Az idei Művészeti estről Ahmad Jázmin (12.a) beszámolóját olvashatják:
“A gimnázium idei művészeti estjén, viszonyítva a korábbi évekhez, létszámban megfogyatkozva voltunk jelen, ám ez látszólag sem a műsorok hangulatát, sem a színvonalát nem befolyásolta. Ezt megelőzően megrendezésre került iskolánkban a Ki mit tud?, ahol több kategóriában próbálhattuk ki magunkat, teret adva ezzel a diákság kreativitásának. Az itt résztvevők soraiból kerültek ki a művészeti est fellépői, egy voltam közülük én is. Táncosok, zenészek, énekesek, szavalók, szövegmondók színesítették a palettát.
A szülők, családtagok, barátok mindig egyfajta meghitt hangulatot teremtenek, és bizalmat biztosítanak a szereplők számára, most is ez történt. (Én legalábbis, személyesen, ezt így élem meg évről évre.) Emellett a szervezés, a hangosítás s szinte minden elektronikai háttér irányítása a diákok által valósult meg, bizonyára ez is jelentős szerepet játszott a családias légkör megteremtésében. Külön köszönet nekik, a szervezőknek, akik szabadidejükből áldozva voltak jelen a több hetes előkészítés során végig és az esten is.
Élveztem, hogy a színpadon állva hallgató fülekre találtam. Ezt éreztem a többi fellépőnél is. Kölcsönös tisztelettel figyeltük egymás produkcióit. Több pozitív visszajelzést kaptam mind a szervezésről, mind a fellépők teljesítményéről, magam is kellemes élményként könyvelem el a 2020-as művészeti estet. Hálás vagyok, hogy idén mint fellépő lehettem részese az eseménynek, s remélem, hogy az elkövetkezendő években folytatódik ez a jelentős hagyomány az iskolánk életében.”
A rajz-fotó kategória ebben az évben is része volt az iskolai Ki Mit Tud?-nak.
2019. december 14-én, szombaton a klasszikus kategóriákban indulók
az aulában, a rajz-fotó kategória “láthatatlan” versenyzői a rajz-ének szaktanteremben mutatták meg alkotói
tehetségüket.
Ebben az évben először nem csak egyéniben, hanem
csapatban is lehetett versenyezni. Az idei feladatok összetett kreatív alkotói
folyamatra épültek. Ez a megmérettetés volt a Fővárosi Komplex
Rajzverseny iskolai fordulója, így a legjobbak februárban ott is ringbe
szállnak.
A szervezők mindenkinek gratulálnak a koncentrált, alázatos szerepléshez!
“Amikor két hónapja bejött hozzánk Kaáli Krisztina tanárnő azzal a kérdéssel, hogy szeretnénk-e neki segíteni megszervezni a Jótékonysági estet, mi igent mondtunk. Én akkor még nem is gondoltam, hogy ilyen vegyes érzelmeket fog kiváltani belőlem ez az egész esemény és a szervezkedés. Az elején még nem éreztük, mennyire is fontos az ügy, amiért ezt csináljuk. Az alatt a két hónap alatt, amíg az osztályunk együtt dolgozott, rengeteg jó közös élményünk és emlékünk lett. Többször bent maradtuk az iskolában tanítás után délutánonként és megbeszéléseket tartottunk, díszletet csináltunk és feldíszítettük az iskolát. Sokkal összetartóbb osztály lettünk, mint az est szervezése előtt voltunk.
Pár embernek
megadatott az a lehetőség, hogy ellátogasson a Budai Gyermekkorházba, ahol
megismerkedhettek néhány izomsorvadásban szenvedő gyermekkel. Ezek után még
nagyobb lelkesedéssel folytattuk a munkát.
Ugyan rengeteget
idegeskedtünk, sokszor feszültek voltunk, de a végeredményért teljes mértékben
megérte. Célunk az 1 millió forint volt a Gyógyító Jószándék Alapítvány
részére. A végleges összeget mi is csak a színpadon tudtuk meg, amikor az est
konferálói bemondták. Összesen 2,2 millió forintot gyűjtöttünk össze és 5 db
számítógépet minden tartozékukkal. Amint ezt meghallottuk, mindenki arcán a
meglepettséget és a legnagyobb örömöt láttam. Meghatódottan öleltük át egymást
és a tanárnőt, volt, aki a sírás határán volt az örömtől, többek között én is.
Az első hetekben az 1 millió forint is reménytelennek látszott, akkor meg ott
álltunk több mint a kétszeresével a színpadon. Leírhatatlan öröm volt az, amit
ott abban a pár percben éreztünk.
Jó volt az iskolai tanulás mellett egy ilyen fontos és szép ügyért küzdeni. Nagyon sok hasznos tapasztalatot gyűjtöttünk ez alatt a két hónap alatt, egy életre szóló élmény marad számunkra. Nekem még a pályaválasztásomban is segített, ugyanis elgondolkoztam a rendezvényszervezésen.”
Október 5-én, szombaton tartották a II. Miklósi Ifjúsági Napot, melyen a 9.ny osztály is megpróbáltatta magát. Két csapatot alkottunk, és reményekkel telve kezdtünk bele a küldetésünkbe. A feladatok megoldását az eső is nehezítette. Szerencsére mindkét csapatban volt szigetszentmiklósi diák, így a közlekedés egy kicsit könnyebb volt. A nap során nem csak feladatokat oldottunk meg, hanem jobban is megismertük egymást. Az elénk kerülő kihívások az ügyességünket és a kreativitásunkat egyaránt tesztelték. Délután a verseny zárásaként leadtuk a pontgyűjtő lapokat és izgatottan vártuk kemény munkánk eredményét. Meglepetésként ért minket a hír, hogy az egyik csapat 1., a másik 2. helyezést ért el. Tehát sikeresen és elégedetten zártuk a napot. Nyereményként az első helyezettek siklóernyőzést, a második helyezettek paintballozást nyertek. Székely Csenge (9.ny)
A 9.ny osztály október 4-én, pénteken részt vett az aradi vértanúk kivégzésének évfordulójára rendezett városi megemlékezésen, ahol iskolánkat képviselték. Az ünnepi beszéd meghallgatása után tiszteletüket egy-egy szál rózsával fejezték ki.
Ebben a tanévben újra indul gimnáziumunkban a Gyémántcsiszoló előadássorozat kamaszokról, felnőtteknek.
Az első alkalommal 2019. október 9-én 18 órakor beszélgetéssel egybekötött előadást tart iskolarendőrünk, Váraljai Frigyesné „Az internethasználat veszélyei” címmel.
A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Időpont: 2019. október 21., hétfő („D” csengetési rend) Résztvevők: a gimnázium minden diákja, a felmentettek kivételével (ők a szervezésben segítenek)
Rajt: a gimnázium főbejárata 13.00: 11-12. évf. fiú és lány 13.20: 9-10. évf. fiú és lány 13.40: 7-8. évf. fiú és lány 14.00: 5-6. évf. fiú és lány
Cél: a gimnázium hátsó udvara Útvonal: 2 kör a lakótelepen lufikkal jelezve, kb. 1,5 km
Minden befutó a gimnázium pecsétjével ellátott lapot kap, amit a célnál kitöltve (név,osztály), egy sorsolási dobozba bedob. Minden futam I-III. helyezettje dupla eséllyel indulhat a sorsoláson. Sorsolás: rögtön a futam után a tornateremben Amit nyerhetsz: sportszerek, utalványok, bérletek, sportruházat és kiegészítők
Június 4-én gimnáziumunk hagyományait követve a 10. évfolyam tanulói előadják néptáncaikat a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából.
A délelőtti, 9 órakor kezdődő ünnepi műsorban a 10. osztályosok mellett Lukácsi Dóra (5.a), Rácz Péter (6.a) és Cseresznyés Karina (8.a) is közreműködik.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. Honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.