvégzése után a Batthyány Kázmér Gimnáziumba nyert felvételt. Az elmúlt évek során tanulmányait kiemelkedő teljesítménnyel végezte: 6 alkalommal ért el kitűnő eredményt év végén.
Két C típusú nyelvvizsgával rendelkezik: 2004-ben angol, 2007-ben német nyelvből szerzett középfokú bizonyítványt, emellett – 2006-ban – latin nyelvből tett előrehozott érettségit jeles eredménnyel. Nyelvtudása révén kivette részét a gimnázium külkapcsolatainak ápolásából is: 2004-ben Stuttgartban, 2007-ben Bad Hersfeldben képviselte iskoláját. 2006-ban Pest megye küldötte volt a kremsi nemzetközi táborban.
Két alkalommal szerepelt eredményesen a Szép magyar beszéd verseny fordulóin. 2004-ben a kisújszállási döntőn arany fokozattal díjazták, valamint a „Legjobb teljesítmény” kategória különdíjasa lett, 2007-ben ugyanennek a versenynek 9-12 évfolyamosok számára kiírt kategóriájában a győri országos döntőbe jutott.
12 éven keresztül táncolt a Bartók, illetve az Angyalföldi Vadrózsa és Vadvirág Néptánc Együttesben, többször szólótáncosként szerepelt bel- és külföldi turnékon. 
Zenei tagozatos általános iskolai tanulmányai is magyarázzák, hogy vonzódik a muzsikához.
Ötödikes kora óta tagja a gimnázium kórusának, rendszeresen kap szólóénekesi szerepeket.2005-2007 között az Ádám Jenő Zeneiskola magánének tanszakán folytatta tanulmányait, valamint énekelt két iskolán kívüli formációban: a Piroska és a farkasok, illetve az Anoregma nevű zenekarokban.
A gimnázium diákújságjának (Isi-ász) újjáalapító tagja, állandó cikkírója, szerkesztője, jelenlegi főszerkesztője. 2007-ben a Sziget-fesztivál versenyén a Hír TV felfedezettjeként 2 hetet töltött Berlinben. Ugyanebben az évben iskolája diákságának képviseletében vett részt a Duna TV élő adásában. Sokoldalúságának bizonyítéka az is, hogy asszisztensként közreműködött osztálytársa, Tóth Gábor Szigetszentmiklósról szóló filmjének elkészítésében.
Mindezen érdemek mellett társai közül kiemelkedik szervezőképességével (gólyabál, iskolai műsorok vezetése, kóruskoncertek stb.), közvetlenségével, segítőkészségével, tisztelettudásával is.
o_k.jpg