Kategória: 2009/2010-es tanév eredményei

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/5)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

június 4-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

Igazgatói dicséretben részesülnek:

Középfokú C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Rosta Michel 10. a
• Szabó Ádám 11. a
• Schneider Viktória 12. a
• Balázs Nóra 12.a

A Kalmár László Matematikaverseny megyei fordulójában elért eredményéért:

• Marsi Tamás (5. b) 7. hely
• Bege Áron (5. b) 7. hely
• Antal Péter (5. b) 7. hely
• Bodnár Patrik (5. b) 14. hely
• Schultz Kata (5. a) 15. hely
• Mészáros Bence (5. b) 16. hely
• Schultz Nóra (7. a) 12. hely

Az  „Éltető ivóvíz” környezetvédelmi pályázaton elért eredményéér:

• Péter Petra 8. b
• Szente Bernadett 9. b
• Szentesi Gréta 9. b

A II. Földgömb Nemzetközi Középiskolai Földrajz Versenyen elért eredményéért:

• Zelenka Zsolt 12. c

A z országos német nyelvi verseny megyei fordulójában elért eredményéért:

• Osztoics Péter 8. a
• Lőrincz Tímea 8. a
• Proksa Tünde 8. a
• Jackl Marcell 8. a
• Palásti Petra 7. a
• Schuktz Nóra 7. a
• Bereck Evelin 7. a
• Bíró Milán 7. a
• Juhász Tekla 7. a
• Tamás Gábor 7. a

A Tököli Sportcsarnokban  megrendezett Teremlabdarúgó Tornán iskolánk két csapattal nevezett:

A 9-10. évfolyam csapata II. helyezést ért el:

• Varga Balázs 9. a
• Páldi Ferenc 9. b
• Farkas Balázs 9. c
• Barlangi Kristóf 10. a
• Lugosi Bence 10. b
• Pintér Mihály 10. b
• Sebők Sándor Mátyás 10. b

A 11-13. évfolyam csapata I. helyezést ért el:

• Kiss Dávid 10. c
• Kovács Ádám 10. c
• Horák Bence 10. c
• Pillmayer András 11. a
• Szabó Ádám 11. a
• Drahos Gábor 13. c
• Bereck Ádám 13. c
• Boros Ádám 11. b

Az Irinyi János középiskolai kémia verseny megyei döntőjében elért eredményéért:

• Vinkler Enikő 11. c
• Tóth Pál 11. c

A diáknap szervezéséért:

• Balázs Dóra 11. b
• Angeli Bettina 10. b
• Kovács Péter 10. b
• Gelencsér Bence 10. a
• Nagy Evelin 10. a

A városi Ki mit tud? versenyen hangszeres zene kategóriában elért 1. helyért:

• Eőry Viktória 7. a
• Jécsai Bence 8. a
• Eőry Dávid 8. b
• Kircsák Zalán 8. b

A városi Ki mit tud? versenyen egyéb kategóriában elért 2. helyezésükért a Kölyök Színjátszó Kör tagjai:

• Fürjes Anna 6. a
• Hegedűs Nikolett 6. a
• Perejuc Svetlana 6. a
• Perger Petra 6. a
• Szoboszlai Anna 6. a

A városi Ki mit tud?-on elért eredményükért:

• Mészáros Bence (5. b) 1. hely
• Szász Júlia (8. b) 1. hely
• Vincze Boglárka (8. a) 2. hely
• Vass Kristóf (6. b) 3. hely
• Nagy Ivett (7. b) különdíj

A megyei prózamondó versenyen:

• Mészáros Bence (5. b) különdíj
• Szász Júlia (8. b) 1. hely

Az iskolai könyvtár állományrendezésében nyújtott egész éves segítségéért:

• Pillmayer András 11. a
• Barabás Bence 11. a

A Körzeti összetett atlétikai versenyen iskolánk lánycsapata 2. helyezést ért el:

• Nagy Noémi 8. a (egyéni öszetett versenyben 2., megyei összetett versenyben 3. hely)
• Karczagi Laura 6. b
• Katona Andrea 6. b (egyéni öszetett versenyben 3. hely)
• Hetei Bernadett 9. a

• Nemes Viktor 7. b: ugyan nem a lánycsapat tagja, de egyéni öszetett versenyben 5. helyen végzett

Egész éves munkájukért, a Pest Megyei Bajnokságban és a Diáksport Olimpián elért eredményeikért iskolánk 3 kosárlabdacsapata:

MINI csapat (5-6. évfolyam):

• Tarjáni Olivér
• Bodnár Patrik
• Bodnár Balázs
• Demeter Martin
• Bege Áron
• Uri-Kovács Dániel
• Rad Benjámin
• Novák Mátyás
• Kovács Péter
• Ivanics Attila
• Kontha Ábel
• Székely Tamás

SERDÜLŐ csapat (7-8. évfolyam):

• Kiss Máté
• Vass Menyhért
• Rácz Tamás
• Rápolthy Norbert
• Szabó Bence
• Hostya Béla
• Székely László
• Sárácz Valter
• Fazekas Dániel
• Dominguez Zoltán
• Fábián Gergely
• Nagy Kristóf
• Uri József

KADETT és JUNIOR csapat (9-13. évfolyam):

• Zeke Attila
• Horváth Norbert
• Jancsovics Áron
• Gyóni Áron
• Hatvany Máté
• Debreceni Gergő
• Budai László
• Hudák Péter
• Katona Balázs
• Kovács Péter
• Dósa Róbert
• Törőcsik Marcell
• Kőrösi Bence
• Fülöp Ádám
• Halász Gergő
• Heil Kristóf
• Sós Tibor

Továbbá:

• Mészáros Bence (5. b) hip-hop táncban elért eredményeiért,
• Faludi Nóra (6. a) akrobatikus rock’n’roll versenyeken elért eredményeiért,
• Sámson Gábor (6. b) a kiskunlacházi atlétikaversenyen egyéni összetettben elért 5. helyezéséért,
• Kulcsár Henriett (7. a) ritmikus gimnasztikában a Berczik Sára Országos Emlékversenyenszerzett arany minősítéséért,
• Bányász Gáspár (7. b) az országos kézilabda utánpótlás régió döntő bajnokságán csapatban elért 3. helyért,
• Bányász Gáspár (7. b) regionális gordonkaversenyen elért 2. helyezéséért,
• Hetei Bernadett (9. a) a Magyar Fitness Szövetség FitKid Dance versenyén elért 1. helyezéséért.

Tantestületi dicséretben részesülnek:

Felsőfokú angol C típusú nyelvvizsgáért:

• Becz Péter 12. b

Felsőfokú német C típusú nyelvvizsgáért:

• Nagy Ildikó 12. a

Az Ábel Jenő országos latin tanulmányi versenyen kiemelt dicséretet kaptak:

• Jäckl Marcell 8. a
• Motyovszky Nelli 10. a

Az Országos német nyelvi verseny döntőjében:

• Eőry Viktória (7. a) 2. hely
• Németh Dorottya (7. a) 11. hely

A Petőfi Irodalmi Múzeum “Egyszer volt, hol nem volt” képregénypályázatán:

• Zsubori Eszter (9. a) 1. hely
• Nagy Zsuzsanna Noémi (10. c) 2. hely

A Teleki Pál földrajz-földtan verseny országos döntőjében elért eredményéért:

• Bányász Gáspár 7. b

Az Arany Dániel Matematikaversenyen országos döntőjében:

• Csáki Edina (9. a) 22. hely

A  fizikaversenyek országos döntőiben elért eredményeink:

Pölöskei Péter 10. a

• Mikola Sándor Fizikaverseny 14. hely
• Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 1. hely

Takács Róbert 8. b:

• Jedlik Ányos Fizikaverseny 1. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 1. hely

Patkó Dóra 8. b

• Jedlik Ányos Fizikaverseny 7. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 7. hely

Tomin Márton 10. b

• Jedlik Ányos Fizikaverseny 6. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 7. hely

Boldis Bálint 9. b

• Mikola Sándor Fizikaverseny 30. hely
• Jedlik Ányos Fizikaverseny 4. hely

Kovács Péter (10. b) Hatvani István Fizikaverseny 10. hely
Petrikó Péter (7. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 8. hely
Szlama Ákos (8. a) Öveges József Fizikaverseny 44. hely
Lódi Péter (8. a) Öveges József Fizikaverseny 30. hely
Csáky Edina (9. a) Hatvani István Fizikaverseny 14. hely
Dominguez Zoltán (7. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 7. hely
Uri József (8. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 7. hely
Csizek Miklós (9. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 6. hely
Jäckl Marcell (8. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 5. hely
Weiner Bendegúz (7. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 5. hely
Abonyi-Tóth Ádám (7. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
Tamás Gábor (7. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
Osztoics Péter (8. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
Czeglédy Levente (5. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely a hetedikesek között

A Hatvani István Fizikaverseny debreceni országos döntőjén a Batthyány Kázmér Gimnázium “A legeredményesebben szereplő iskola” címet hódította el, és elnyerte a National Instruments Hungary Kft. Által felajánlott többszázezer forint értékű elektromos laboratóriumi műszerparkot.

A  gyergyószentmiklósi Hagyományőrző Napokon elért 1. helyezéséért:

• Palásti Petra 7. a
• Keresztény Júlia 8. b
• Palásti Dorottya 9. a
• Török Réka 9. b

A Kalandtúra-2010 országos döntőjében:

1. helyezett csapat Baranyi Zsolt tanár úr vezetésével

• Zeke Angéla 10. b
• Tőkési Karolina 11. b
• Gere Dániel 11. b
• Studer Bence 11. a
• Mészáros András 12. c
• Gulyás Borbála 12. c

4. helyezést elért csapat Baranyi Gabriella tanárnő vezetésével

• Ács Nóra 10. a
• Balázs Dorina 10. a
• Darula Kamilla 10. a
• Motyovszky Nelli 10. a
• Papp Gábor 10. a
• Szarvas Marcell 10. a

7. helyezést elért csapat Scheuer Zsuzsanna tanárnő vezetésével

• Horváth Flóra 10. a
• Pölöskei Péter 10. a
• Rosta Michel 10. a
• Marton Marcell 10. a
• Barlangi Kristóf 10. a
• Takács Norbert 10. a
• Szele Bálint 10. a

Az „Év teljesítménytúrázója 2009” kiírásban ifjúsági lány kategóriában 3. helyezést ért el:

• Gulyás Borbála 12. c

Egész éves lelkes, kitartó, színvonalas munkájáért a technikus csapat:

• Bárdosi Bence 7. b
• Sárácz Valter 7. b
• Horváth Bálint 10. c
• Szentes Péter 11. a
• Gere Dániel 11. b
• Benics Tamás 12. c

A diáknap szervezéséért:

• Gere Dániel 11. b

A GO országos döntőben elért eredményükért:

F3 kategóriában 1. helyezett: Szépvölgyi Márió 6. b
F2 kategóriában 2. helyezett: Bodnár Patrik 5. b
F2 kategóriában 3. helyezett: Bege Áron 5. b
L2 kategóriában 1. helyezett: Igonda Réka 5. b
F4 kategóriában 3. helyezett: Pillmayer András 11. a

Vívó eredményeikért:

• Rédey Ágnes (5. a): Országos Diákolimpia Gyermek Leány Kard III. helyezett
• Szlama Dorottya (8. a): Országos Diákolimpia Kadet Női Kard III. helyezett
• Török Réka (9. b): az ausztriai Villachban rendezett Nemzetközi női kadett kardvívó versenyen 3. helyezés
• Piller Gergely (7. a): férfi kard 6. hely, az Utánpótlás Vidéki Bajnokságon és csapatban 1. hely, Újonc Magyar Csapatbajnokságban 3. hely, magyarországi összesítésben legjobb 8. helyezett
• Juhász Tekla (7. a): kardvívó Országos Bajnokságban 3. hely, csapatban 3. hely, magyarországi összesítésben legjobb 3. helyezett.
• Schultz Nóra (7. a): kardvívó Országos Bajnokságban csapatban 3. hely

Továbbá:

• Märtz Cintia (11. c): nemzetközi kézilabda torna 3. hely, kun kupa 3. hely, országos serdülő bajnokság 1. hely
• Tomin Márton 10.b birkózó: Nemzetközi kötöttfogású Lakatos Gábor emlékversenyen 3. hely, Országos szabadfogású válogatóversenyen 2. hely, Nemzetközi kötöttfogású versenyen 1. hely
• Szendrői László 12. b: fedettpályás magyar teniszbajnok, fedettpályás férfi felnőtt vidéki bajnok, egyéni férfi felnőtt magyar bajnokságon ezüstérmes
• Pál Enikő (5. a): akrobatikus rock’n’rollban elért országos 2. helyezés
• Kócza Enikő (5. a) akrobatikus rock’n’rollban elért országos 3. helyezés
• Rusz Anett (5. a): akrobatikus rock’n’rollban elért országos 4. helyezés
• Az IDO táncok magyar bajnokságán duóban elér 4. helyezésükért: Kiss Evelin 5. a,
Sallai Andrea 7. a
• Varga Réka (6. b): az Országos Tűzzománc- és kerámiakészítő Versenyen kerámia kategóriában nyert különdíjért
• Simon Adrienn Aida (5. a): országos és nemzetközi táncbajnokságokon elért eredményeiért
• Schneider Angéla (6. b): országos akrobatikus rock’n’rollban csapatban elér 2. helyezésért
• Bancsi Eszter (8. b): akrobatikus rock’n’roll országos 2. és 4. hely, illetve Budapest Bajnokság 1. helyezésért
• Karczagi Laura (6. b): ritmikus sportgimnasztika országos 4. hely
• Faludi Nóra (6. a): akrobatikus rock’n’roll országos versenyeken elért eredményeiért
• Gubacsi Zoltán (7. a): labdarúgásban elért eredményeiért
• Sándor Cintia (9. c): Kick-box Szegedi Világkupán elért 1. helyezésért

FOCIEZÜST

A szigetszentmiklósi Városi Sportnapon, 2010. június 5-én, a Kéktó Szabadidőparkban számos sportágban megmérettethették magukat a városlakók. Egyebek mellett itt rendezték meg a Szigetszentmiklósi Ifjúsági Parlament Egyesület (SZIPE) hagyományos kispályás labdarúgótornáját is, ahol a 7–8. osztályos korosztályban 5 csapat indult. A körmérkőzéses tornán a Batthyány Kázmér gimnázium korosztályos csapata – Gomba néven, egy-két külsőssel, illetve két mérkőzés erejéig a kapuban Kuli Dániellel (11.b) kiegészülve – második helyezést ért el.
 varosi_sport1_k.jpg  varosi_sport2_k.jpg  varosi_sport3_k.jpg

Valójában (a klasszikus szabályok alapján) győztesnek kellett volna kihirdetni őket, hiszen 7 ponttal (két győzelem, egy döntetlen, egy vereség) holtversenyben végeztek az élen az első díjat nyert csapattal, amelyet viszont korábban legyőztek. Ám mint utóbb kiderült, pontegyenlőség esetén nem az egymás elleni eredmény döntött, hanem a több lőtt gól, s a csapat három találata (Zsubori 2, Jécsai 1) csak az ezüstserlegre – plusz egy tortára – volt elég.

Az alapcsapat tagjai: Zsubori Barnabás (6.b), Bódis Viktor (8.a), Jécsai Bence (8.a), Pintér Tamás (8.a).

 

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/4)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

április 26-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

Igazgatói dicséretben részesülnek:

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Csontos Katalin 10.a
• Pinczés Róbert 10.b
• Szabó Ádám 11.a
• Balázs Nóra 12.a
• Karvázy Annamária 12.a
• Balog Csilla 13.c
• Kovács Nóra 13.c

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

• Hadarits Flóra 12.b
• Kutrucz Emese 12.b
• Török renáta 12.b
• Miklósi Ádám 12.b

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

• Boda Ádám 10.c
• Kovács Boglárka 12.b
• Frankó Petra 12.b
• Kisszékelyi Péter 12.b
• Szabó Zsuzsa 13.c
• Takaró Márk 13.c

Az OÁTV (Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny) megyei fordulójában elért eredményéért:

• Bárdosi Bence 7.b
• Villányi Máté 7.b
• Móri Maja 7.b
• Tóth Réka 8.b
• Mánhoffer Fanni 8.b
• Takács Róbert 8.b
• Szabó Brigitta 8.b

Az Országos angol nyelvű internetes verseny 3. fordulójában elért eredményeikért:

• Lebocz Noémi 9.c
• Mészáros Márton 9.c

A Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen elért eredményükért:

• Bege Áron (5.b) 5. hely
• Marsi Tamás (5.b) 6. hely
• Czeglédy Levente (5.b) 7. hely
• László Márton (6.b) 3. hely
• Antal Balázs Csaba (6.b) 6. hely
• Schneider Angéla (6.b) 8. hely
• Buzogány Attila (8.b) 3. hely
• Csáki Edina (9.a) 2. hely
• Pölöskei Péter (10.a) 1. hely
• Tomin Márton (10.b) 2. hely
• Proksa Gabriella (11.a) 1. hely
• Weiner Zoltán (11.b) 2. hely
• Pölöskei Tamás (12.b) 1. hely
• Miklósi Ádám (12.b) 2. hely
• Hajnal Erik (12.a) 3. hely

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójában elért eredményeikért:

• Czeglédy Levente (5.b) 9.hely
• Marsi Tamás (5.b) 13.hely

A Rácz Zsolt Fizika Emlékversenyen elért eredmények:

7. évfolyamon:

• Dominguez Zoltán 5. hely
• Weiner Bendegúz 4. hely
• Tamás Gábor 3. hely
• Abonyi-Tóth Ádám 2. hely
• Czeglédy Levente 4. hely (5.évfolyamos!)

8. évfolyamon:

• Lódi Péter 3. hely
• Osztoics Péter 2. hely

A Gordiusz Matematikaverseny megyei fordulójában elért helyezésért:

• Csáki Edina (9.a) 2.hely

A „Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny megyei döntőjében 5. helyezést ért el:

• Pukánszky Alexandra (10.b)

A „Széchenyi és kora” történelmi vetélkedő regionális döntőjében 3. helyezést ért el a 12.c és a 11.a osztály csapata:

• Walter Alexandra
• Bókkon Judit
• Bodzán Réka
• Proksa Gabriella

A ráckevei kistérségi vers- és prózamondó versenyen:

• Vass Kristóf (6.b) különdíj
• Mészáros Bence (5.b) 2. hely
• Gál Adrienn (5.b) különdíj
• Szász Júlia (8.b) 1. hely
• Veres Eszter (8.b) különdíj
• Vincze Boglárka (8.a) 3. hely
• Nagy Ivett (7.b) különdíj

A városi meseíró versenyen a dobogós helyeken iskolánk 5.a osztályos tanulói végeztek:

• Kruchió Florina 1. hely
• Rusz Anett 2. hely
• Piróth János 3. hely

A városi vers- és prózamondó versenyen:

• Varga Eszter (5.b) 1. hely
• Mészáros Bence (5.b) 1. hely
• Rédey Zsófia (5.a) 3. hely
• Veres Eszter (8.b) 1. hely
• Vincze Boglárka (8.b) 1. hely

Az „1848 Te csillag” címmel megrendezett házi történelemverseny szervezéséért igazgatói dicséretben részesülnek a 9.b osztályból:

• Angler Zsolt
• Beniczky Nikolett
• Kubik Emese

A Pest Megyei Diákolimpián 4. helyezést ért el iskolánk lány röplabda csapata:

• Borbély Enikő (5.a)
• Balatoni Alexa (5.b)
• Varga Eszter (5.b)
• Vöő Karola Anna (5.b)
• Hidvégi Dorottya (5.b)
• Bartucz Viola (5.b)
• Varga Anett (5.b)
• Zaveczky Melinda (6.a)
• Huszár Fanni (7.a)

A Vivicitta utcai futóversenyen iskolánk diákjai közül a legjobb eredmény érte el:

• Petrikó Emese 6.b 

A Pest Megyei Diákolimpián kispályás foci selejtezőn iskolánk csapata 2. lett:

• Kovács Ádám 10.c
• Horák Bence 10.c
• Kiss Dávid 10.c
• Szabó Ádám 11.a
• Patyi Richárd 11.a
• Pillmayer András 11.a
• Boros Ádám 11.b
• Drahos Gábor 13.c
• Bereck Ádám 13.c

A Dunavarsányban megrendezett Teremfoci Kupán 2. helyezést ért el iskolánk csapata:

• Zsubori Barnabás 6.b
• Piller Gergely 7.a
• Hostya Béla 7.a
• Zeke Attila 8.a
• Pintér Tamás 8.a
• Bódis Viktor 8.a
• Jécsai Bence 8.a
• Bartos Mátyás 8.b

A Kázmér-bál rendezéséért igazgatói dicséretben részesülnek:

• Balogh Nikolett
• Csizmadia Bendegúz
• Darabos Rózsa
• Ferancz Marcell
• Fogarasi Vivien
• Fülöp Krisztina
• Hetei Bernadett Dorisz
• Neumayer Fanni
• Póth Máté Antal
• Sági Péter
• Szentesi László
• Varga Balázs
• Zaleczky István Dániel
• Zsubori Eszter
• Andrási Katinka
• Angler Zsolt
• Bálint Tímea Mária
• Debreceni Gergő
• Dusnoki Dávid
• Eperjesi Enikő
• Haraszti Helga
• Hatvani Máté
• Horváth Ádám
• Koruhely Sára
• Kubik Emese Flóra
• Szente Bernadett
• Török Réka

A március 15-i műsor szervezéséért igazgatói dicséretben részesülnek:

• Bajtai Zoltán Péter
• Balogh Nikolett
• Csizmadia Bendegúz
• Csutorás Anna
• Ferancz Marcell
• Hetei Bernadett Dorisz
• Keresztény Júlia
• Nagy Zsófia
• Neumayer Fanni
• Petrikó Eszter Orsolya
• Póth Máté Antal
• Szabó Veronika
• Vajda Vivien
• Varga Balázs
• Zsubori Eszter
• Angler Zsolt
• Bálint Tímea Mária
• Beniczky Nikolett
• Boldis Bálint
• Debreceni Gergő
• Érckövi Zsófia Luca
• Hatvani Máté
• Koruhely Sára
• Kövér Csenge
• Szente Bernadett
• Szentesi Gréta
• T.Nagy Brigitta
• Tarcsa Máté
• Török Réka

 

Tantestületi dicséretben részesülnek:

Magyar nyelvből az OKTV döntőjébe ketten is bejutottak:

• Bókkon Judit (12.c) 32. hely
• Kenesei Mária (12.c) 14. hely

A német nyelvi OKTV döntőjében 27. helyezést ért el:

• Rajna Renáta 12.a

A földrajz OKTV döntőjében eredményesen szerepelt:

• Kabai Máté 10.b

A matematika OKTV döntőjében:

• 42. helyezést ért el Eszes Dávid 13.c

A fizika OKTV 2. fordulójában elért eredményükért:

• Eszes Dávid 13.c
• Miklósi Ádám 12.b
• Pölöskei Tamás 12.b

A Francia Intézet által meghirdetett francia nyelvű esszéíró versenyen elért eredmények:

• Bukovszky Luca (12.b) különdíj
• Kenesei Mária (12.c) különdíj
• Sándor Anna (12.c) 3. helyezett

A „Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny országos döntőjében:

• Szász Júlia (8.b) különdíj
• Walter Alexandra (12.c) különdíj

A Less Nándor Földrajzverseny országos döntőjében elért 10. helyezésért:

• Gyóni Áron 9.b

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében elért eredményeikért:

• 5. hely: Bege Áron 5.b
• 51.hely: László Márton 6.b

A Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjében elért eredmények:

• Pintér Gergő (6.b) bronzérem
• Selmeci Bianka (6.b) bronzérem
• Abonyi-Tóth Barbara (5.a) bronzérem
• Czeglédy Levente (5.b) aranyérem

A Szilárd Leó Atomfizika Verseny országos döntőjében elért eredmények:

• Pölöskei Péter (10.a) 2. hely
• Katona Attila (11.b) 18. hely
• Weiner Zoltán (11.b) 7. hely
• Pölöskei Tamás (12.b) 16. hely
• Eszes Dávid (13.c) 8. hely

A A Boldog Békeidők Budapestje országos történelmi versenyen iskolánk 4 csapata versenyzett, az elért eredmények:

2. hely: 9.b csapata:

• Andrási Katinka
• Angler Zsolt
• Eperjesi Enikő
• Kubik Emese

3. hely: 11.c csapata:

• Fáki Anna
• Forgács Enikő
• Halmai Luca
• Märtz Cintia

4. hely: 9.a és 9.b vegyes csapata:

• Palásti Dorottya
• Szabó Veronika
• Szente Bernadett
• Szentesi Gréta

5. hely: 9.b csapata:

• Bujtor Xénia
• Koruhely Sára
• Kövér Csenge
• Török Réka

A március 15-i műsor szervezéséért:

• Palásti Dorottya 9.a

Az Országos Diákszínjátszó Találkozón 1. helyezést értek el iskolánk tanulói „A falu rossza” c. darabbal:

• Bartos Ágnes 10.b
• Havalda Bence 11.b
• Havalda Endre 12.a
• Kovács Ádám 11.b
• Schwartz Lilla 10.b
• Varga Simon Kristóf 11.c
• Varga Virág Anna 6.b
• Weiner Zoltán 11.b
• Zeke Angéla 10.b

• Bartos Ágnes 10.b a Közép-magyarországi regionális fesztiválon különdíjat kapott
• Kovács Ádám 11.b az országos fesztiválon a közönségdíj 3. helyezését kapta
• Varga Simon Kristóf az országos fesztiválon különdíjat kapott

A 2010 Sztárpalánta Országos Tehetségkutató Verseny döntőjében ének kategóriában ezüst fokozatot kapott:

• Tornyossy Szofia 11.c

A Veszprémben megrendezésre került Tavaszi Játékok Művészeti Fesztiválon ének kategóriában ezüstérmes lett és továbbjutott az őszi nemzetközi döntőbe:

• Ladányi Patrícia 11.b

DÍJAZOTT DIÁKOK A PETŐFI IRODALMI MÚZEUMBAN

A Petőfi Irodalmi Múzeum az „Egyszer volt, hol nem volt…” című Benedek Elek emlékkiállítása kapcsán országos Képregény és Képmese pályázatot hirdetett diákoknak. Egy-egy Benedek Elek-mesét kellett kiválasztani, s azt képregény, illetve fotósorozat formájában feldolgozni.

A pályázat eredményhirdetése és díjkiosztója 2010. május 30-án, a gyereknapi Családi Vasárnap keretében zajlott a múzeum Lotz Termében, s a győztesek közé a Batthyány Kázmér Gimnázium két diákja is bekerült. A Képmese kategóriában Nagy Zsuzsanna Noémi (10.c) a 2. helyet szerezte meg Az aranytulipán című meséhez készült fotósorozatával, Zsubori Eszter (9.a) pedig a középiskolások mezőnyében 1. helyezést ért el A papucsszaggató királykisasszonyok című mesét adaptáló képregényével.
  pim-nagy_zsuzsanna-arnolfinifoto_k.jpg pim-zsubori-nagy-arnolfinifoto_k.jpg pim-zsubori_eszter-arnolfinifoto_k.jpg
A díjazott munkákat kiállítják a Petőfi Irodalmi Múzeumban június 19-én, a Múzeumok Éjszakáján.

Zsubori Eszter pályaműve az Arnolfini NetGalériában is megtekinthető.

Mindkét díjazottnak  gratulálunk!

 

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/3)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

február 23-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

Igazgatói dicséretben részesülnek:

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Nagy Evelin 10. a
• Muszka Tamás 10. c
• Pazsiczki Lea 11. a
• Halász Gergő 11. c
• Budai Zsófia 12. a
• Kovács Anna 12. a
• Havalda Endre 12. a
• Székely Anita 12. b
• Gulyás Borbála 12. c
• Rónai Tamás 12. c
• Roósz Rebeka 13. c
• Varga Zoltán 13. c

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

• Gereben Gábor 10. c
• Kiss Dávid 10. c
• Tábori Dóra 10. c
• Varga Karolina 10. c
• Csizek Adrienn 11. b
• Koroknyai Boglárka 12. c
• Mészáros András 12. c

Az informatika OKTV 2. fordulójában elért eredményéért:

• Gulyás Borbála 12. c

A matematika OKTV 2. fordulójában elért eredményükért:

• Pölöskei Tamás 12. b
• Dominguez Levente 13. c

A Varga Tamás matematikaverseny megyei döntőjében elért eredményükért:

• Uri József 8. b
• Takács Róbert 8. b
• Tamás Gábor 7. a

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen elért 3. és 4. helyezésekért:

• Péter Petra
• Szentesi Gréta
• Beniczky Nikolett 9. b
• Lukács Vivien
• Martz Cintia
• Gergely Zsófia 11. c

A ráckevei szavalóversenyen iskolánk tanulói most is elsöprő sikert arattak…

5-6. évfolyamon:

• Kovács Kristóf (5. a) 1. hely
• Czeglédy Levente (5. b) 2. hely
• Abonyi-Tóth Barbara (5. a) 3. hely
• Pál Enikő (5. a) 3. hely
• Mészáros Bence (5. b) különdíj
• Varga Eszter (5. b) különdíj

7-8. évfolyamon:

• Szász Júlia (8. b) 1. hely
• Vers Eszter (8. b) 2. hely
• Láng Eszter (7. b) 2. hely
• Bartos Mátyás (8. b) és Bartos Ágnes (10. b) különdíj

9-12. évfolyamon:

• Bartos Ágnes (10. b) 1. hely
• Horváth Flóra (10. a) 2. hely
• Csontos Katalin (10. a) 3. hely

A Taksonyban megrendezésre került Kazinczy-versenyen:

• Kovács Kristóf (5. a) 2. helyezett lett
• Veres Eszter (8. b) 2. helyezést ért el

Továbbá: 

• Rusz Anett (5. a) akrobatikus rock and rollban elért eredményeiért.
• Henczi Richárd (5. a) labdarúgásban elért eredményeiért, többek között az év játékosa Szigetszentmiklóson.
• Kellner Gergő (5. a) kézilabdában elért eredményeiért.
• Bege Áron (5. b) Pest Megyei sakk diákolimpián elért 2. helyezésért.
• Varga Réka (6. b) a “Tervezd meg a jövő KIA modelljét” országos versenyen elért 3. helyért.
• Schneider Angéla (6. b) akrobatikus rock and rollban elért megyei helyezéseiért.
• Török Réka (9. b) a Pest Megyei Diákolimpián kadet korosztályban vívásban elért 2. helyezésért.

Iskolánk lány röplabdacsapata a Pest Megyei Diákolimpia IV. korcsoportos körzeti bajnokságán ebben a tanévben III. helyezést ért el:

• Ceglédi Flóra 8. b
• Hetei Bernadett 9. a
• Demeter Zsuzsanna 8. b
• Varga Réka 6. b
• Leskovics Enikő 8. a
• Gengeliczky Dóra 8. a
• Stump Anna 8. b
• Hajdú Eszter 8. a
• Daróczi Tünde 7. b
• Nagy Ninetta 8. a
• Balatoni Alexa 5. b
• Varga Anett 5. b

A „20 év 20 km” túra szervezéséért:

• Gulyás Borbála 12. c
• Mészáros András 12. c
• Vándor Dávid 12. b
• Pölöskei Tamás 12. b
• Szarvas Tibor 12. b
• Tőkési Karolina 11. b
• Gere Dániel 11. b

Tantestületi dicséretben részesülnek:

Felsőfokú, C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Hajnal Erik 12. a
• Bukovszky Luca 12. b
• Hadarits Flóra 12. b
• Kecskeméti Ádám 12. b
• Koruhely Ákos 12. b
• Szarvas Tibor 12. b
• Cser Norbert 13. c
• Pósán Hajnalka 13. c

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen 1. helyezést értek el:

• Szabó Veronika 9. a
• Bálint Tímea 9. b
• Kubik Emese 9. b
• Szente Bernadett 9. b

Továbbá: 

Pál Enikő és Kócza Enikő (5. a) akrobatikus rock and rollban országos bajnokságon elért 4. helyért.
Mészáros Bence (5. b) a Silver Moderntánc Kupasorozat hip-hop szóló kategóriában elért országos 1. helyezésért.
Simon Adrienn Aida (6. a) latin táncban elért országos és nemzetközi eredményeiért.
Faludi Nóra (6. a) akrobatikus rock and rollban országos bajnokságon elért 5. helyért.
Katona Andrea (6. b) atlétikában elért országos eredményeiért.
Karcagi Laura (6. b) ritmikus gimnasztikában elért országos eredményeiért.
Bancsi Eszter (8. b) akrobatikus rock and rollban országos bajnokságokon elért eredményeiért.
Tóth Szabina (10. c) a VII. Kézilabda Utánpótlás Tornán csapatban elért 3. helyért.
Zsigmond Regina (10. c) latin táncban nemzetközi versenyeken elért 2. és 3. helyezéseiért.

Iskolánk vívó versenyzői közül ebben a tanévben különböző országos versenyeken 3-8. helyezéseket értek el:

• Szlama Ákos 8. a (ő Európai Kadet Körversenyen is 7. lett)
• Szlama Dorottya 8. a
• Kövér Csenge 9. b
• Juhász Tekla 7. a
• Schultz Nóra 7. a
• Piller Gergely 7. a

Tomin Márton (10. b) a Birkózó Szövetség által kiírt rangsorversenyek alapján serdülő 78 kg-ban mind szabad-, mind kötöttfogásban az országos rangsor 1. helyén áll. 2009-ben második alkalommal nyerte el a Magyar Köztársaság jó tanulója – jó sportolója kitüntető címet.

Pillmayer András (11. a) a Magyar Ifjúsági GO Bajnokságon elért 9. helyért.

Derda Sándor (12. b) kajakozó Országos Bajnokságon 1000 m-en 2. helyezést, 500 m-en 4. helyezést ért el.

Szendrői László (12. b) teniszben magyar férfi 1. osztályú versenyen 2. és 3. helyezést ért el, 18 év alatti korcsoportban magyar bajnok.

A Showtánc Világbajnokságon duóban a 18. helyezést érték el:

• Ivanics Lilla 12. a
• Rajna Renáta 12. a

FOCISIKER

A március 29-én a dunavarsányi sportcsarnokban megrendezett 5 csapatos tornán a Batthyány Kázmér Gimnázium Csernev József tanár úr által vezetett focicsapata két győzelemmel (3:0; 4:1) a második helyet szerezte meg, s így játékosaink ezüstérmet vehettek át! A tornát a házigazdák nyerték.

A csapat tagjai:

Bartos Mátyás 8. b
Bódis Viktor 8. a
Hostya Béla 7. a
Jécsai Bence 8. a
Piller Gergely 7. a
Pintér Tamás 8. a
Zeke Attila 8. a
Zsubori Barnabás 6. b

Gólszerzőink: Zsubori Barnabás (3); Bartos Mátyás (2); Piller Gergely (2).

És ahogy mondani szokás: jó volt ma batthyánysnak lenni…

További képek a Galériában .

[Zsubori Ervin – Arnolfini Archívum]

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ

Sikeres tanulmányi és eredményes sporttevékenysége alapján Tomin Márton (10. b) immár másodszor vehette át a Magyar Köztársaság Jó tanulója – Jó sportolója díjat.

A Jó tanuló – Jó sportoló díj a Magyar Köztársaság elismerését kifejező, pályázat útján elnyerhető, oklevéllel és emlékplakettel járó, a magyar diákok számára adható legmagasabb kitüntetés.

Az ezévi díjat öt korcsoportban 155 általános- vagy középiskolás, illetve felsőoktatásban tanuló diák vehette át március 22-én, a budapesti díjátadó ünnepségen.

Marcinak ezúton is gratulálunk!

01_k.jpg
02_k.jpg

AZ I. FÉLÉV STATISZTIKÁJA (2009/2010)

Mint azt a közelgő iskolagyűlésen is hallhatjátok majd: egész jó eredménnyel zártuk az első félévet. Az alábbi tények is erről tanúskodnak (bár nem titkolhatjuk, hogy néhány szégyenfolt is esett..)

Az iskola tanulmányi átlaga 4,53
Kitűnők száma: 93 fő
Bukások száma: 5 fő (6 tantárgy)
Igazolt hiányzások összesen: 29407,5 óra
Igazolatlan hiányzások összesen: 547,07 óra

Az osztályok eredményei esetében tanulmányi átlag szerint az első három helyezett:

  1. 5.b: 4,79
  2. 5.a: 4,76
  3. 6.b: 4,73

15 osztály átlaga van az iskolai tanulmányi átlag fölött, 6 osztály pedig az iskolai átlag alatt teljesített.

A kitűnők száma szerint:

  1. 6.b: 11 kitűnő
  2. 5.b és 6.a: 10-10 kitűnő
  3. 5.a: 7 kitűnő

A legtöbb igazolt hiányzás a 11.b osztályban jött össze: 2283,7 óra (ezek szerint ők a legbetegesebb osztály), a legkevesebb pedig az 5. b-ben: 683 óra (harmada az 1. helyezettnek!).

Legtöbb igazolatlan óra:

  1. 12.b: 188,29
  2. 12.a: 84,52
  3. 11.a: 76,62

 

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/2)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

december 16-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

IGAZGATÓI DICSÉRETBEN RÉSZESÜLT
Angol nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáért:

  • • Schwarz Lilla 10.b
    • Patyi Richárd 11.a
    • Lévai Sándor
    • Kuli Dániel
    • Pásztor Dániel 11.b
    • Kőszeri Virág
    • Bazsó Ivett 12.a
    • Szendrői László 12.b
  • • Takó Dalma 13.c

Német nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáért:

  • • Szarvas Dávid 10.a
    • Nagy Máté 10.b
    • Bajnóczi Gabriella 12.b
    • Takó Dalma 13.c

 

A makádi szavalóversenyen:

      • arany fokozatot kapott:
        • Szász Júlia (8. b)
        • Csontos Katalin (10. a)
        ezüst fokozatot kapott:
        • Varga Eszter (5. b)
        • Gál Adrienn (5. b): 2. helyezés
        • Farkas Péter (9. c)
        bronz fokozatot kapott:
        • Gál Adrienn (5. b)
        • Tarjáni Olivér 5.a
        • Kovács Kristóf 5.a
        • Abonyi-Tóth Barbara 5.a
        • Sümegi Zsuzsanna 10.a
        • Budavári Sára 9.c
        • Pásztor Adrienn 9.c

Az Inárcson megrendezésre került megyei szavalóversenyen:

  • • 1.helyezést ért el Kovács Kristóf 5.a
    • 4. helyezést ért el Bartos Ágnes 10.b
    • különdíjat kapott Csontos Katalin 10.a

A taksonyi mesemondó versenyen elért eredményéért:

  • • Gál Adrienn 5.b
    • Láng Eszter 7.b
    • Czeglédy Levente 5.b
    • Kovács Kristóf 5.a
    • Sándor Bernadett 7.b

A Gloria Victis töténelmi verseny középdöntőjében 14. helyezést ért el a 10.c osztály csapata: 

  • • Csibi Chynthya
    • Eőry Noémi
    • Sziklai Vivien

A Gloria Victis töténelmi verseny középdöntőjében 21. helyezést ért el a 10.a osztály csapata:

  • • Papp Gábor
    • Prodán Gergely
    • Nagy Evelin

A Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulójában 5. helyezést ért el a 8.b osztály csapata:

  • • Takács Róbert
  • • Tóth Réka
  • • Nagy richárd
  • • Uri József

 

A Múzeum 1956 Alapítvány által kiírt versmondó verseny 4-10. helyén végeztek:

  • • Sümegi Zsuzsanna 10.a
  • • Rukkel Veronika 13.c

A Pest megyei matematikaverseny döntőjében elért eredmények:

  • • Csáki Edina 9.a (4. hely)
  • • Pölöskei Péter 10.a (3. hely)
  • • Weiner Zoltán 11.b (6. hely)
  • • Proksa Gabriella 11.a (10. hely)
  • • Katona Attila 11.b (13.hely)
  • • Eszes Dávid 13.c (2. hely)
  • • Pölöskei Tamás 11.b (5. hely)
  • • Dominguez Levente 13.c (9. hely)

Az október 23-i ünnepi műsorban való közreműködésükért, szervező munkájukért igazgatói dicséretben részesülnek:

  • • Bodnár Sándor
  • • Fodor Luca
  • • Gál Anna
  • • Radovits Roxána 11.a
  • • Cséfalvay Balázs
  • • Keresztes Dóra 11.b
  • • Walter Alexandra 12.c
  • • Mics Eszter 10.a
  • • Jécsai Bence 8.a

A szalagavató bál előtt, alatt és után nyújtott szervező és felügyelő munkájáért: 

  • • Gulyás Borbála 12.c
  • • Horváth Gergely 11.b
  • • Gál Anna 11. a)

A Ki mit tud? délutánjain és a Művészeti esten végzett kiemelkedő munkájukért igazgatói dicséretet kapnak a technikus csapat tagjai:

  • • Bárdosi Bence 7.b
  • • Benics Tamás 12.c
  • • Gere Dániel 11.b
  • • Horváth Bálint 10.c
  • • Sárácz Valter 7.b
  • • Szentes Péter 11.a

A Taksony Kupa teremlabdarúgó tornán való sikerükért:

  • • Zsubori Barnabás 6.b
  • • Rácz Tamás
  • • Piller Gergely 7.a
  • • Bódis Viktor
  • • Pintér Tamás
  • • Jécsai Bence 8.a
  • • Bartos Mátyás 8.b

A Szigetszentmiklósi Ifjúsági Parlament Egyesület által rendezett teremfoci tornán „SZIPE” kupát nyertek:

  • • Kós Botond
  • • Lugosi Bence
  • • Pintér Mihály 10.b
  • • Farkas Balázs 9.c
  • • Székely Anita 12.b

A városi környezetvédelmi vetélkedő elődöntőjén 3. helyezést ért el:

  • • Varga Réka 6.b

A Közösen Városunkért Egyesület által rendezett mese- és rajzpályázaton 2. helyezést ért el:

  • • Sándor Bernadett 7.b

A Radnóti szubjektív országos internetes irodalmi játékon elért eredményeiért

  • • 1. hely: 10.b csapata
  • • 3. hely: 10.c csapata

 

 

 

TANTESTÜLETI DICSÉRETBEN RÉSZESÜLT

Angol nyelvből tett felsőfokú, C típusú nyelvvizsgáért:

  • • Farkas Fanni Fruzsina (12. b)

Német nyelvből tett felsőfokú, C típusú nyelvvizsgáért:

  • • Németh Anna (11. b)
    • Rajna Renáta (12.a)

A Magyar Nyelv Éve alkalmából kiírt országos irodalmi és nyelvi pályázaton elért 3. helyezéséért

  • • Éliás Boglárka (10.c)

Az ÖKO-PACK nemzetközi környezetvédelmi fotópályázaton elért 1. helyezéséért

  • • Kosch Réka Mariann 13.c

Az október 23-i ünnepi műsorban való közreműködésükért, szervező munkájukért

  • • Sütő Gábor (12.c)
    • Szentes Péter (11.a)
  • • But Enikő (11.a)
  • • Studer Bence (11.a)
  • • Hégner Noémi (11.a)
  • • Fenyővári Attila (11.a)

A Gloria Victis történelmi verseny döntőjében elért 8. helyezésükért

  • • Schwarz Lilla (10.b)
  • • Bartos Ágnes (10.b)
  • • Zeke Angéla (10.b)

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjében elért 7. helyezésükért

  • • Bodnár Patrik (5.b)
  • • Marsi Tamás (5.b)
  • • Czeglédy Levente (5.b)
  • • Bege Áron (5.b)

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/1)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

október 14-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

IGAZGATÓI DICSÉRETBEN RÉSZESÜLT
Angol nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáért:

  • o Barlangi Kristóf (10. a)
    o Horváth Flóra (10. a)
    o Marton Marcell (10. a)
    o Pölöskei Péter (10. a)
    o Sümegi Zsuzsanna (10. a)
    o Darula Kamilla (10. a)
    o Angeli Bettina (10. b)
    o Bartos Ágnes (10. b)
    o Kabai Máté (10. b)
    o Kovács Péter (10. b)
    o Pukánszky Alexandra (10. b)
    o Vámosi Péter (10. b)
    o Zeke Angéla (10. b)
    o Becz Lilla (10. c)
    o Bék Judit (10. c)
    o Csibi Chynthya (10. c)
    o Eőry Noémi (10. c)
    o Horváth Bálint (10. c)
    o Kónya Brigitta (10. c)
    o Lovas Árpád (10. c)
    o Rákóczi Dorina (10. c)
    o Szabó József (10. c)
    o Valóczki Nikolett (10. c)
    o Antal Dániel (11. a)
    o Gengeliczky Gábor (11. a)
    o Bodnár Sándor (11. a)
    o Németh Nikolett (11. a)
    o Tóth Nóra (11. a)
    o Fenyővári Attila (11. a)
    o Gere Dániel (11. b)
    o Fülöp Ádám (11. b)
    o Gergely Zsófia (11. c)
    o Kollár Nóra (12. a)
    o Rajna Renáta (12. a)
    o Ivanics Lilla (12. a)
    o Farkas Szilvia (12. b)
    o Szeleczki Viktória (12. b)
    o Szeltner Petra (12. c)
    o Megyeri Tamás (12. c)
    o Bereck Ádám (13. c)
    o Bodnár Anett (13. c)
    o Demeter Fanni (13. c)
    o Klemencsics Diána (13. c)

Német nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáért:

  • o Miskolczi Enikő (9. b)
    o Kubik Emese (9. b)
    o Bölöny Zsolt (10. c)
    o Éliás Boglárka (10. c)
    o Rapcsák Margit (10. c)
    o Tászler Tamás (10. c)
    o Nagy Ailen Anna (11. b)
    o Herbay Réka (12. b)

Francia nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáért:

  • o Rukkel Veronika (13. c)

Orosz nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáért:

  • o Balog Csilla (13. c)

A városi mesemondó versenyen elért eredményéért:

  • o Kovács Kristóf (5. a): 1. helyezés
    o Láng Eszter (7. b): 1. helyezés
    o Gál Adrienn (5. b): 2. helyezés
    o Sándor Bernadett (7. b): 3. helyezés

Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Ferences lelkiség c. pályázatán, hitéleti kategóriában 1. helyezést ért el:

  • o Csibi Chynthya 10.c

A kosárlabda-gála szervezésében és lebonyolításában nyújtott segítségéért:

  • o Debreceni Gergő (9. b)
    o Törőcsik Marcell (10. a)
    o Kőrösi Bence (10. b)

Október 6-án este a Sárgaházban az aradi vértanúkra emlékeztünk. A városi megemlékezésen iskolánk végzős diákjai adtak színvonalas műsort. Köszönjük nekik, hogy ismét büszkék lehettünk a gimnázium tanulóira. 

Név szerint a 12. a osztályból:

  • o Agócs Bence
  • o Szűcs Miklós

– a 12. b osztályból:

  • o Bajnóczi Gabriella
  • o Bartha Hajnal
  • o Becz Péter
  • o Bukovszky Luca
  • o Derda Sándor
  • o Fáki László
  • o Farkas Fanni
  • o Farkas Szilvia
  • o Hadarits Flóra
  • o Herbay Réka
  • o Juhász Katalin
  • o Kecskeméti Ádám
  • o Kisszékelyi Péter
  • o Kontha Rebeka
  • o Koruhely Ákos
  • o Kutrucz Emese
  • o Lilienberg Zsuzsanna
  • o Miklósi Ádám
  • o Pölöskei Tamás
  • o Rónai Tamás
  • o Suszta Laura
  • o Szarvas Tibor
  • o Székely Anita
  • o Szelecki Viktória
  • o Tarsoly József
  • o Török Renáta
  • o Vándor Dávid

és a 13. c osztályból:

  • o Takaró Márk
  • o Csomor Tamás

 

 

TANTESTÜLETI DICSÉRETBEN RÉSZESÜLT

Angol nyelvből tett felsőfokú, C típusú nyelvvizsgáért:

  • o Fáki László (12. b)

Német nyelvből tett felsőfokú, C típusú nyelvvizsgáért:

  • o Bazsó Ivett (12. a)

Az október 6-i városi műsor szervezésében és rendezésében nyújtott segítségéért: 

  • o Frankó Petra (12. b)

BATTHYÁNY-DÍJ – EREDMÉNYEK (2009/2010)

Gelencsér László igazgató úr kezdeményezését elfogadva a gimnázium tantestülete a 2007/2008-as tanévben létrehozta Az Év Tanára és Az Év Diákja díjakat.

A szavazás elfogadott rendje szerint első lépésként a diákok adhatták le javaslataikat, majd a jelöltek közül a tantestület titkos szavazással döntött.
Az eredmény az alábbiakban olvasható.

 

Az Év Tanára díjat a 2009/2010-es tanévben Gelencsérné Szarka Mária tanárnő kapta.

Gelencsérné Szarka Mária magyar nyelv és irodalom – történelem szakos középiskolai tanár. Az 1991/92-es tanévtől tanít gimnáziumunkban, a magyar munkaközösség vezetője. A magyar nyelv és irodalom emelt szintű érettségire felkészítő foglalkozásokat magas színvonalon vezeti, tanítványai több alkalommal a magyar OKTV országos döntőjébe jutottak, az idei tanévben két diákja is szép eredményt ért el. Kimagasló osztályfőnöki munkát végez, nagy erőfeszítéseket tesz az osztályközösség kialakítása érdekében, számos tanulmányi és kulturális programot szervez diákjainak. Szívügyének tekinti a színházlátogatásokat, amelyeket évek óta rendszeresen szervez osztályoknak, illetve magyar fakultációsoknak. Tevékeny részt vállal iskolánk hagyományrendszerének kialakításában és megvalósításában. Tehetséggondozói szakvizsgával rendelkezik, és évről évre kimagasló eredményeket ér el a tehetséggondozásban. Tanítványai gyakran neveznek mind egyéni mind csapatversenyekre, lelkesen segíti munkájukat, felkészülésüket. Az iskolai szavalókör gondos szervezője, diákjai mindig szép eredményeket érnek el. Az idei tanévben versenyezett diákjai dobogós helyezéseket értek el szavaló- és mesemondó-versenyeken Budapesten, Szigetszentmiklóson, Ráckevén, Makádon, lnárcson, Taksonyban. Két osztályt indított a Radnóti szubjektív internetes irodalmi játékban, ahol diákjai az első és harmadik helyezést érték el. A Magyar Nyelv Éve alkalmából kiírt országos irodalmi és nyelvi pályázaton is harmadik helyezést ért el tanítványa. A „Szép magyar beszéd” verseny regionális és országos döntőjében is sikeresen szerepeltek diákjai. A Gloria Victis történelmi verseny középdöntőjében és döntőjében is eredményesen szerepeltek tanítványai. A Széchenyi és kora történelmi vetélkedő regionális döntőjében 3. helyezést értek el diákjai.
Gondos, alapos, jól felkészült, fáradságot nem kímélő és kimagasló munkájáért 2007-ben Pest Megye Szolgálatáért Díjat kapott. Büszkék vagyunk rá, további jó munkát kívánunk neki!

Az Év Diákja díjat a 2009/2010-es tanévben algimnáziumi kategóriában Takács Róbert 8. b osztályos tanuló nyerte el.

Takács Róbert osztálytársai, illetve az őt tanító tanárok egyöntetű véleménye alapján iskolánk egyik legönzetlenebb, legudvariasabb és legtisztelettudóbb diákja, akinek a segítőkészségére mindig számíthatnak a társai. Az osztályközösségen belül is rengeteg feladatot elvállalt, tevékenyen vett részt az iskolai és iskolán kívüli programok szervezésében. Ez a 8 éven keresztül kitűnő tanuló idén rengeteg tanulmányi versenyen vett részt, amelyek között volt angol, földrajz, matematika és fizika verseny is. Sokoldalúságát bizonyítja, hogy mindezeken a versenyeken kiváló helyezéseket ért el.
Néhány versenyeredménye:
Angol nyelvből az Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny döntőse lett, bejutott a Less Nándor Földrajzverseny Országos döntőjébe, matematikából a Bolyai csapatverseny megyei fordulóján hatodik helyezést ért el, valamint a Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei fordulójában is kiválóan szerepelt. A Varga Tamás Matematika versenyen negyedik helyezést ért el, és ezzel továbbjutott az országos fordulóba. Legjobb eredményeit a fizika terén érte el idén, ugyanis a Hatvani István Fizikaverseny debreceni országos döntőjén első helyezett lett, a Jedlik Ányos Fizikaverseny Nyíregyházán megrendezett országos döntőjén pedig aranyéremmel jutalmazták teljesítményét. Megnyerő személyisége, embersége és szerénysége miatt, ezen eredmények alapján úgy gondoltuk, hogy méltán érdemes az Év diákja címre.

Az Év Diákja díjat a 2009/2010-es tanévben gimnáziumi kategóriában Pölöskei Péter 10. a  osztályos tanuló kapta.

Péter aktív részese az osztályt érintő programoknak, eseményeknek. Az osztályközösség életében mindig hangot ad véleményének, ötletei, javaslatai gyakran megvalósulnak. Amióta iskolába jár, kitűnő tanuló, és nemcsak a tanórákra való felkészülése és tanórákon nyújtott teljesítménye példaértékű, hanem a tanulmányi versenyeken való szereplése és elért sikerei is. Az idei tanévben számos versenyen vett részt, kimagasló eredményt ért el minden alkalommal:

    • • a Mikola Sándor Országos Fizikaversenyen 19. helyezést,
      • a Jedlik Ányos Országos Fizikaversenyen 3. helyezést,
      • a Szilárd Leó Országos Atomfizikai Versenyen 2.,
      • a Hatvani István Országos Fizikaversenyen 1. helyezést ért el.
      • az Arany Dániel Országos Matematikaversenyen bejutott a második fordulóba,
      • a Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny megyei döntőjének első helyezettje lett, az Országos döntőben a 46. helyezést érte el,
      • a Pest Megyei Matematikaversenyen 1. helyezést ért el, valamint
      • a Kalandtúra 2010 elnevezésű Országos csapatversenyen csapata 7. lett.

Szabadidejében a tanulmányi versenyekre való felkészülés mellett rendszeresen, versenyszerűen sportol, birkózik, illetve aktív tagja a városi zenekarnak. Gratulálunk elért sikereihez, büszkék vagyunk lelkiismeretes szorgalmára és kitartó munkabírására. További sok sikert kívánunk neki!