Tanévrend

2021/2022

augusztus 30. Tanévnyitó nevelőtestületi értekezlet
augusztus 31. Pedagógus továbbképzés – Helyreállító szemlélet tréning
szeptember 1. Első tanítási nap (4 osztályfőnöki óra, balesetvédelem, tűzvédelem)
szeptember 1-6. 12.abc-nek Határtalanul kirándulás Erdélybe
szeptember 2-14. Szülői értekezletek
szeptember 6. Jelentkezés az őszi érettségi vizsgákra és osztályozó vizsgákra
szeptember 6-10. Erdei iskola a 9.abc-nek – Fenntarthatósági és digitális projekthét
szeptember 16. Hangzáskultúra napja (szünetekben élőzene)
szeptember 17. OKTV jelentkezés határideje
szeptember 17. Giliceavató: 5-6.évfolyam 
szeptember 17. Végzős kirándulás:12.abc
szeptember 22. Jelentkezés osztályozó vizsgára az őszi előrehozott érettségire jelentkezőknek
szeptember 22. Szülők Tanácsa 18:00
szeptember 23. Koncertbérlet I.
szeptember 24. Fociláz
október 1. Gólyaavató: 9-10. évfolyam
október 6. Megemlékezés az aradi vértanúkról: Dr. Koós Ferenc alapító igazgató előadása, C csengetés
október 7. Írásbeli osztályozó vizsga előrehozott érettségizőknek
október 8. Szóbeli osztályozó vizsga előrehozott érettségizőknek
október 7-14. Regensburgi diákcsere, fogadás
október 15. Bolyai Matematika Csapatverseny 3-8.osztály 14:30-15:30
október 18. Osztályterem díszítő verseny vége, a termek pontozása
október 18-21. Önértékelés
október 20. Felvételi tájékoztató nyilvánossá tétele a honlapon
október 21. Emelt szintű angol írásbeli érettségi vizsga 8:00
október 22. Megemlékezés október 23-ról (11. évf.); őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
november 2. Őszi szünet utáni első tanítási nap
november 2. Sulizsák program
november 2. OKTV történelem 
november 3. OKTV földrajz
november 4. OKTV informatika II. kat
november 5. Őszi bál a 9-12. évfolyamosoknak
november 8. OKTV német
november 9. OKTV matematika; nevelőtestületi értekezlet
november 10. OKTV magyar nyelv
november 10. Felvételi tájékoztató: 8 évfolyamos tagozat 17:00
november 11. OKTV fizika
november 11. Felvételi tájékoztató: 1+4 évfolyamos tagozat 17:00
november 12. Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 3-8.osztály 14:30-15:30
november 15. OKTV kémia 
november 16. OKTV biológia
november 17. OKTV informatika I. kat.
november 17. Nemzetközi diáknap (fordított nap)
november 18. OKTV művészettörténet
november 19. Dr. Jásper András Gyermekjogi szakértővel kerekasztal beszélgetés a DÖK képviselőknek
november 19. Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 9-12.osztály 14:30-15:30
november 22. OKTV angol 
november 23. OKTV francia
november 25. Bolyai magyar (5-8) csapatverseny eredményhirdetése
november 29. OKTV magyar irodalom; Zrínyi-Gordiusz matematika verseny 1. forduló 14:00-15:30
november 30. Értesítés a gyengén álló tanulóknak
december 1. OKTV olasz
december 2. OKTV orosz
december 6. OKTV latin
december 6. Mikulás posta
december 10. Szalagavató táncok bemutatója (D csengetési rend)
december 11. Munkanap dec. 24. péntek helyett; szalagavató 18:00
december 15-16. Karácsonyi teaház (7. évfolyam)
december 18. A téli szünet előtti utolsó tanítási nap, 8:15-11:00 Ki Mit Tud?, osztálykarácsony
december 20. Ledolgozva dec.18-án
december 21. Igazgatói szünet, tanítás nélküli munkanap
január 3. Téli szünet utáni első tanítási nap
január 7. Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12.osztály 14:30
január 7. Jelentkezés határideje a téli osztályozóvizsgára – testnevelés félévi jegyre
január 10. 9.ny-nek írásbeli vizsga I. idegen nyelvből
január 11. Továbbtanulási tájékoztató a végzős diákok szüleinek 17:00
január 13. OKTV vizuális kultúra
január 17. 9.ny-nek szóbeli vizsga I. idegen nyelvből
január 17. Téli osztályozóvizsgák nem előrehozott érettségizőknek
január 18. 11.abc-nek házivizsga II. idegen nyelvból
január 18. Nevelőtestületi értekezlet (BKTN)
január 21. Első félév vége; osztályozó értekezletek – online (D csengetési rend)
január 21. Kosárláz
január 22. Központi írásbeli felvételi 10:00
január 24. OKTV filozófia
január 27. Pótló központi írásbeli felvételi 14:00
január 28. Felvételi értesítés határideje; farsang az 5.-8. évfolyamnak, Röpiláz
január 31. Betekintés a 8. évfolyamosoknak
február 1. Betekintés a 4. évfolyamosoknak
február 3. Szülők Tanácsa 18:00
február 4. Bolyai Természettudományi Csapatverseny 14:30-15:30
február 7-16. Szülői értekezletek
február 8. Félévzáró nevelőtestületi értekezlet, D csengetés
február 11. Második idegen nyelv választásának határideje
február 14. Valentin napi posta
február 14-16. BKTN; pénzügyi témanapok
február 15. Tavaszi érettségi vizsgára jelentkezés határideje
február 15. Jelentkezés osztályozó vizsgára előrehozott érettségizőknek
február 16. Művészeti est
február 17-18. Igazgatói szünet, tanítás nélküli munkanap
február 22. Parasport nap
február 23-25. Szóbeli felvételi vizsga a 4.évfolyamosoknak
febr. 28-márc. 2. Szóbeli felvételi vizsga a 8.évfolyamosoknak
március 5. Kázmér-bál
március 7. Írásbeli házivizsgák: magyar (11.), angol-német (7.), latin (8.)
március 8. Nőnapi jótékonysági gyűjtés
március 11. Megemlékezés az 1848-as forradalomról (C csengetési rend), koncertbérlet III.
március 14. Munkaszüneti nap, ledolgozva márc. 26-án
március 16. Jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozatala
március 17. Kenguru verseny 10:00
március 21. Színek világnapja
március 21-25. Önértékelés
március 26. Hétfői órarend szerinti tanítási nap, márc.14-t dolgozzuk le, D csengetés
április 12. Pontszámítás, bolognai rendszer – tájékoztató a felsős szülőknek 17:00
április 13. Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
április 20. Tavaszi szünet utáni első tanítási nap
április 20. Zoknicsere program
április 20. Írásbeli házivizsgák: történelem (10.), matematika (8., 11.)
április 22. Fociláz
április 25. Írásbeli osztályozó vizsga előrehozott érettségizőknek
április 26. Nevelőtestületi értekezlet (ballagás, érettségi)
április 26-27. Szóbeli osztályozó vizsga előrehozott érettségizőknek
április 27. Ballagás főpróba 14:45
április 28. Osztályozó értekezletek a végzős osztályoknak
április 29. Tánc nap
április 29. Utolsó tanítási nap a végzősöknek
április 29. 0-3. óra (D-csengetés), ballagás osztályonként 11:00, 14:00, 17:00
április 29. Értesítés felvételről vagy elutasításról
május 2-6. vizsgahét: 1 vizsganap, 1 tanulmányi nap, 3 nap igazgatói szünet: tanítás nélküli munkanap
május 2. Magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi 9:00
május 3. Matematika írásbeli érettségi 9:00
május 4. Történelem írásbeli érettségi 9:00
május 4-17. Mérés a 8. évfolyamon két időpontban
május 5. Angol írásbeli érettségi 9:00
május 6. Német írásbeli érettségi 9:00
május 6. Értesítés a gyengén teljesítő tanulóknak a bukás veszélyéről
május 10. Kémia írásbeli érettségi 8.00
május 10. Földrajz írásbeli érettségi 14:00
május 12. Biológia írásbeli érettségi 8:00
május 13. Informatika közép írásbeli érettségi 8:00
május 16. Informatika emelt írásbeli érettségi 8:00
május 16. Latin írásbeli érettségi 14:00
május 17. Fizika írásbeli érettségi 8:00
május 17. Vizuális kultúra írásbeli érettségi 14:00
május 17. Hittanoktatási tájékoztató 16:00-17:00; szülői értekezlet a felvételt nyert diákok szüleinek 17:00
május 18. Francia írásbeli érettségi 8:00
május 18-31. Mérés a 6. évfolyamon két időpontban
május 20. Orosz írásbeli érettségi 8:00
május 20. Pszichológia írásbeli érettségi 14:00
május 20. Szabadon választható tárgyak választásának határideje; Jelentkezési határidő osztályozó vizsgákra
május 23. Olasz írásbeli érettségi 8:00
május 27. Röpi és kosárláz
május 30-jún. 3. Projekthét: erdei iskola az 5. évfolyamnak
június 1. Osztályozó vizsgák 
június 1-9. Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak
június 2. Városi iskola a 11. évfolyamnak
június 3. Nemzeti Összetartozás Napja (9.évfolyam)
június 6. Pünkösd, munkaszüneti nap
június 10. Diáknap, pályaorientációs nap, tanítás nélküli munkanap
június 13-14. Egynapos osztálykirándulások
június 14. Árnyéknap a 11.évfolyamnak
június 15. Utolsó tanítási nap, osztályozó értekezletek
június 16-24. Középszintű szóbeli érettségi vizsgák
június 20-27. Bizonyítványosztás osztályonként
június 23. Beiratkozás
június 28. Nevelőtestületi kirándulás
június 29. Tanévzáró nevelőtestületi értekezlet