A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos döntőjében Vasúth Tamara (9.a) 11., Takács Júlia (7.b) pedig 12. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk Száger Erika.
A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos döntőjében Vasúth Tamara (9.a) 11., Takács Júlia (7.b) pedig 12. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk Száger Erika.
Castegnaro Iván (5.a) 6. hely
Orova Bálint (6.a) 7. hely
Pataki Nolen (6.b) 13. hely
Szeles Adorján (6.a) 11. hely
Abonyi-Tóth Zalán (7.a) 13. hely
Poptodorov-Kirilov Bence (8.b) 3. hely
Sárai Levente (10.b) 5. hely
Csapatban: 6. évfolyam: Orova Bálint, Pataki Nolen, Szeles Adorján – 1. hely
8. évfolyam: Bognár Anna, Orova Réka, Poptodorov-Kirilov Bence – 3. hely
Felkészítő tanárok: Ambrózi Ibolya, Papczun Mária, Tempfli Ágota, Kiss Petra, Petrikó Csilla, Kissné Hegedűs Éva, Kaszta Beáta
A Deutsche Telekom és a FernUniversität in Hagen által megrendezett Sprichst du Deutsch? német nyelvi verseny országos döntőjébe 10 diák jutott, ebből 2 a mi iskolánkból. A 3 fordulós verseny döntőjében német nyelvű prezentációt mutattak be a résztvevők egy általuk választott témában.
Törteli Ákos (11.a) 1., Estók Ádám (11.c) pedig 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk Kaáli Krisztina és Talabér-Nagy Judit.
A fotót itt nézheted meg.
Két fordulóban rendezték meg a 4. korcsoportos fiú körzeti labdarúgó diákolimpia döntőjét. A fiúk az első fordulót szép csapatmunkával, veretlenül nyerték 3 győzelemmel. A 2. fordulót is győzelemmel kezdték, majd egy bravúros döntetlent is sikerült kiharcolni 0-3-ról, azonban az utolsó mérkőzésen sajnos 1 gólos vereséget szenvedett a csapat, így elvesztette 1. helyét, ami ezüstérmet és egyben a kiesést is jelentette számukra, de nagy gratuláció jár a csapatnak így is, mert a végsőkig küzdöttek a továbbjutásért. Szép volt fiúk!
A csapat tagjai: Kovács Dávid Krisztián, Szabó Ádám, Lakatos Kristóf, Varga Barnabás Róbert, Nagy Kornél, Kiss Dominik, Rédey Csaba, Vida Zsombor, Varga Vince, Balla Vencel
A csapatfotóért ide kattints!
Tisztelt Szülők, kedves Felvételizők!
Az ideiglenes felvételi rangsor itt olvasható:
1+4 évfolyamos gimnázium – angol
1+4 évfolyamos gimnázium – német
Tisztelt Szülők, kedves Diákok!
Az országos kompetenciamérések az alábbi időbeosztásban zajlanak, a beosztásban a termeket is láthatják.
Kérjük, hogy a délelőtti mérésre legkésőbb 7:45-kor, a délutáni mérésre pedig legkésőbb 10:30-kor legyenek a kijelölt terem előtt a diákok.


Lamper Szilárd (12.a) a kémia OKTV döntőjében a 25. helyen végzett.
Felkészítő tanára Barta Annamária.
Gratulálunk!
A fotót itt nézheted meg.
A Honvédelmi Minisztérium nyílt pályázatot hirdet a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2025” cím elnyerésére.
A pályázat benyújtásának határideje: 2026. március 30., 12:00 óra
A pályázati felhívást itt olvashatják.
Április 13-án (hétfőn) 11 és 15 óra között véradás lesz a klubban.
A véradáshoz az alábbi kritériumoknak kell megfelelni:
– a véradó egészségesnek érzi magát
– elmúlt 18 éves, de még nincs 65 éves (az első véradásnál 60 év a korhatár)
– testsúlya meghaladja az 50 kilogrammot
– étkezett és elegendő folyadékot ivott a véradás napján
– rendelkezik a regisztrációhoz szükséges igazolványokkal (személyi igazolvány vagy jogosítvány vagy útlevél + lakcímigazoló kártya + TAJ kártya vagy EU-s TAJ kártya)
– esetleges tetoválását vagy testékszerét a véradás időpontja előtt több mint fél évvel készíttette
Várunk minden tanulót, dolgozót, szülőt és bárkit, aki segíteni szeretne.
Adj vért és ments meg 3 életet!