Kategória: 2006/2007-es tanév eredményei

A 2006/2007-ES TANÉV EREDMÉNYEI

Czita Zoltán igazgatóhelyettes úr tanévzáró beszéde

 

 

 

Elérkezett ez a nap is, amikor lezárjuk az elmúlt 180 tanítási nap munkáját, és mindenki megkapja, amit érdemel. Véget ér a tanév – kinek az első, kinek az utolsó ebben az iskolában,  kinek ilyen, kinek olyan eredménnyel.

Ez a 180 nap, amit az iskolában töltöttetek, nem tűnik soknak, de több mint 31 000 tanítási órát jelent. Ez osztályonként 1600 óra, amire készültél, figyeltél, aggódtál, hogy ma ne te felelj, vagy ötös lesz-e a dolgozatod, vagy meglesz-e a kettes, he nem tanultál. Ennek a 180 napnak most válik láthatóvá az eredménye.

Előzetesként annyit elmondhatok, hogy az iskola átlaga 4,49 lett, a legrosszabb osztályátlag  4,1 a legjobb az 5.a: 4,88, s tőlük egy hajszállal elmaradva az 5.b: 4,83. Ahogy ez lenni szokott, a kicsik még lelkesek, a nagyokat ez már nem érdekli annyira. Bár van olyan terület, ahol biztosan lekörözik a kicsiket: ez a hiányzás. A 180 nap alatt kb. 40 000 órát hiányoztatok igazoltan (66 óra fejenként), és 1177-et igazolatlanul. Nagyon vonzónak tűnhet az, hogy az iskola helyett otthon vagy, mindenki a kívánságodat lesi, s csak betegnek kell lenni, de a tananyagot be kell pótolni, vagyis sokkal többet veszítetek az üzleten, mint nyertek, nem éri meg; hogy a lógásokról, késésekről – amelyek igen elterjedtek a felsőbb évfolyamosok körében – ne is beszéljünk.

A jól végzett munka a 600 diák negyedének, 143 tanulónak biztosan meghozta gyümölcsét – ennyien vihetnek haza kitűnő bizonyítványt. Sajnos azonban vannak olyanok ketten, akiknek az öröme üröm lesz: egész nyáron ülhetnek a diófa alatt, tanulva a németet illetve matekot, hogy augusztusban javítóvizsgát tehessenek.

Az iskola természetesen nem csak tanórákból s az erről szóló számokból áll. Rengeteg egyéb dolog teszi méltóvá arra, hogy szívesen járjatok ide, és büszkék lehessetek arra, hogy batthyánysok vagytok. Ezek közül négyet szeretnék kiemelni.

Az egyik az a lehetőség, amelyet itt megkaptok: megszerezhetitek azt a tudást, mely a ma emberének nélkülözhetetlen. Ezt mutatja, hogy az idén 132 nyelvvizsga született, ECDL bizonyítványt pedig 44-en szereztetek.

Másodszorra említem a nyelvtanulás gyakorlását anyanyelvi környezetben. Több diákunk tanult 1-3 hónapig német-osztrák középiskolában. A cserekapcsolatok, tanulmányutak, EU-s projektek során sokan eljutottak Németországba, Franciaországba, Olaszországba, gyakorolva a nyelvet, megismerve az adott természeti és kultúrkörnyezetet.

Harmadszor: azon versenyek, amelyeken részt vettetek. A lista hosszú, ezért csak azokat olvasom fel, ahol országos döntőbe jutottak diákjaink:

•    Vermes Miklós nemzetközi fizika verseny országos döntő
•    A Múzeum 1956 Emlékére pályázat országos döntője
•    A Bolyai János országos matematika versenyen 15. és 16. helyen
•     „Ki tud többet Franciaországról?” országos vetélkedő döntője
•    Kazinczy-verseny országos döntőjében bronzérem
•    Irodalom OKTV országos döntőben 30. hely
•    „Mit ránk hagytak a századok” történelem verseny országos döntő 7., 9. helyezés •    A Francia Intézet által rendezett Frankofón dalok versenyének országos döntője
•    Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében elért 4. helyezés
•    Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében elért 12. helyezés
•    Jedlik Ányos fizikaverseny különböző kategóriáiban országos döntőn 3-6. helyezés (8 helyezett)
•    Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében elért 14. és 25. helyezés
•    Szilárd Leó Atomfizika verseny országos döntőjében elért 1. helyezés
•    Országos Német Nyelvi Verseny döntőjében elért 2. helyezés
•    Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében elért 7. helyezés
•    Kenguru matematikaversenyen elért országos 10. helyezés
•    II. Kárpát-medencei Komplex Természettudományos csapatverseny országos döntőjében 2. és 3. helyezés
•    Lóczy Lajos földrajz-földtan verseny országos döntőjében elért 14. helyezés
•    Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében elért 10. helyezés
•    Teleki Pál földrajz-földtan verseny országos döntőjében elért 6. helyezés
•    Ábel Jenő latinverseny országos döntőjében elért 15. helyezés
•    A „Jeles Napok” országos hon- és népismereti vetélkedőben 1. helyezés

A lista sokat mond, de nem mutatja meg azt a munkát, amelyet diákjaink, tanáraik, és szüleik fektettek bele ebbe az eredménybe. Gratulálunk nekik, és köszönjük.

Negyedszerre egy olyat említek, amelynek nem kapcsolódik közvetlenül a tanórai munkához, mégis fontos, mert leginkább erre emlékszünk a későbbiekben, és ezeken is nagyon sokat tanulunk. Ezek a rendezvényeink. Vannak köztük komolyak, meghatóak, mint az  ünnepélyek (október 23, karácsony, március 15), a 12. évfolyamosok szalagavató bálja, a Kázmér-bál, a Művészeti est, vagy a kórus koncertjei, és vannak könnyedebbek: osztálykirándulások, tanulmányi napok, erdei iskola; vagy komolynak egyáltalán nem mondhatók: a gólya- és giliceavató, az iskolabulik, sportversenyek.

Láthatjuk tehát, hogy mögöttünk egy dolgos, tartalmas, fárasztó, nem egy unalmas év áll, amelyet illik kipihenni. Kívánok ehhez mindenkinek hosszú szünetet.

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/6)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

június 6-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Felsőfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • Pálosi Anna 12.a

Középfokú nyelvvizsgát tett latin nyelvből:

  • Horváth Veronika 12.a

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o Dobozi Bence 12.a
  • o Hadarits Áron 12.a
  • o Németh Brigitta 12.b
  • o Bundics Márton 12.b
  • o Nagy Attila 12.b
  • o Kardos Nóra 12.c
  • o Pálfy Zsuzsanna 12.c
  • o Repka Lilla 12.c
  • o Szoboszlai Zsolt 12.c
  • o Török Renáta 9.b
  • o Bukovszky Luca 9.b

Igazgatói dicséretben részesült:

o Kollár Nóra 9.a az Arany Dániel matematikaversenyen az 1. fordulóban nyújtott teljesítményéért
o Molnár Imre 10.a az Arany Dániel matematikaversenyen a 2. fordulóban nyújtott teljesítményéért
o Horváth László 10.b az Arany Dániel matematikaversenyen a 2. fordulóban nyújtott teljesítményéért
o Papp Gábor 7.a a Teleki Pál földrajz-földtan verseny megyei döntőjében elért 3. helyért
o Tomin Márton 7.b a Varga Tamás matematikaverseny megyei fordulóján elért 8. helyért.
o Proksa Gabriella 8.a a Varga Tamás matematikaverseny megyei fordulóján elért 9. helyért.
o A József Attila versenyen elért 2. helyezett csapat tagjai a 7.b-ből:

♦    Sebők Sándor Mátyás
♦    Kiss Erika
♦    Bartos Ágnes

o Szász Júlia 5.b a Városi vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Bartos Mátyás 5.b a Városi vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Veres Eszter 5.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért és a Városi vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Nagy Zsófia 6.a a Területi Kazinczy-versenyen elért 1. helyért.
o Vincze Boglárka 5.a a Területi Kazinczy-versenyen elért 2. helyért.
o Seidner Benjamin 7.b a Szigetszentmiklós város által meghirdetett „Hősök nyomában„ pályázat 1. helyezettje.
o Forgács Réka 10.b a Szigetszentmiklós város által meghirdetett „Hősök nyomában„ pályázat 3. helyezettje.
o Nemes Luca 5.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Nagy Zsófia 6.a a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o Szabó Veronika 6.a a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o Keresztes Dóra 8.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért.
o Motyovszki Nelli 7.a a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o Schwarz Lilla 7.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o György Csilla 7.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért.
o Szentesi Gréta 6.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Nagy Ailen 8.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért.
o Sebestyén Gabriella 8.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Sárközi Henriett 8.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o A Világnyelvek Stúdiója májusban egy kétfordulós német nyelvi versenyt rendezett Szigetszentmiklóson. Díjazásként iskolánkból a 11.b-ből négyen vehetnek részt ingyenes 40 órás német nyelvtanfolyamon, ők igazgatói dicséretet is kapnak:

♦    Juhász Nikoletta
♦    Keresztény Zsófia
♦    Mersits László
♦    Nagy Zsófia

o Szarvas Dávid 7.a a Pest Megyei Német Versenyen elért 9. helyért.
o Fodor Luca 8.b a Pest Megyei Német Versenyen elért 6. helyért.
o Nagy Noémi 5.a atlétika megyei egyéni összetett versenyben 6. helyért.
o Balogh Boglárka 5.b ritmikus gimnasztikában a helyi Tavaszköszöntő Versenyen elért 2. helyért.
o Goschy Richárd 5.b a Bajai Bajnokságon labdarúgásban csapatával elért 1. helyért.
o Balla Péter 5.b a Békés megyei Mezei Futóversenyen elért 2. helyért.
o Kovács Balázs 5.b a VII. Halom Kupán karatéban elért 3. helyért.
o Török Réka 6.b a Veszprém 2007. Újonc Vidékbajnokságon leány kard csapattal elért 1. helyért és egyéni 1. és 2. helyért.
o Horváth Ádám 6.b íjász fiú kategóriában több versenyen elért dobogós helyezéseiért.
o Blank Dóra 10.b westernlovaglásban több versenyen elért 1. helyezéséért.

Tantestületi dicséretben részesült:

  •  o Törő Zsuzsanna 12.a magyar irodalomból az OKTV döntőjében versenyzett, ezzel biztosítva magának az emelt szintű 100%-os érettségi eredményt.
  • o György Csilla 7.b a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 5. helyért, a Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében elért 4. helyért és a Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében elért 12. helyért.
  • o Magoss Adrienn 6.a  a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 6. helyért.
  • o Szabó Veronika 6.a  a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 5. helyért
  • o Proksa Gabriella 8.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 5. helyért.
  • o Csala Diána 5.b a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 4. helyért.
  • o Tóth Elvira 6.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Szentesi László 6.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Pölöskei Péter 7.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Weiner Zoltán 8.b a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Molnár Imre 10.a a Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében elért 25. helyért.
  • o Horváth László 10.b a Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében elért 14. helyért és a Szilárd Leó Atomfizika verseny országos döntőjében elért 1. helyért.
  • o Szentes Péter 8.a az Országos Német Nyelvi Verseny döntőjében elért 2. helyért.
  • o Csáki Edina 6.a a Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében elért 7. helyért és a Kenguru matematikaversenyen elért országos 10. helyért
  • o A II. Kárpát-medencei Komplex Természettudományos Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is részt vett, a 2. és a 3. helyezést hozták el:
  • a 3. helyezést elért csapat tagjai a 8.b-ből

♦    Weiner Zoltán,
♦    Kovács Anett,
♦    Sebestyén Gabriella,
♦    Gere Dániel.

  • a 2. helyezést elért csapat tagjai a 8.a-ból

♦    Eke Dániel,
♦    Weinber Ádám,
♦    Nagy Máté,
♦    Antal Dániel.

  •   Kovács Anett 8.b a Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében elért 10. hely Kabai Máté 7.b a Teleki Pál földrajz-földtan verseny országos döntőjében elért 6. helyért Tóth Dorottya 10.b az Ábel Jenő latin verseny országos döntőjében elért 15. helyért
  • o A „Jeles Napok” Országos hon- és népismereti vetélkedőben 1. helyezést elért csapat tagjai a 7.b-ből

♦    Schwarz Lilla
♦    Zeke Angéla
♦    Pukánszky Alexandra

  •  o Tomin Márton 7.b Országos Szabadfogású Diákolimpián birkózásban elért 1. helyért és a Nemzetközi Kötöttfogású Birkózóversenyen elért 3. helyért
  • o Iskolánk két tanulója a  Szigetszentmiklósi KSK kézilabda csapatában MB II-ben bajnok lett, majd a Bajnokok Országos Tornáján csapatukkal 1. helyezést értek el, ezért tantestületi dicséretet kapnak:

♦    Kellner Máté 11.c
♦    Fiedler Ferenc 10.a

  •  o Laszák Zoltán 10.b a IV. Cenex Kupán Low-Kick szabályrendszerben 1. helyről a Magyar Bajnokság döntőjébe jutott, ez még nem zajlott le, a Diákolimpián pedig Stop-semi contact szabályrendszerben az országos döntőben 3. helyezést ért el, kickboxb
  • o Ivanics Lilla 9.a (iskolagyűléseink állandó szereplője) ritmikus gimnasztikában a Diákolimpián országos döntőben elért 2. helyért és az Ido Táncok Magyar Bajnokságán elért 1. helyér
  • o Bancsi Eszter 5.b akrobatikus rock & roll sportágban Budapest Bajnokságon elért 1. 2. és 3. helyért, Országos Bajnokságon elért 4. és 5. helyért, ő jelenleg korosztályában a magyar ranglista 3. helyén áll.
  • o Székely Petra 5.b Országos Vívó Diákolimpián női kardcsapatban 1. hely
  • o Lilienberg Zsuzsanna 9.b Országos Vívó Diákolimpián egyéni kard 3. hely és kard csapatban 1. hely
  • o Derda Sándor 9.b kajakozó, Országos Maraton Bajnokságon 3. hely, Duna Régiós Diákolimpián 1. és 2. hely.
  • Bujtor Xénia 6.b ritmikus gimnasztikában Diákolimpia országos döntőjében szerzett összetett 3. helyért, Vidékbajnokságon elért összetett 1. helyért.

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/5)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

április 3-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Középfokú nyelvvizsgát tett román nyelvből:

  • Naum Mirella Judit 12.c

Középfokú bizonyítványt szerzett jelnyelvből:

  • Pletser Noémi 12.c

Igazgatói dicséretben részesült:

Horváth Ádám 6.b különböző íjászversenyeken (összesen 5 versenyen) fiú nomád kategóriában elért 1. helyezéseiért
Kovács Péter 7. b karatés a VII. Halom kupán B kategóriában elért 3. helyezéséért
Bartos Ágnes 7.b karatés az Országos Tatamitime Kupán 12-13 éves lány kategóriában elért 4. helyezéséért

A Jedlik Ányos Fizikaverseny regionális döntőjén elért eredményeiért:

Bolyai korcsoport (5. és 6. osztály)

Takács Róbert 5.b      
Tóth Réka 5.b
Póth Máté 6.a

Jedlik korcsoport (7. osztály)

Hajdu Lili 7.a
Kőrösi Bence 7.b
Barlangi Kristóf 7.a
Allaga László 7.b
Marton Marcell 7.a
Vámosi Péter 7.b
Gelencsér Bence 7.a

Öveges korcsoport ( 8. osztály)

Csizek Adrienn 8.b
Sebestyén Gabriella 8.b
Antal Dániel 8.a
Szabó Ádám 8.a
Simonyi Éva 8.a
Gengeliczky Gábor 8.a
Tőkési Karolina 8.b
Patyi Richárd 8.a

  • A Curie Környezetvédelmi Emlékverseny területi döntőjén 2. helyet ért el, ezzel 1 ponttal maradt le az országos versenyről a 8.b osztály csapata, név szerint:

Kovács Anett
Tőkési Karolina
Kunzer Regina

          A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójában (ahol évfolyamonként sok száz tanuló vett részt)

 

Weiner Zoltán 8.b a 11. helyezést érte el
Tóth Réka 5.b 12. hely
Lódi Péter 5.a 14. hely
Buzogány Attila 5.b 18. hely
Takács Róbert 5.b 21. hely

A Gordiusz Matematikaverseny megyei fordulójában:

Molnár Imre 10.a  9. hely
Pejó Balázs 11.a  9. hely
Gyebrószki Gergely 12.c  5. hely

Csapatban megyei 1. helyezést ért el:

Biró Loránd 10.b
Bernát Balázs 10.b
Horváth László 10.b

Továbbá:

Tóth Ádám 12.a   a matematika OKTV 2. fordulójában nyújtott teljesítményéért
Szarka Ákos 10.a  informatika OKTV programozás kategóriában a 2. fordulóban nyújtott teljesítményéért
Herman Attila 11.b  a földrajz OKTV 2. fordulójában elért eredményéért
Keresztény Zsófia 11.b  a Kazinczy-versenyen megyei 3. helyezést ért el
Debreceni Laura 12.a  az irodalom OKTV 2. fordulójában elért eredményéért
Rajna Renáta 9.b  az iskolai március 15-i műsoron végzett kiemelkedő munkájáért
Lakics Fruzsina 12.b az iskolai március 15-i műsoron végzett kiemelkedő munkájáért
Szabó Bence 11.b és Rusznyák Dániel 10.a  a Batthyány Kázmér Tudományos Napokon a technikai háttér biztosításáért
Munkácsi Imre 12.b  a Tudományos Napokon a szervezésben nyújtott segítségéért és önálló program szervezéséért
Gál Anna 8.a  a Tudományos Napokon látott saját előadásáért
Zelei Ágnes és Husovszky Judit 11.c  a Tudományos Napokon látott saját előadásukért
Gulyás Borbála és Walter Alexandra 9.c a Kázmér-bálon és a március 15-i műsorban végzett kiemelkedő munkájukért
Szilágyi Attila 12.b az Isi-ász leköszönő szerkesztője, aki az idei tanévben alapjaiban reformálta meg az újságot
Horváth Dániel 10.a  tehetségével, segítőkészségével és talpraesett magatartásával megmentette az iskolai március 15-i műsort, amikor helyettesítette a hirtelen megbetegedő Nemes Nagy Anita tanárnőt

 

Tantestületi dicséretben részesült:

            • o Szlama Dorottya 5.a kardvívó, Országos Diákolimpián csapatban elért 1. helyezéséért
              o
               Nagy Noémi 5.a országos és megyei atlétikaversenyeken összesen 4 alkalommal szerzett dobogós helyezéseiért
              o
               Durbák Fruzsina 5.a  Orka Kupa országos szinkronúszó versenyen elért 1. helyezéséért
              o Tomin Márton 7.b  Országos Szabadfogású Birkózóversenyen elért 1. helyezésért és Területi Diákolimpián elért 1. helyezésért
              o Szendrői László 9.b teniszező a 16 éven aluliak Fedettpályás Magyar Bajnokságán egyéni 3. helyért, párosban szerzett 2. helyért
              o Ivanics Lilla 9.b
              o  ritmikus gimnasztikában a Pest Megyei Diákolimpián elért 2. helyezéséért
              o  a Hegyvidék Modern Tánc Magyar kupán elért 2. helyezéséért
              o  Országos Showtánc versenyen elért 5. helyezéséért
              o  az iskolánkban rendezett március 15-i emlékműsor szervezésében való aktív közreműködéséért
              o Schuszter Andrej 12.b Ashihara Karate Gálán Junior kategóriában országos 1. helyért
              o
               Pukánszky Alexandra 7.b a Nyelvünkben élünk megyei versenyen 4. helyezést ért el, a Simonyi Zsigmond megyei helyesírási versenyen 2. lett
              o Kabai Máté 7.b a Kazinczy-verseny országos döntőjében bronzérmet kapott 
              o
               Kenesei Mária 9.c az Implom József helyesírási verseny országos döntőjében 9. lett
              o Törő Zsuzsanna 12.a az irodalom OKTV országos döntőjében elért eredményéért
              o Mit ránk hagytak a századok történelem verseny országos döntőjében
              o    7. helyezést elért 10.a osztályos csapat tagjai:
              Mészáros Nikolett
              Harmat Levente
              Horváth Dániel
              o    9. helyezést elért csapat tagjai:
              Póth Antal 10.a
              Tőkési Sándor 10.a
              Kitzinger Tamás 10.b
              Matula Gábor 10.b 
              o
               Ender Alexandra 11.c a Francia Intézetben rendezett Frankofón dalok versenyének országos döntőjében elért sikeréért
              o György Hunor 12.b matematikából, fizikából és kémiából is az OKTV megyei fordulójába jutott és ott kiemelkedő teljesítményeket nyújtott

I. FÉLÉVI EREDMÉNYEK (2006/2007)

Az I. félévben összesen 18311 tanóra szerepelt az iskola órarendjében. Ebből 17210 óra valóban megtartottunk, 331 elmaradt, vagyis az összes óra 1,8 %-a. Szakszerű helyettes ment be 396 tanórára, összevonás történt 83 alkalommal, felügyelet 335 tanórán.

 

 

 

 

Legkevesebbet hiányzott az algimnáziumban az 5. a (209 óra), az egy főre jutó hiányzási átlag 6,5 óra. A legtöbbet hiányzott a 7. b (875 óra), az egy főre jutó hiányzási átlag 29,2 óra.

Az algimnáziumban igazolatlan óra gyakorlatilag a 8. évfolyamnál jelentkezik csak, ott viszont egyenlő mértékben: 8-8 óra az a és b osztályban.

Legkevesebbet hiányzott a felsőbb évfolyamok közül a 9. c (445 óra), az egy főre jutó hiányzási átlag 13,5 óra. Az algimnazisták legkevesebbjéhez viszonyítva ez 2,13-szoros növekedés.

Legtöbbet hiányzott a 12. c (1760 óra), az egy főre jutó hiányzási átlag 56,8 óra. Az algimnazisták dobogósához viszonyítva ez 2,01-szeres növekedés. Summázva: a hiányzás a nagyoknál kb. a duplájára emelkedik.
A legkevesebb igazolatlan órát a nagyoknál a 9. c „gyűjtötte”, szám szerint 0 db-ot. Legtöbb igazolatlan óra a 11. a-ban keletkezett: 107 db.

Az iskolai tanulmányi átlag 4,49, a legelőkelőbb helyeken az alábbi tantárgyak „végeztek”:

 rajz fakultáció  5,00
 informatika fakultáció  5,00
 francia nyelvi fakultáció  5,00

 

4,75 fölötti még az alábbi tantárgyak átlaga:

 latin nyelvi fakultáció  4,76
 testnevelés  4,78
 környezettan  4,79
 informatika  4,87
 ének-zene  4,94
 rajz  4,99

 

A legrosszabb átlagokat az alábbi tantárgyak produkálták:

 német nyelvi fakultáció  2,00
 biológia fakultáció  4,00
 kémia fakultáció  4,06
 német nyelv  4,12
 biológia  4,17

 

Minden osztályban találunk legalább egy kitűnő tanulót; az egész gimnáziumot tekintve pedig összesen 87 kitűnővel büszkélkedhetünk. A legtöbbet (10 fő) az 5. a osztály “jegyzi”, második helyen (9 fő) az 5. b, harmadik helyen (8 kitűnő) a 6. b osztály végzett.

Az iskolában 9 tantárgyi bukás történt, a bukások számát nézve a 11. a „vezet” (3 db). A legkisebb osztály, ahol bukás történt, a 8. a.

Az iskolai tanulmányi átlaghoz (4,49) képest az egyes osztályok eredményei:

legjobb tanulmányi átlagot az 5. a ért el (4,83),
második az 5. b (4,78),
harmadik a 6. b (4,71).

A legrosszabb tanulmányi átlaggal a 12. c „büszkélkedhet” (4,08),
második legrosszabb a 11. a (4,13),
harmadik pedig a 10. a (4,26).

 

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/4)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

február 7-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • Pölöskei Tamás 9.b
    Koruhely Ákos 9.b
    Becz Péter 9.b
    Szabó Kitti 12.a
    Zsoldi Mariann 12.a
    Nemecz regina 12.b
    Szilágyi Attila 12.b
    Vezsenyi Dávid 12.b
    György Hunor 12.b
    Nagy Imre 12.c
    Papp András 12.c

 

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • Szentes Péter 8.a
    Studer Márton 12.a

Felsőfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • Pálfy Zsuzsanna 12.c
    Repka Lilla 12.c

Középfokú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

  • Angler Nóra 12.a
    Bernát Barbara 12.a
    Debreceni Laura 12.a

 

Szóbeli dicséretben részesült:

  • Sós Györgyi 9.c a Csepel Kupa területi ping-pong versenyen 1. helyezést ért el.

Igazgatói dicséretben részesült:

Bancsi Eszter 5.b   Akrobatikus Rock’n’Roll Magyar Bajnokságon 7. helyezést ért el
Kircsák Zalán 5.b   Miklós Kupa Karate versenyen „fiú kumite B” kategóriában 1. hely
Hetei Bernadett 6.a   Ritmikus Gimnasztikában az évi összesítés alapján Pest megyében 1. lett
Bartos Ágnes 7.b   Miklós Kupa Karate versenyen „lány kata A2” kategóriában 3. hely
Kovács Péter 7. b   Miklós Kupa Karate versenyen „fiú kihon A1” kategóriában 3. hely
Rajna Renáta 9.a és Ivanics Lilla 9.a   a IV. Országos Amatőr Ifjúsági Táncművészeti Versenyen elért arany fokozatú teljesítményükért
Tóth Dorottya 10.b   Implom József megyei helyesírási versenyen 4. hely

A ráckevei szavalóversenyen elért eredményükért:

Balázs Dóra 8.b   1. hely
György Csilla 7.b  különdíjat kapott
Rukkel Veronika 10.c    2. hely
Piróth Erika 11.c  3. hely
felkészítő tanáruk: Gelencsérné Szarka Mária

  • A „Mit ránk hagytak a századok” történelmi verseny országos döntőjének 2. fordulójában szép sikert ért el a 10.a osztály csapata:

Szentesi Annamária
Tőkési Sándor
Raffay Kristóf
felkészítő tanáruk: Gelencsérné Szarka Mária

         A Művészeti est szereplői közül minden egyéni produkcióval, vagy kiscsoportban fellépő szereplő igazgatói dicséretben részesül, a fellépő egész osztályok tagjai pedig osztályfőnöki dicséretben részesülnek.

 

Tantestületi dicséretben részesült:

  • o Nagy Noémi 5.a a Dunakeszin rendezett Országos atlétika versenyen 60m síkfutásban 1. helyezett lett
    o
     Bujtor Xénia 6.b társastáncban többször teljesített 100%-os teljesítményéért és Ritmikus Gimnasztikában számos versenyen elért 1. helyezéséért
    o
     Tomin Márton 7.b Nemzetközi Kötöttfogású Birkózóversenyen 1. hely
    o Gál Veronika 12.c osztályos műugró, a 2006. évi Országos Csapatbajnokságon elért 1. helyezéséért
  • A „Ki tud többet Franciaországról?” nevű országos vetélkedőn a döntőben előkelő helyezést ért el a 12.a osztály csapata:

o Szabó Kitti
o Angler Nóra
o Bernát Barbara
o Debreceni Laura
felkészítő tanáruk: Miklósi Ilona

    • A Pest Megyei Matematika Versenyen diákjaink ebben az évben is szépen szerepeltek, név szerint:

 

  • o    Molnár Imre 10.a       1. hely
  • o    György Hunor 12.b     3.hely
    o   Horváth László 10.b   6. hely    
    o
       Proksa Judit 12.b      7. hely
  • felkészítő tanáraik: Herbayné Dudás Éva és Szerticsné Pinczés Mária

o    Lakics Fruzsina 12.b a Művészeti esten bemutatott Chicago c. tánc koreográfiájáért és betanításáért

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/3)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

december 7-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • Veres Péter 12. c
    o Gál Veronika 12. c
    Mikulik Júlia 10. b
    Horváth Ádám 12. a
    o Ozorai Judit 12. a
    Molnár Balázs 12. b
    Christoph Emese 12. b
    Bajtai Nikolett 10. c

 

Középfokú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • Szilágyi Zsolt 12. b

Középfokú nyelvvizsgát tett latin nyelvből:

  • Törő Zsuzsanna 12. a

 

Szóbeli dicséretben részesült:

  • Landsmann Antal az 5. a osztályból, aki asztaliteniszben a Pest Megyei Diákolimpia körzeti bajnokságán 4. helyezést ért el.

Igazgatói dicséretben részesült:

  • Szigetszentmiklósi várostörténeti vetélkedőn 1. helyezést elért csapat tagjai:

Lódi Péter 5. a
Keresztény Júlia 6. a
Motyovszki Nelli 7. a
Simonyi Éva Mária 8. a

  •  Szigetszentmiklósi várostörténeti vetélkedőn 2. helyezést elért csapat tagjai:

Demeter Zsuzsanna 5. b
Szentesi Gréta 6. b
Bartos Ágnes 7. b
Sebestyén Gabriella 8. b

  • A nyílt napokon nyújtott kedves, intelligens segítségéért:

Landsmann Antal 5. a
Nemes Luca 5. b
Beniczky Nikolett 6. b
Szentesi Gréta 6. b
Soós Györgyi 9. c
Tóth Barnabás 9. c

  • A szalagavató ünnepélyért végzett munkájáért és az osztályát bemutató színvonalas prezentációért:

Szigeti Gabriella és Kovács Bernadett 12. a
Halász Eszter 12. b
Papp András Szilárd, Szakács Attila és Szoboszlai Zsolt  12. c

  • Pölöskei Péter 7. a osztályos tanuló igazgatói dicséretet kap az Országos Szabadfogású Birkózó Bajnokságon elért 7. helyezéséért.
  • Ivanics Lilla 9. a osztályos tanuló ritmikus gimnasztikában Magyar Kupán Együttes kéziszer csapatban 2. helyezést ért el.

Tantestületi dicséretben részesült:

  • A Bolyai János országos matematika verseny döntőjében elért 15. helyezésért a 8. a csapata:
        • Antal Dániel
          Gengeliczky Gábor
          Szabó Ádám
          Patyi Richárd
  • A Bolyai János országos matematika verseny döntőjében elért 16. helyezésért a 6. a csapata:
  • Csáki Edina
    Nagy Zsófia
    Palásti Dorottya
    Szabó Veronika
  • Szendrői László 9. b osztályos teniszező novemberben Izraelben 16 éven aluli Európai Junior Versenyen vett részt, ahol párosban 2. helyezést és 3. helyezést ért el.
  • Schuszter Andrej a 12. b osztályból Országos Ashikara Karate bajnok.

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/2)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

november 8-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

 

Nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

 

  • o    Nagy Alexandra a 10.b osztályból

 
Szóbeli dicséretben részesült:

  • A Bolyai megyei matematika verseny eredményhirdetésére behívott 4 csapat tagjai:
    o    Lódi Péter, Zeke Attila, Jackl Marcell, Proksa Tünde (5. a)
    o    Eöri Dávid, Benedek Álmos, Buzogány Attila, Horváth Norbert, Veres Eszter, Bancsi Eszter, Stumpf Anna, Tóth Réka (5. b)
    o    Tomin Márton, Allaga László, Kőrösi Bence, Kovács Péter (7. b)

Igazgatói dicséretben részesült:

  • o    Timel Barbara (10. a) a makádi szavalóvesenyen 1. helyezett
  • o    Horváth Vanda (10. a) a makádi szavalóversenyen 1. helyezett
    o    Ruckel Veronika (10. c) a makádi szavalóversenyen 1. helyezett
    o    Balázs Dóra (8. b) a makádi szavalóversenyen 2. helyezett
    o    György Csilla (7. b) a makádi szavalóversenyen különdíjasa
    o    Bujtor Xénia (6. b) ritmikus gimnasztika Pest Megyei Bajnokságon 2. helyezett
    o    Beniczky Nikolett (6. b) ritmikus gimnasztika Pest Megyei Bajnokságon 2. helyezett
    o    Horváth Ádám (6. b) íjász, fiú nomád kategóriában Aranyszarvas Hagyományőrző versenyen 1. helyezett
    o    Nagy Noémi (5. a) Budapest Bajnokságon 300 m-es síkfutásban 1. helyezett
    o    Szlama Ákos (5. a) Országos Kardvívó Versenyen gyerek kategóriában 10. helyezett

 

Az október 23-i iskolai megemlékezés és az 56-os emlékhét fő szervezői:

o    Varga Zsófia 11. a
o    Szabó Bence 11. b
o    Keresztény Zsófia 11. b
o    Piróth Erika 11. c

Az 56-os városi emlékműsor résztvevői:

12. a

o    Bernát Barbara
o    Angler Nóra
o    Debreceni Laura
o    Szczecina Vivien
o    Kulcsár Angéla
o    Tóth Ádám
o    Törő Zsuzsanna
o    Dobozi Bence
o    Sztojnó Enikő
o    Horváth Attila
o    Pálosi Anna
o    Kovács Bernadett
o    Szvitil Gabriella
o    Horváth Veronika

12. b

o    Nemecz Regina
o    Halász Eszter
o    Szilágyi Edina
o    Proksa Judit
o    Lászka Enikő
o    Molnár Balázs
o    Zsiros Dávid
o    Christoph Emese
o    Nagy Attila
o    Schuszter Andrej
o    Bundics Márton
o    Plausin Andrea
o    Németh Brigitta
o    Tóth Ákos
o    Szilvási Anett
o    Lakics Fruzsina

12. c

o    Naum Mirella
o    Zakariás Anita
o    Nagy Dávid
o    Pálfy Zsuzsanna

11. b

o    Keresztény Zsófia

5. a

o    András Vince

Tantestületi dicséretben részesült:

  • Pest Megyei Történelmi Verseny 1. helyezett csapata:
  • o    Molnár Balázs 12. b
    o    Szilágyi Attila 12. b
    o    Matula Gábor 10. b
    o    Póth Antal 10. a
    o    Tóth Gábor 11. b
  • Kapcsolódó cikk >> erre <<

 

  • A Múzeum 1956 Emlékére Alapítvány pályázatán, országos versenyen:
    o    Farkas Eszter 12. c 2. helyezést ért el
  • o    Oltvári Beatrix 10. a különdíjat kapott
  • o    Ivanics Lilla 9. a  Nemzetközi Sziget Cup 2006. Ritmikus Gimnasztika versenyen elért 1. helyezéséért

    o    Kőszeri Virág 9. a  a X. Tököl Kupa Nemzetközi kick-box versenyen elért 1. helyezéséért
    o    Laszák Zoltán 10. b a X. Tököl Kupa Nemzetközi kick-box versenyen elért 1. helyezéséért

    o    Mikulik Júlia 10. b a Koracell Kupa Nemzetközi Női Kard Csapatversenyen a magyar válogatott csapattal elért 1. helyezéséért

    A Koracell Kupa Nemzetközi Női Kard Csapatversenyen 4. helyezett csapata:
    o    Nagy Zsófia 11. b
    o    Lilienberg Zsuzsanna 9. b
    o    Herbay Réka 9. b

    o    Spitzer Lili 11. b kajakozó a Maraton Magyar bajnokságon párosban elért 1. helyezéséért.

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/1)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

október 4-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

  • o    Ott Ádám,
  • o    Horváth Ádám,
  • o Horváth Veronika,
  • o    Mikulik Péter a 12.a osztályból

Nyelvvizsgát tett német nyelvből:

  • o    Ivanics Lilla,
  • o    Kőszeri Virág,
  • o    Nagy Ildikó,
  • o    Schneider Viktória,
  • o    Kollár Nóra,
  • o    Rajna Renáta,
  • o    Bazsó Ivett,
  • o    Balázs Nóra a 9.a osztályból,
  • o    Tőkési Sándor,
  • o    Raffay Kristóf,
  • o    Fiedler Ferenc,
  • o    Horváth Ádám,
  • o    Harmat Levente,
  • o    Timel Barbara a 10.a osztályból,
  • o    Drahos Gábor,
  • o    Kőszegi Balázs,
  • o    Bereczk Ádám,
  • o    Pelyvás Alex,
  • o    Demeter Fanni,
  • o    Kovács Nóra,
  • o    Bodnár Anett,
  • o    Bajtai Nikolett a 10.c osztályból,
  • o    Pálosi Anna,
  • o    Szigeti Gabriella a 12.a osztályból,
  • o    Németh Brigitta,
  • o    Munkácsi Imre a 12.b osztályból,
  • o    Lehel Bálint,
  • o    Papp Erika,
  • o    Kiss Réka,
  • o    Gyebrószki Balázs,
  • o    Csabai Bernadett,
  • o    Baranyai Ferenc,
  • o    Tomasetigh Péter,
  • o    Pálfy Zsuzsanna,
  • o    Repka Lilla,
  • o    Naum Mirella a 12.c osztályból.

Nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o    Derda Sándor,
  • o    Fáki László,
  • o    Hadarits Flóra,
  • o    Kecskeméti Ádám,
  • o    Kisszékelyi Péter,
  • o    Kovács Boglárka,
  • o    Kutrucz Emese,
  • o    Ladányi Patrícia,
  • o    Miklósi Ádám,
  • o    Szarvas Tibor,
  • o    Tarsoly József a 9.b osztályból,
  • o    Jenei Zsófia,
  • o    Laszák Zoltán a 10.b osztályból,
  • o    Cser Norbert,
  • o    Csomor Tamás,
  • o    Dominiquez Levente,
  • o    Eszes Dávid,
  • o    Kabai Fruzsina,
  • o    Papp Dorottya,
  • o    Poór Bettina,
  • o    Pósán Hajnalka,
  • o    Rukkel Veronika,
  • o    Szabó Éva,
  • o    Szabó Zsuzsa,
  • o    Takaró Márk a 10.c osztályból,
  • o    Molnár Péter a 11.a osztályból,
  • o    Szabó Bence a 11.b osztályból,
  • o    Horváth Vanda,
  • o    Kulcsár Angéla,
  • o    Ott Ádám,
  • o    Szczecina Vivien a 12.a osztályból
  • o    Szvitil Gabriella 12.a felsőfokú,
  • o    Nemecz Regina,
  • o    Vezsenyi Dávid a 12.b osztályból,
  • o    Farkas Eszter,
  • o    Gyebrószki Balázs,
  • o    Gyebrószki Gergely,
  • o    Juhász Balázs,
  • o    Molnár Dávid,
  • o    Ragozsán Dalma,
  • o    Zakariás Anita a 12.c osztályból.

Szóbeli dicséretben részesült:

  • o    Lilienberg Zsuzsanna 9.b kardvívó,  hazai junior válogató versenyen 13. helyezett
  • o    Becz Péter 9.b kardvívó, Lengyelországban kadett nemzetközi válogató versenyen 33. helyezett
  • o    Herbay Réka 9.b kardvívó, Lengyelországban kadett nemzetközi válogató versenyen 52. helyezett
  • o    Molnár Péter 11.a kardvívó, hazai junior válogató versenyen 17. helyezett
  • o    Ivanics Lilla 9.a városi ritmikus gimnasztika versenyen 1. helyezett

Igazgatói dicséretben részesült:

  • o    Havalda Szabolcs 5.a kajak-kenu Vidék bajnokságon korosztályában 9.hely, országos bajnokságon 16. helyezett
  • o    Nagy Noémi 5.a futó, 300m-es futásban Budapest bajnok, 60m-es gátfutásban 2. helyezett
  • o    Pinczés Róbert 7.b vitorlázó, a balatoni Pille Kupán 3. helyezett
  • o    Gelencsér Bence 7.a kardvívó, serdülő országos kupa 3. helyezett
  • o    Patyi Richárd 8.a, országos egyéni szektorlabda bajnokság 1. helyezett
  • o    Szabó Ádám 8.a, országos egyéni szektorlabda bajnokság 2. helyezett
  • o    Nagy Ailen 8.b, atléta, serdülő országos minősítő versenyen, magasugrásban 4. hely, gerelyhajításban 3. hely, súlylökésben 4. helyezett
  • o    Havalda Bence 8.b kajakozó, párosban országos bajnokságon, 4000m-en 6. helyezett
  • o    Gelencsér László 11.a kardvívó, hazai junior válogató versenyen 3. helyezett
  • o    Noseda Tamás 12.a kardvívó, hazai junior válogató versenyen 5. helyezett

Tantestületi dicséretben részesült:

  • o    Szendrői László 9.b teniszező, egyéni Budapest bajnok, csapatban Budapest bajnok, csapatban magyar bajnok, egyéni 3.helyezet, párosban 2. helyezett.
  • Nemzetközi eredményei: Norvégiában döntős, Ausztriában páros döntős, Portugáliában páros döntős. Országos ranglistán 4. helyezett, az Európai Teniszszövetség ranglistáján a 71. helyen áll.
  • o    Derda Sándor 9.b kajakozó, K1-ben 500 m-en országos bajnok, Európai Olimpiai Reménységek Versenye válogatóján K1-ben 500 m-en 1. hely, K2-ben 500 m-en 1. helyezett
  • o    Mikulik Júlia 10.b kardvívó, hazai junior válogatón egyéni 3. hely, Lengyelországban kadett nemzetközi válogatón egyéni 12. hely, csapatban magyar válogatottal 2. hely.
  • o    Blank Dóra 10.b western-lovas, Team penning országos bajnok, Pleasure felnőtt országos bajnok, Trail felnőtt országos bajnok, Közép-Európa bajnokságon Szlovákiában Trail felnőtt 4. helyezett
  • o    Horváth László 10.b, Vermes Miklós nemzetközi fizika versenyen 14. helyezett
  • o    Molnár Imre 10.a, Vermes Miklós nemzetközi fizika versenyen 10. helyezett
  • o    Nagy Zsófia 11.b kardvívó, hazai junior válogató versenyen egyéni 2. hely, Lengyelországban kadett nemzetközi válogató versenyen egyéni 17. helyezett
    o    Gál Veronika 12.c műugró, ifi országos bajnokságon 3 m-es műugrásban 3., toronyugrásban  3. hely. Felnőtt országos bajnokságon toronyugrásban 3., 2006-ban az Európa Bajnokságon a magyar csapat tagja volt
  • o    Hegedűs Helga 12.c díjugrató, Floch-pusztán rendezett Aranyos Kupán ifi kategóriában 3. hely, Inárcson rendezett Fiatal Lovak Versenyén nyitott kategóriában 1. helyezett

ÉRDEMES PEDAGÓGUS (2006/2007)

2007. március 15-én Gelencsér László igazgató úrnak Szigetszentmiklós Város Önkormányzata Érdemes Pedagógus Díjat adományozott. 

Szigetszentmiklós Város Önkormányzata nagyra becsüli a város érdekeinek előmozdításában, fejlődésében, az oktatás, nevelés, közművelődés, sport, egészségügy, szociális tevékenység és közbiztonság területén kimagasló, példamutató tevékenységet kifejtő állampolgárok munkáját. A fentiekre tekintettel a helyi közügyek valamennyi területén elért teljesítmény, vagy huzamosabb időn át folytatott kiemelkedő munkálkodás, életmű elismerésére kitüntető díjakat alapított.A „Város Érdemes Pedagógusa” kitüntetést minden évben a március 15-i Nemzeti Ünnep alkalmából rendezett megemlékezésen adja át a polgármester, Szigetszentmiklós Város Önkormányzatának az Egyes kitüntető díjak alapításáról és adományozásuk rendjéről szóló 23/2004. (IX.29.) számú rendelete értelmében.A Város Érdemes Pedagógusa Díj azon személyeknek adományozható, akik a város nevelési- oktatási intézményeiben tartósan kiemelkedő munkát végeznek; akik a gyermekek harmonikus személyiségformálásában, a tehetséggondozásban, a gyermekvédelem, a neveléstudomány eredményeinek felhasználása terén kiemelkedő tevékenységet folytatnak.

A díj évente egy személynek adományozható. A Város Érdemes Pedagógusa Díj odaítéléséről az Oktatási és Informatikai Bizottság javaslata alapján a képviselő-testület dönt.

A rendelet értelmében a díjak adományozására javaslatot tehetnek a nevelési, oktatási intézmények tantestületei, az iskolaszékek, a szülői munkaközösségek, valamint diákközösségek. A javaslatnak tartalmaznia kell a javaslattevő nevét, a díj adományozására javasolt személy nevét, továbbá a javaslat indoklását (utóbbit legalább 1 oldal terjedelemben).

Az emlékplakett mellé, amely Kósa István ötvös munkája, oklevél és pénzjutalom jár.

Gelencsér László igazgató úrnak ezúton is gratulálunk!