Kategória: Külföldi tanulmányi utak

AUSZTRIAI TANULMÁNYI ÚT

Az idei tanévben iskolánk 8.a és 9.ny osztályából 45 diák és velük négy kísérő tanár utazott május 26. és 31. között Ausztriába.
A szállásunk egy kis tiroli faluban, Niederndorfban volt. A tanulmányi út célja a német nyelv gyakorlása, illetve Ausztria és Németország hagyományainak, történelmének, természeti kincseinek és nevezetességeinek megismerése volt. Délutánonként a diákoknak lehetőségük nyílt német nyelvi órákon részt venni, ahol gyakorolhatták és fejleszthették a német nyelvi ismereteiket.
Délelőttönként kirándulásokon vettünk részt: ellátogattunk Kufsteinbe, ahol bejártuk a várat, amelyben magyar foglyok is raboskodtak, majd megtekintettük a hangulatos kisvárost az Inn folyó völgyében. Túráztunk a Wolfsklamm-szurdokban is, ahol egy több órás séta után értük el a bencés kolostort. Festői környezetben hajóztunk a Chiemseen az Alpok lábánál. Megtekintettük a Herrenchiemsee-kastélyt és áthajóztunk a csodálatos Fraueninselre, ahol megnézhettük a környék kézműves munkáit és a bencés kolostort. A lenyűgöző környezetben elhelyezkedő Neuschwanstein kastélyába is ellátogattunk Bajorországban.
A kirándulások során a diákok sok élményre és új barátokra tettek szert, így mind ők, mind mi, tanárok maradandó emlékekkel gazdagodtunk.
Fritzné Terbe Krisztina, dr. Fehérné Horák Judit, Helfrich Nikolett, Fábián Tímea

A csoportképet itt nézheted meg.

NÉMETORSZÁGI CSEREDIÁKPROGRAM

2024. október 3-10-ig 8.a és 9.a osztályos diákok egy csoportja a németországi Regensburgba utazott a sok éve fennálló cserekapcsolat keretében.

Az útról Haraszti Lili és Kemény Mira 9.a osztályos tanulók készítettek képes beszámolót.

 

ÜDVÖZLET REGENSBURGBÓL

Az egy hetes német cserekapcsolaton lévő 8. és 9. évfolyamos diákjaink és kísérő tanáraik üdvözletüket küldik Regensburgból.

A fotóért ide kattints!

AUSZTRIAI TANULMÁNYI ÚT

A 9. évfolyam 56 németül tanuló diákja május 27. és június 2. között egy hetes tanulmányi úton vett részt az ausztriai Saalbachban.

Nisóczi Nóra (8.a) beszámolóját itt olvashatják, a fotóválogatást pedig itt nézhetik meg:

REGENSBURGI DIÁKCSERE

2023. október 12-19-ig egy 7.a és 8.a osztályos tanulókból álló csoport cserediákprogramon vett részt. A Regensburgból érkező német gyerekek egész héten a cserediákjuknál laktak és változatos közös programokon vettek részt.

Kemény Mira Zsófia és Haraszti Lili Eszter (8.a) képes beszámolója itt olvasható.

AUSZTRIAI TANULMÁNYÚT – SAALBACH

Június 4-től 10-ig a 8.a, 9.c és 10.b osztályok 60 tanulója 5 tanár kíséretében Ausztriába utazott német nyelvi tanulmányi útra. Délelőtt nyelviskolában tanultak, délután pedig kirándultak Hohenwerfen várába, a Krimml vízeséséhez, megcsodálták Ausztria legmagasabb csúcsát, a Grossglocknert, jártak Zell am Seeben és Kaprunban, majd egy egész napos salzburgi városnézéssel zárták az egy hetes utat.

AUSZTRIAI TANULMÁNYÚT – GOSAU

A 9.ny, 10.a és 10.c osztályok 44 német nyelvet tanuló diákja június 4-től 10-ig egy hetet töltött el az ausztriai Gosauban. Délelőtt kirándultak Bad Ischlbe, Hallstadtba, a dachsteini jégbarlangba és Salzburgba, délután pedig nyelvórákon vettek részt.
A tanulmányútról itt látható a képválogatás:

REGENSBURGI CSEREKAPCSOLAT

Regensburgi partneriskolánk diákjai az előző tanév májusában töltöttek el nálunk egy hetet, 8. és 9. évfolyamos diákcsoportunk pedig szeptember végén utazott Németországba az évek óta működő cserekapcsolat keretében.

A fogadásról és a kiutazásról itt olvashatóak képes beszámolók.

 

 

FRANCIAORSZÁGI TANULMÁNYI ÚT

Kérjük, hogy akik a szeptemberi szülői értekezleteken kapott tájékoztatás alapján „új jelentkezőként” jelentkeznek a franciaországi tanulmányi útra (2020. március 4-10.), legyenek szívesek jelezni részvételi szándékukat Patai Ágnes tanárnőnél 2019. szeptember 17-ig (patai.agnes@szbkg.hu), mert szeretnénk véglegesíteni a névsort.

Aki már az előző tanévben jelezte kiutazási szándékát, annak nincs teendője, a kérés csak az új jelentkezőkre vonatkozik.

AUSZTRIAI TANULMÁNYÚT

A 9. évfolyam 45 németet tanuló diákja négy tanár kíséretében május 12. és 18. között egy hetes ausztriai tanulmányúton vett részt.

Az útról készült fotóválogatás itt látható:

REGENSBURG – CSEREKAPCSOLAT

Iskolánk immár 20 éves regensburgi cserekapcsolatának keretében 2018. október 11. és 18. között német diákok érkeznek intézményünkbe. 15 lány és 6 fiú számára keresünk 7. vagy 8. évfolyamos fogadó diákokat, akik 2019. októberében utazhatnak Regensburga.
A tanulók magyarországi tartózkodása során hétköznapokon az iskola szervez a német és a fogadó diákok számára színes programokat.
Jelentkezés az iskola honlapján megtalálható Nyomtatványok/Cserekapcsolat – Pályázati űrlap szaktanárnál való leadásával 2018. szeptember 12-ig.
További részletekről érdeklődjenek a nyelvtanároknál.

Következő oldal »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com